kabizlik

06/03/2011 20:13:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: kabizlik

06/03/2011 20:23:00

kayısının bir zararı yok devam et,ben kuru erik ve arada incirde veriyorum(suda haşlayıp kahvaltısına karıştırıyorum genelde),posa niyetine kahvaltıısna,gece muhallebisine elmada ekliyorum,tahıllı mamalardan da veriyorum bazen.Kabızlık yakınması olduğu zamanlar patates ve muz vermiyorum(kabızlığı arttırıyor çünkü)sıkıntısı olursa rezene içiriyorum arada(özellikle gece yatarken gaz sancısı çekmesin diye karnını rahatlatıyor,daha rahat uyuyor).İlaca hiç sıcak bakmıyorum,ben cocuk uzmanı değilim ama biz yetişkinlerde dufalak ve lavmanları barsak tembelliği yapıyor ilaca bağımlı bir tuvalet alışkanlığı oluyor diye mümkün olduğunca vermemeye çalışırız..kabızlığın saydığınız sebeplerden olduğunu sanmıyorum.Ek gıdaya geçmemeizin bir nedenide barsaklarının sindiriminin gelişmesi buda büyümesinin bir sonucu,zamanla düzelecektir meraklanmayın..SEvgilerimle..

06/03/2011 20:30:00

daha 6 aylık olduğu için vücudu alışmaya çalışıyor olabilir diye düşünüyorum katı gıdalara. melisada kabız olmuştu hep en başlarda, hatta birkaç kere 5 gün bekleyip sonra fitil kullanmıştık ama sonra durum daha iyi oldu. sanırım büyüdüğü için vücut düzene girdi. ben ne yaptım bu zamanlarda onu anlatıyım. kayısıyı püre yaptım suyla haşlayıp blenderdan geçirip her kahvaltıda verdim. meyve seçimini armut ve siyah erik pürelerinden yaptım, hipp in var onları kullandım, pirinç-muz gibi kabız yapan yiyeceklerden ve gaz yapma olasılığı yüksek brokoli-karnıbahardan uzak durdum. yiyeceklerine 1 çay kaşığı zeytinyağ ekledim. bol su içirdim ve tahıllı mamalardan yedirmeye özen gösterdim kahvaltıda ve akşam yemeğinde. ( sabah hipp yulaf akşamları milupa 7 tahıllı-anne sütüyle yapılan) birde bacaklarla yapılan hareketler varya gaz çıkarmak için yaptıklarımızdan onlarla oyun oynattım hep, bağırsakları çalıştırmaya yardımcı olsun diye. bizde işe yaradı ve kızım da büyüdükçe vücudu da katılara alıştı. gerçi benim kızım katılara zor geçiş yaptı meyve-yoğurt falan yedi az az çok sonraları yemeğe başladı mama-yemek falan. inşallah çabucak geçer bu kabızlık sorunu, kuzuya ve size sağlıklı günler dilerim...

06/03/2011 22:07:00

bizim de biraz sıkı ıkınma durumumuz var. kabak ve havuç yemediği günler daha da beter. ama havucun ishale  de enteresan şekilde kabızlığa da iyi geldiği bir gerçek içindeki iki ayrı maddeden dolayı. yemeklerine de sızma z.yağı koyuyorum ben

06/04/2011 15:32:00

selendipity hipp erik püresi biz de çok işe yaradı bulamazsamda kendim kuru erik alıp haşlayıp blender yaptım yoğurduna kahvaltısına herşeye kattım sadece kendisini de yedi..kuru kayısı bizde banamısın dememişti o dönemler 

06/04/2011 17:38:00

selendipity birebir aynı şeyleri yaşıyoruz oğlumun bu haline çok üzülüyorum bende hergün kayısı veriyorum çorbalarına hatta meyvesine bile z.yağı koyuyorum ama hala kabız 2 günde bir yapıyor ve acaip katı üstelik çok ıkınıyor kıpkırmızı oluyor korkuyorum bu yaşta hemoroid falan olursa diye bu kabızlığa çare bulan varsa lütfen paylaşsın

06/04/2011 19:24:00

bende kızıma kahvaltıda yumurta sarısını ezip biraz zeytinyağı ekliyorum, çorba verirken çorbayı kaseye koyduğumda yine biraz zeytinyağı ekliyorum, kayısı veriyorum.. ek gıdaya ilk başladığımız günler öyle oldu bende zeytinyağı ekledim ve kabızlıktan kurtulduk..

06/07/2011 16:13:00

malesef benim kızımda da aynı problem var.kakasını yaparken bir hayli zorlanıyor ve kıpkırmızı kesiliyor.ben de kuru kayısı kaynatıp veriyorum ve doktorumuzun önerisiyle kabak ağırlıklı sebze çorbası pişirip içine zeytinyağı koyuyorum fakat  henüz bir düzelme olmadı.bugün bir de kuru erik haşlayıp vereyim bakalım.umarım benim kızım da sizin bebekleriniz de bu sorundan en kısa zamanda kurtulur ve biz de derin bir oh çekeriz:))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
BUGÜN BEBEĞİME NE PİŞİRDİM?

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...