Diyet Programım..

<12>
02/18/2013 13:22:00

SABAH: ( 9.00 9.30 ARASI)

1 Kibrit kutusu ( 30 gram) az yaglı-yarım yaglı peynir
şekersiz- çay-bitkiçayı-yeşilçay
1 Yumurta ( haftada 3 gün peynirle değişimli)
5 tane siyah zeytin veya 7 yeşil zeytin
2 ince dilim kepekli veya tamtahıl ekmeği

KUŞLUK: 1 Porsiyon meyve

ÖĞLE: ( 12.30- 13,00 arası)
1.5 porsiyon sebze yemwği ( 6 yemek kaşıgı)
1 su bardağı yoğurt
yagsız salata
2 porsiyon ekmek

İKİNDİ: (15,30 16,00 arası)
1 çay bardağı leblebi

AKŞAM : (18.00 18.30 arası)
3 yumurta büyüklüğünde et (tavuk-et-balık)
1 porsiyon sebze ( 4 Yemek kaşıgı)
1 su bardağı yogurt
yagsız salata
2 porsiyon ekmek

GECE: 1 porsiyon meyve + 1 su bardağı süt

Ynt: Diyet Programım..

02/18/2013 13:36:00

sabahları aç karnına kahvaltıdan önce bir tatlı kaşıgı elma sirkesi eklenmiş ılık su içiyorum.. 

diyet listem tam olarak bu şekilde.. fakat ben  sadece kahvaltıda ve akşamları birer dilim kepekli ekmek tükettim... 

ekmek değişimleri var aslında. örneğin bir dilim ekmek yerine bir kepçe çorba içebiliriz.. 
ya da bir dilim ekmek 2 yemek kasıgı yagsız makarna.. 

02/18/2013 15:58:00

bunların yanında sporda yanında sporda yapabilsekk:(( çok süper olur da işte....

02/18/2013 16:51:00

takipteyim ceydam ;)

02/18/2013 23:27:00

benim kilolarım yapıştı kaldı

02/19/2013 08:35:00

aslında önemli olan yağ tüketimini hazır gıda ve abur cuburlardan uzak durmaktan yana..

diyete girmeden önce sürekli birşeyler yeme halım olurdu hani derler ya agzım boş kalmasın hesabı:) yer yer doymazdım cunku o an geçiştirir adam akıllı ögunler yemezdim.. 

ama bu düzen tamamıyle yense 1500 CAL BİR PROGRAM.. DOKTORUMUN SÖYLEDIGINE GÖRE BU PROGRAMA SADIK KALARAK  AYDA COK RAHAT 5 KILO VERIRSIN DEDİ...

bense aman cabuk kılo vereyım derdınden cok ekmeklerı doydugum için çıkardım.. sabahları bir dilim ekmek yediğim zaman gercekten doygunluk hıssedıyorum.. İLK HAFTA YAGSIZ ÇÖKELEK LOR KARISIMI KULLANDIM PEYNIR YERİNE.. BU HAFTA YÖRSAN IN YAGSIZ BEYAZ PEYNIRINI ALDIM.. KAHVALTIDA MUTLAKA MAYDANOZ ROKA DEREOTU TUKETIYORUM..

ögle yemeklerını daha cok haşlama olarak yapıyorum.. haşlanmayı da fırın poşetınde yagsız tuzsuz pişiryorum.. karnıbahar brokolu lahana yaprakları pırasa gibi.. hergün farklı sebze kullanıyorum taze pişiriyorum... yanında YOGURDU YERKEN ŞÖYLE BİR SOS YAPIYORUM: SİRKE LIMON TUZ SARIMSAK YOGURT... çok lezız oluyor ve haşlama sebzelere çok yakısıyor dip sos misalı:)

ikindi ögünündeki LEBLEBİYİ YEMİYORUM... NİYE Mİ?? çünkü ben kuruyemiş özellıkel istemedim listemde cunku kendıme dur dıyeyem devam ederım yemeye hesabı.. çünkü ebnım için bir keyıf kuruyemış tuketmı özellıkel onu çıkardım.. ONUN YERINE MUTLAKA KABUKLU BİR ELMA  YIYORUM...

AKŞAM ÖGÜNÜ İSE yıne mutlaka haşlama yada ızgara et tavıuk balık tercıh edıyorum.. yanında ögleden kalma haşlanmıs sebze ve yogurdumla.. ege ro gun balık varsa menumde o zaman ekmek yıyorum.. yoksa ekmek tuketımını kaldırıyorum...

ve aksam yemeginden sonra MUTLAKA YEŞİLÇAY DEMLİYORUM...

GECE YATARKEN İSE sut tuketımını yapamadım mıdemı vok bulandırdı gece uykularımı rahat ettırmedı bende onun yerine bir meyve ve bıraz yogurt yıyorum....

GÜN İÇİNDE MUTLAKA 3 LİTRE SU İÇİYORUM.. KESİNLİKLE BİTİRİYORUM SUYUMU VE FORM ÇAYIMI VE YEŞİLÇAYI İHMAL ETMIYORUM... 

02/19/2013 10:59:00

Ceyda şimdi bu listeyi emzirirken mi yapıyorsun??? Bir de bende buaralar sebze detokslarını araştırır oldum, acaba bir haftalık bir kür halinde sebze detoksu yapıp arkasından senin diyeti uygulasak nasıl olur??

02/19/2013 11:10:00

Yok Didem ben emzirmiyorum.. ama emzıren anne isen ona uygun dıyet verıyor dıyetısyenelr ona göre ayarlanıp programlanan sutunu etkılemeden zayıflatan...

SEBZE DETOKSUNDAN BAHSETSENE BİRAZ:) 

02/19/2013 11:24:00

vücut aslında kendi kendini temizleyebiliyor , sebze detoksu yaparak rahatlatıyorsun vücudunu tabi buarada bayağı bir rahatlıyor vücut ve dinlenmiş oluyor.

bak dün akşam bişler buldum linklerini eklim sende bir bak bakalım canım...

02/20/2013 11:34:00

Ceyda senin liste benimkine çok benziyormuş:)

02/20/2013 11:35:00

evet benimki de çok benzer

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Diyet'teyim:) Diyet'tesin:) Diyet'teyiz:)

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...