NELER YEDİRİYORSUNUZ?

<12>
05/18/2010 08:38:00

Kızımın eskiden iştahı çok güzeldi ne versek ayırmadan yiyordu.Şimdi ise yemek yedirmek işkence yemiyor,ağzından çıkartıyor ne yapacağımı şaşırdım.Siz bebişlerinize neler yediriyorsunuz.Değişik tarifleriniz varmı ? Birde aklıma gelmişken kahvaltıyı nasıl veriyorsunuz karışım halinde mi, ayrı ayrımı ?

Ynt: NELER YEDİRİYORSUNUZ?

05/18/2010 11:38:00

merhaba abide
benim oğlum doğduğu andan itibaren iştahsız bir bebek olduğu için biz çok sıkıntı çektik ve hala da çekiyoruz. kahvaltılarını hala karışım halinde veriyoruz. peynir v.b. yemesini hiç sevmiyor. Öğlen ve akşam yemeklerinde artık bizim yediklerimizden yiyor. Meyvelerden ise en sevdiğimiz "elba"

05/18/2010 11:50:00

elba demek :)). Bizde karışım halde veriyoruz ne kadar doğru bilemiyorum bazen ayrı ayrı vermeye çalışıyorum yemiyor.Aç kalmasın diye dayanamıyorum tekrar karıştırıpta veriyorum.Bir yemek yedireceğiz diye maaf oluyorum.Bizimle birlikte masaya oturaraktan yemek istiyor tabii bütün masadakileri yerlere atıyor.Yada balkonda dışarıya bakaraktan yemeğini yiyor.

05/18/2010 11:58:00

bizde de öyle sanki karışım verince daha çok yemiş ve doymuştur diye düşünüyoruz
yağıza annem bakıyor hafta içi bazen saat 11 gibi ikinci bir kahvaltı gibi ayrı olarak zeytin, yumurta yedirmeye çalışıyor

05/18/2010 12:20:00

Bizde de anneanne ve dedesi bakıyor.Onlara çok fazla yük olmamak için çok fazla karışmıyorum  bazı şeylerde diretmiyorum.Kendim bakıyor olsaydım durum daha farklı olurdu.

05/20/2010 15:06:00

MERHABALAR,
Bizde de şu an ciddi bir iştah sorunu var. Zaten sürekli yemeklerini oyunla falan yiyen bir çocuk ama bu aralar ( son bir aydır)

05/20/2010 15:25:00

Yani son bir aydır daha fazla çaba gösteriyoruz.Mesela her lokmada asansörle aşağı yukarı inip çıkılıyor vb. Tabi ben çalıştığım için iş anneanne ve bakıcımıza düşüyor. Neyse biz yiyecekleri karıştırmıyoruz hiç bir zaman da karıştırmadık. Bize göre böylesi rahat ama alıştırmak önemli olan. Benim kızım çorba nevi sulu şeylerden bıkmış herhalde kii daha çok katı yemekleri tercih ediyor (yani daha rahat yiyor) mesela köfte, karnabahar vb.

05/20/2010 21:30:00

Merhaba Etacım,

Bizde de son bir aydır yeme sorunu başladı.Eskiden daha rahat yiyordu çok fazla zorlamıyordu.Çarşamba günü kızıma karıştırmadan kahvaltı vermek istedim.Peynirli omlet yapmıştım bir lokma bile yemedi.Bende inat ettim karışım kahvaltı hazırlamadım.Saat 2 de tekrardan yemek vermek istedim ıspanak yemeği vardı onuda yemedi.Koca günü aç geçirdi.Ne yapacağımı şaşırdım.Allahtan süte karşı çıkmıyor onu sorunsuz içiyor.Köfte yapmıştım onuda yemedi.İnternette blogu olan bazı arkadaşlar çoçuklarının ne güzel herşeyi yediklerinden bahsediyorlar.Özeniyorum valla onlara.

05/21/2010 08:37:00

Valla Abidecim bende özeniyorum ama ne yapalım bizimkilerde böyle büyüyecekler, kendimizi o yazıları okuyup üzmeyelim. Çocuklarımızada yemiyorlar diye hırslanmayalım diye düşünüyorum. Hani yazmışsın ya" yemek yediricem diye maaf oluyorum " aynen bizde öyleyiz. Savaştan çıkmış gibi oluyoruz . Heryerler batıyor. Gördüğün üzere yalnız değilsin bunlar çok normal  :))

05/21/2010 09:00:00

Kendi blogumdada bu konuyla ilgili birşeyler yazmıştım.Sağolsun ordaki arkadaşlarda belki diş çıkardığı için iştahı azalmış olabilir dediler yada abur cubur yediği için yemek yemiyor olabilir de dediler. Yakında doktora gideceğiz aşılarımız geldi o zaman doktoruylada görüşeceğim iştahsız oluşunu belki şurup falan verir.
    Doğru düzgün yemek yemiyor ama enerjisinin maşallahı var :) popomuzun üstüne hiç oturmuyoruz.Bu enerjiyi nerden buluyor şaşırıyorum :)) Annesi onun peşinde koşturmaktan pestili çıkıyor.

06/08/2010 09:17:00

Merhaba,

Biz Bruksel'de yasiyoruz ve burda hicbir zaman kahvalti karisimlarindan vermiyor doktorlar. Ilk baslarda sutlu kahvalti tahili yedi uzunca bir sure, sonra yavas yavas sIkIlmaya baslayinca tost, yumurta, uzerine peynir koyup firinda erittigim kasarli ekmek, fistik ezmesi ve balli ekmek gibi degisik seyler yemeye basladi. Favorisi sahanda yumurta :)  Ama domates-salatalik-biber falan sevmiyor, bir de bu ara annesinin sabahlari yedigi musliye takmis durumda :)

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2008 kasım anneleri burada buluşalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...