Anlatacak kimsem yok

Ynt: Anlatacak kimsem yok

11/22/2012 08:18:00

ben devlet memuruyum.2 yıl ücretsiz izin hakkım vardı.bu arada ben odtu mezunu masterlı iyi bölüm bitirmiş ailesi tarafından eğitim uğruna rahatça okutulmuş biriyim.çocuk olunca herşeyi bir kenara atıp ki özel sektörde olsam istifa ederdim çocuğuma kendim bakma planlarım vardı.ama 6 aylıkken maddi kriz yaşadık ve işe dönmek zorunda kaldım.şu an bakıcımız var.Allaha şükür bir sıkıntımız yok.ama bir de benim içimi sorun.inanılmaz vicdan azabı  yaşıyorum ve mutsuzum.büyük ihtimalle başka çocuk yapmayacağım benim minik kuzum gün içinde beni 3 saat görüyor.evden çıkarken ağlıyor ben eve gelince üstümden inmiyor.bakıcı iyi bile olsa benim vereceklerimi sevgimi veremiyor.üzülüyorum.keşke en az 2 yıl yanında olabilseydim

11/22/2012 09:18:00

Mardane, yanlış okumadıysam senin eşin hukukçu. Yazılısını 1.likle kazandığın bir sınavda mülakaatı kazanamıyor isen o kamu kurumunda mülakatta torpil yapıldığı kanaatı ağır basar. İdari mahkemeye verebilirsin resmi kurumu diye düşündüm. Eşinin kazancı yeterli ise, çalışmak şart mı gerçekten. Ben, şahsen bebeğimi büyütmeyi çalışmaya tercih ederim. Kamudayım 3,5 aylıkken çocuğumu bir yabancıya teslim edip işe başladım. Çalışan anne olmak zor. Aşısına bile zor izin alıyorum. Hastalandığında yabancı bir kadın bakıyor, annesi değil. Mevcut hükümet 3-4 tane çocuk yapın diyor ama yasaları iyileştirmiyor, muassır ülkelerde 2 seneye kadar ücretli annelik izni var, bizde 2 ay doğumdan önce 2 ay doğumdan sonra 4 ay ücretli izin hakkımız var, günlük süt iznim 1,5 saat. Sanki işyerimin dibinde ev tutacak kadar lüksümüz var. 1,5 saatte nasıl gidip-geleceksin, ama Avrupalı yapıyor. Neyse uzatmayım, bol şans. Lohusalık deprosyonu sarkabiliyor, ben de herşeyden nem kapıyorum 1 yaşına geldiği halde oğlum. Haberlerden, filimlerden, okuduğum romandan, otobüste el-ele gördüğüm bir baba-oğuldan bile duygusal anlamda hislenebiliyorum.

11/22/2012 09:43:00

valla ben anlamadım bu ailelerdeki hırsı. hatta inanamadım fazla karşılaşmadım sanırım çevremde 2.çocuğa hatta ve hatta 1.çocuğa karşı çıkan anane dedeyle... annem ve babam emekli öğretmen, tüm kardeşlerim en az lisans düzeyinde eğitimli ve çalışan kamu görevlileri. biz 6 kardeşiz, annem doğuralım diye gözümüzün içine bakar valla hala... bu neyle ilgili bilemedim keza kayınvalidem de aynı :) biz çocuğu çok severiz...

11/24/2012 11:23:00

Xswfgsgwwf

11/25/2012 21:46:00

siz etrafınızdaki kişilerin ne söylediğini bir kenara bırakın,kendiniz ne yapmak istiyorsunuz?maddi probleminiz yoksa çocuğunuza bir süre daha kendinizin bakmasından daha doğal ne olabilir ki?ben 2 yıllık ücretsiz iznimin tamamını kullanıyorum.maddi zorluklar da yaşadık geçen yıl.yine de çalışmadım,çocuğumdan önemli mi,varsın biraz sıkılalım,az harcarım,yeterki o annesiyle büyüsün diye düşündüm.hiçbir bakıcı anne kadar çocuğun ihtiyaçlarına cevap veremez

11/26/2012 07:27:00

merhaba,

bence burda sizin ailenize karşı sağlam durmanız gerekiyor. yani size bu konuyu açtıklarında asla alttan almayın derim. eğer maddi anlamda zor durumda değilseniz ve siz kendi isteğinizle çalışmıyorsanız hiçbişekilde alttan almayın derim. çünkü aileniz sizi zayıf görürse üzerinize daha çok geleceklerdir. hayat sizin hayatınız gerisi önemli değil. yani 2. çocuğu yaparsınız veya yapmazsınız ona da sadece eşinizle siz karar verirsiniz. yani bu kadar aile içine müdaheleyi ben doğru bulmuyorum. 

11/26/2012 10:22:00

canım benim, maddi bir sıkıntın yoksa otur bak bebeğine 3 yaşına gelene kadar, babaannesi bakıyor benimkine, annen de baksa türlü sorunlar çıkıyor, başkalarıyla uğraşacağına azıcık aşım kaygısız başım der gül gibi bakarsın evladına, kendine sıkıntı etme iş aramayı bırak bir süre bence çok odaklanmışsın bu konuya, bebeğinin büyüyüşünün tadını çıkar canım, bizimkiler anneye hasret büyüyor, iş er geç bulunur ama bu günler geri gelmez ;) sen ne kadar uğraşırsan uğraş, kendini de parçalasan herşey olacağına varıyor, akışına bırak biraz ;)

11/26/2012 16:06:00

merhaba, 99 yılında bir,2011 yılında bir olmak üzere 2 üniversite 5 sertifika programı ve 3 eğitim programı bitirdim senelerdir kpss e girip atama için ugrasıyor bir yandan da iyi kötü demeden şimdi hatırlamak bile istemediğim bir işte çalışıyordum. kızım dogduktan sonra bakıcı şansını deneyip eşimin ısrarları ve çalıştıgım işin baskısı yüzünden ayrılıp kızıma bakmayı seçmek zorunda kaldım. Benim de ailem iş bulmam konusunda kararlı ancak kırıcı değilde tek careymiş gibi. babam senelerdir sigortamı ödüyor ve ben senelerdir sınavlara giriyorum. iş bulmanın daha doğrusu istenildiği gibi bir iş bulmanın zorluğu yadsınamaz diye düşünüyorum. evet evlatlarımız değerli ancak bazı fırsatlar zamanında değerlendirilmeli. şu an 35 yaşındayım ve çogu iş için yaş sınırını geçmiş bulunmaktayım. bence çalışmak isteyen anne çalışmalı ilerisi için evladı için en önemlisi de kendi mutluluğu için. sevgili merdane ne yapmak istediğine yalnız kendin karar verebilirsin. en önemlisi bu kararı vermek bu senin ilk adımın.her şeyin gönlünce olmasını dilerim.

12/08/2012 17:42:00

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...