NELER YEDİRİYORSUNUZ?

<12>

Ynt: NELER YEDİRİYORSUNUZ?

06/08/2010 13:14:00

Merhaba  yesims,

Omlet denedim ama keyfi tutarsa yiyor.Bu hafta sonuda tost yapacağım.İşallah sever. Annenin sabah kahvaltısına ortak olmak istiyor desene :))

07/29/2010 08:31:00

Merhaba,
20  aylık yemek problemleri serüveninden sonra anladığım; çocuğun ne zaman neyi talep edeceği; neyi sevip neyi sevmediği hiç belli olmuyor.Doruk 9. ayda iri parçalı pütürlü gıdalar tüketirken; 15. ayda birden blenderdan geçen yemekleri yemeye, iri parçalı gıdaları reddetmeye başladı.2 hafta öncesine kadar bu şekilde devam ettik. 2 hafta önce şiddetle yemek yemeyi reddetmeye başladı. Bir akşam evde taze börülce ve pilav vardı; ben de tabağına umutsuzca koydum;eline de kendi kaşık çatalını verdim.Bir süre inceledi ve birden yemeye başladı.Burda sanırım önemli olan onu kendi haline bırakıp;herhangi bir zorlama yapmadan beklemek.Şimdi sofraya merakla oturup;önüne nasıl bir yemek geleceğini bekliyor. Tabii ki karışımdaki kadar çok yemiyor ama alışma süreci diye zorlamıyorum.
Sabah: Her gün farklı bir yumurta denemesi yapıyorum(omlet,sade,haşlama,çırpma vs.) içine de kaşar ve tereyağı karıştırıyorum.Peynirde başarı sağlayamadık.Salatalık yiyor.Ekmek çok seviyor(sanırım tüm çocuklar için geçerli)Bazen kaşarlı,tereyağlı tost yiyor.
Diğer öğünlerde köfte,pilav,makarna,barbunya,fasülye,börülce,kıymalı pide; şimdilik bunları; ama ne yazık ki çok az miktarlarda yiyor.
Bu bitmez yemek savaşlarında hepimize bol şans diliyorum...

08/05/2010 15:01:00

bu sıcaklarda ve azı dişlerimizin kalanlarını çıkartmaya çalışırken sadece sevdiği şeyleri yedirmeye çalışıyoruz

08/05/2010 20:37:00

Yemek yedirmek zaten işkence birde havalarda sıcak gidince iyice yemiyorlar.Ben artık fazla zorlamıyorum nezaman açıkırsa ozaman azda olsa yediriyorum.Bol bol sıvı veriyorum.
    Kendisi yemek yemek istiyor ama bir iki kaşık alıyor onunda yarısı üzerinde sonra yemekle oynayama başlıyor ellerini sokuyor,etrafa atıyor.Bende kendim yediriyorum ama yapmadığım şebeklik kalmıyor :)

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2008 kasım anneleri burada buluşalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...