inatçı mı inatçı

05/11/2012 20:22:00

meraba siteye bugün bi arkadaşıma kızımdan dert yanarken üye oldum bana tavsite etti umarım bana yardımcı olursunuz tıkandım sorunumuz inatçılık ve karşı gelme ilk başlarda azdı ama son 2 aydır ikimizinde ağlamadığı gün yok gibi :(((

Ynt: inatçı mı inatçı

05/11/2012 21:16:00

yaklaşan doğum günü kutlu olsun:),uzman değilim ama bizde geçerli olan bir kaç şey söyleyebilirim;_her zaman yapılacak her şey için ön bilgi (vaad değil) veriyorum,duruma göre kesinlik katarak(bu çizgi film bitince kapatıyoruz gibi ve kapatırız),bazen olasılıkla (bakalım dergi varsa belki alabiliriz,park ıslaksa bakarız başka güneşli zamanda geliriz gibi)...söylediğimizle yaptıklarımızın paralel olmasına dikkat etmeye çalışırım,oyalamak adına kandırmaca yapmıyorum daha çok dikkatini başka bişeye yönlendirmeye çalışıyorum...tabiki asker yetiştirmiyoruz; sadece aile kurallarımızın olduğunu  biliyorlar,çoğu zamanda onların dediklerini tutarlılık çerçevesinde yapmaya özen gösterince  uyumlu oluyorlar genelllikle..

bizde durumlar bu,size yardımcı olabildim mi bilmiyorum. belki sadece geçici bir dönemsel bir durumdur,nerden aklımda kaldığını hatırlamıyorum;çocuğun uyumlu olması adına bir ay süreyle bütün isteklerini olumlu karşlayın ,1 ayın sonunda (hiç kızgınlık ve negatiflik belirtmeden) yavaş yavaş yola gelecektir  diyor.nekadar etkili bir yöntem ama bilemiyecem.kolay gelsin

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...