Serpil ve Semanur İçin Fikir...

10/31/2011 13:44:00

9 ve 7 yaşlarında iki çocuk olsaydınız ve ciddi bir ameliyat geçirecek olsaydınız, ameliyata girmeden önce moral için ne isterdiniz?

Emine Hanım'la konuştuk, çocuklar haklı olarak çok gerginler, ameliyat öncesi onları mutlu edecek bir şey yapmak istiyoruz, ama ne?

Ynt: Serpil ve Semanur İçin Fikir...

10/31/2011 14:08:00

Muhtemelen ilk dilekleri iyileşmek , koşmak, oynamak olacaktır. Benim kardeşim de çok benzer bir ameliyat geçirmişti 7 yaşındaydı ve ne istersin diye sorduğumuzda sadece okula gitmek istiyorum derdi, hastaneye yattığında henüz okula başlamamıştı ve 2 sene yattı lösemi tedavisi gördü bu sırada hep iyileşip okula gitmek istiyorum derdi (oysa hiçbir okul deneyimi yoktu) yani hiç gitmediği halde 3 ablası da gittiği için onun için güzel bir yerdi okul herhalde.

Bu arada kardeşim şimdi 25 yaşında ve allaha şükür sağlığı yerinde (sadece askere alınmadı bu hastalıktan ötürü) umarım Serpil de bir an önce iyileşir ve seneler sonra bu günleri gülümseyerek hatırlar.

İstanbul'a yeni geldiklerini varsayarsak çok alternatif var değişik yerler var bir şey almaktansa buralara götürmek ve güzel günler geçirmelerini sağlamak daha mantıklı olabilir.

10/31/2011 14:12:00

Bir dilek tut derneği ile görüştüm; ne olacağına karar verirsek ve doktoru da onay verirse yaptırabilirlermiş..

En azından bu kısmı hallettik, çok sağol Aylin.

10/31/2011 14:21:00

Nehir, ameliyat (ve tabii sonrası) için bir şeye ihtiyaç var mı?

10/31/2011 14:23:00

Şu an sadece duaya ihtiyaç kaldı gibi görünüyor Gülcan. Çok şükür her şey yolunda gitti/ gidiyor, yapılacak pek bir şey kalmadı gibi.

10/31/2011 14:41:00

Serpil ve Semanurla görüştük şimdi hayallerini derneğe iletmek için; barbie bebek istemişler sadece.....

Barbie seviyorlarmış kız anneleri bu barbienin neleri var mesela? Film? Oyun?

10/31/2011 14:59:00

Adem beyin asistanıyla tekrar konuştum şimdi nevresim takımlarını barbieli alacaklar...

Yok Aylin çocukların çoğu şeyden haberi yok zaten, ısrarla şunu yapalım bunu yapalım demek de onlara zorla kabul ettirmek olacak. Sizi en çok ne mutlu eder diye sorduk; ilk dilekleri ayrı ve güzel odalarımızın olması, ikinci olarak da barbie dediler...

10/31/2011 15:02:00

Ama prenses elbisesi iyi fikir yazdım bunu :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ben Olsaydım...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...