Yeni Yaş- Yaş günü Hazırlıkları

11/28/2012 09:06:00

Güzel meleklerin ik yaşlarını kutlamaya az kaldı. Fikirlerimizi, önerilerimizi paylaşalım.. Pasta, magnet, kurabiye, süsleme, mekan, hediye onerileriii:)))

Ynt: Yeni Yaş- Yaş günü Hazırlıkları

11/28/2012 20:39:00

Al benden de o kadar!!!Güzel bir başlık olmuş,lakin zihnimde süsleme,mekan gibi durumları bir türlü şekillendiremiyorum,çok kararsızım :s

Şimdilik belirleyebildiğim tek şey hediyesi...

Kalıcı,manidar ve gelişimine uzuun süre katkı sağlayacak birşey olmasından yola çıkarak ona miniyup seti ve adım adım dergisine yıllık üyelik düşünüyorum(adım adım dergisini hiç incelemedim,inceleyenlerin önerisiyle yola çıkıyorum ve beğenilmediği takdirde üyelik iptali garantisi veriyorlar)

Zaten anneanne,babaanne,dedeler vs. akülü araba,enstrüman gibi şeyler alacaklar,bende bu anlamda katkı sağlamak istiyorum oğluma...

11/28/2012 21:33:00

bence yaşgünü diyince önce akla yaşgünü çocuğu, sonra ise pasta geliyor. pasta arayışına girmiştim. 2 pastane sonrasında istediğim uygun bir yer buldm Eğerki bulmasaydım bende kendim yapacaktım pastamı şeker hamuruyla.

http://www.salmanpastanesi.com/yaspastalar.php

yaş günü konseptimiz denizci konsepti olacak. duvar için momonun fotoları olan bir küçük pano yapmayı düşünüyorum. ona giysi bulmam gerekiyor. yapacağım tatlı tuzlu menüsünü oluşturmak için küçük denemeler yapıyorum şu günlerde.
bu arada belki 2 yaşgünü olacak. Biri evde diğeri eşimin iş yerinde.
davetiyeler hazırlamayı düşünüyorum davetliler için. hatıra küçük hediyelik ne yaparım bilmiyorum henüz ama aklımda çözümleme sırasına göre o son aşamalarda olacak galiba.
1 yaş 2013 takvimi yapmayı düşünüyorum birde 1. derece yakınlarımıza.

11/28/2012 21:39:00

Bu arada aylar öncesinden 1 yaşa kadar olan fotolarla bir film yapmayı düşünmüştüm.

11/28/2012 21:57:00

Biz de Bartu'nun poposunun üstünde yalpalayarak gitmesinden esinlenerek Penguen konseptli bir doğum günü hazırladık.. Davetiyeler ve tüm süslemeleri annemle birlikte hazırladık.. Pasta çeşitleri ve gelenlere ikramları da biz hazırladık.. Gelenlere cupcake pasta görünümünde havlu hediye ettik.. Doğum günü pastası tek kişilik Bartu'ya özel ev kremasından yapılan muzlu bir pasta idi ve üzerinde Penguen vardı.. Böylece Bartu istediği gibi pastasını mıncıklayabildi.. Davetliler için ayrı bir pasta yaptırdık.. Bir de üzeri şeker hamuru ile süslenmiş Penguen kurabiye siparişi verdik.. Gelen çocuklara (gelenlerin neredeyse hepsi 2 yaş üstüydü) şekerlemeler ve balon da ikramdı.. (ben çocukların en azından doğum günü gibi özel günlerde yasakların olmadığı şekilde yaşamaları taraftarıyım-neyse ki davetli veliler de itiraz etmediler şekerlemelere..) Televizyonda sürekli oynayan Bartu'nun doğumundan 1 Yaşına kadar olan fotoğraflarından oluşan slayt gösterisi vardı.. Başta klasik giriş müzikleri, sonrasında Bartu'nun dinlemekten hoşlandığı çocuk şarkıları ve sonrasında da çocukları coşturacak ve dans ettirecek şarkılar çaldı.. Biz herkesin katılabilmesi amacıyla tarihin de yakın olması sebebiyle bayramda kutlama yaptık-ancak bayramda doluluk nedeniyle dışarıda bir yer ayarlayamadık ve evde kutladık.. Tahminimden daha güzel oldu herşey.. Sanırım evde kutlamakla da iyi yapmışım, çünkü Bartu'nun öğle uykusundan hemen sonra kutlamamız başladı, bu arada rahat rahat öğleden sonra menüsünü yiyebildi, pastası ile üstünü kirletince rahat rahat yedek kıyafetlerini giyebildi.. vs. Eğer dışarıda olsaydı bir ton yük dışarı taşımam gerekecekti sanırım.. Ama tabi bu bizim için geçerli bir şey.. söz konusu organizasyon olunca herşey eksiksiz olmalı gibi bir takıntım var sanırım benim.. :)

11/28/2012 22:13:00

Evde olmasını bizde henüz anlamayacağı için uygun gördük. İLeriki yaşlarında kısmetse  dışarıda olabilir :) Deneyimini paylaştığın için teşekkürler deneyimli 1 yaş annesi :))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
6-12 AY BEBİŞ ANNELERİ...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...