Anlatacak kimsem yok

<12345>
11/21/2012 15:43:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: Anlatacak kimsem yok

11/21/2012 15:56:00

Şu an calısmıyorum,ailem birebir sizin ailenizin verdiği tepkiyi veriyor,annem için kızlarının kariyer sahibi olması çok çok çok önemli,benim için değil...Evimizde bi çocuğun okumaması bırakın konuşmayı,düşünmesi bile suç sayılabilecek bir tavırdı,ben bu baskının sonucu böyle olduğumu düşünüyorum bi tarafım işe dön diyor ama diğer yanım evde çok mutlu:)İçimde iyi bir ev kadını ruhu var ne yaparsam yapıyım bunun üstünü örtemiyorum,inanın sizi çok iyi anlıyorum ama önce içinizden gelenin ne olduğuna karar verin çalışmayı isteyen sizmisiniz yoksa aileniz mi,bi kadının kendi ayakları üstünde durması çok önemli bunu inkar elbette edememem ,ama sizin hayattan ne beklediğiniz de cok önemli

11/21/2012 15:57:00

Merhaba,en basta bir annesin sen bebegin daha minicik sana ihtiyaci var,maddi durumun kotuyse calisman sartsa bunu anlarim ama sirf okudum calismam. Lazim mantigi bana sacma geliyor,tekrar doyluyorm calisip para kazanmaya ihtiyacn varsa cok ayri bi konu....bence bebegine yogunlas Hic birsey kucagindaki bebekten daha degwrli degil..

11/21/2012 15:59:00

maddi anlamda rahatsan, bence 2 yaşına kadar bebeğini kendin büyüt derim..(not : çalışan anneyim)

11/21/2012 16:03:00

Bebeğiniz çok küçük daha. İmkanım olsaydı en azından 2 yıl kendim bakmak isterdim oğluma.

Maddi anlamda bir sıkıntınız yoksa, eşiniz laf etmiyorsa bence anne-babanızın söylediklerine kulak asmayın.
Hatta, iş aramıyorum, çünkü oğluma şu kadar zaman kendim bakmak istiyorum gibi net bir cevap verirseniz, bu tür duygusal yükler bindirmelerinin önünü kesebilirsiniz...

11/21/2012 16:12:00

7 aylık bi bebeğim var  ben kerem 2,5 aylıkken çalışmaya başladım çünkü yerime bulduğum elemanlar işi bırakıp tabiri caizse kaçtı .keşke iki sene oğlumla evde kalabilseydim ama hayat... arkadaşlarında söylediği gibi kendi içinizden geldiği gibi davranın hayat sizin aile çok önemli ama sizin iç  huzurunuz hele ki küçücük bir bebeğiniz varken daha da önemli .  

11/21/2012 16:15:00

merdane belki de taktik değiştirsen yani alttan almak yerine seni işe almadıkları için başvurduğun yerlere kızsan ailenin yanına. Bende çok istiyorum çalışmayı anne / baba . Babacım beni boşuna mı okuttun ama onlar benim gibi çalışkan bir elemanı istemiyorlar desen. En azından rahat edersin bir müddet. 

11/21/2012 16:15:00

Yine de, iş bulamadığınızdan değil, kendi bilinçli tercihinizle bebeğinize bakmak istediğinizden çalışmadığınızı söylemek işe yarar gibi geldi bana...

Muğlak ifadeler ya da onların cümleleri karşısında kendinizi zayıf hissettiğinizi belli eden cümleler, bu tutumlarını sürdürmelerine yol açarmış gibi geliyor...

11/21/2012 16:16:00

ayyy ,2. çocuğu düşünmüyorum diyince beni en çok destekleyen kişi annem olmuştu,bi sarılıp öpmediği kaldı,hatta şu an kızıma asık bi anneanne ama hamileliğimi öğrendiğinde ilk tepkisi''iyi halt ettin '' olmuştu :/

11/21/2012 16:37:00

merdane bu el alem gizli bir örgüt :) . 

11/21/2012 17:13:00

Ben de Gülcandeniz gibi düşünüyorum. "İş arıyorum ama bulamıyorum" sizi onların gözünde çok daha zayıflatan bir konum. Kendi isteğinizle ve bu tercihinizden mutlu olarak bebeğinize baktığınızı belirtmeniz dik durmanızı kolaylaştıracaktır. Elbette buna da edecek lafları olacaktır, ama bir-iki söyler, vazgeçerler. Oysa şimdi onlara laf etmeleri için adeta koz veriyorsunuz.

Sizi çok iyi anladığımı ve sıkıntınızı paylaştığımı da belirteyim. Ben de uzun süre iş aradım, annem sağolsun laflarıyla her defasında sıkıntımı arttırmaktan başka bir şey yapmadı. "Eşim de, bebeğim de, ben de gayet memnunuz bu durumdan" derseniz bu dönem çok daha rahat atlatırsınız.

<12345>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...