konuşma

10/17/2011 18:45:00

arkadaşlar kızım tam 21 aylık söylediğim tüm kelimeleri canı isterse tekrar ediyor ama istemesse çıt çıkarmıyor....iki kelimeli cümleleri tek tük anne bak baba al vs...bu aya göre bu durum normal mi sizin kuzular ne alemde...sanki bana yavaş ilerliyor gibi geliyorda endişelenmelimiyim...

Ynt: konuşma

10/17/2011 21:58:00

Bence endişelenme arkadaşım 2.5 yaşında sadece höööö diyen çocuklar gördüm. Her çocuğun gelişimi farklı oluyormuş kıyaslama yapmak seni boş yere endişelenmeye sürükler. Bu arada benim kızım 19 aylık ve felaket konuşuyor :( bazen susması için dua ediyorum :)))) sende acele etme sessizliğin tadını çıkar :))))

10/27/2011 10:11:00

bence de acele etme, her çocuğun gelişim dönemi çok farklı , bir hafta bile fark ediyor çocuklarda. Yakında seninki de bıcır bıcır konuşur. Bizim kız 18 aylık cümle kuramıyor daha ama isteklerini kelimelerle de olsa ifade ediyor, sevgiyle kal:)

10/27/2011 10:55:00

benim kızım da 21 aylık ve aynen yazdıklarınızı yaşıyorz.canı isterse bişeyler söylüyor.istemezse işaret diliyle anlatıyor.bende, sorunmu bu diye düşünmüştüm ama araştırınca olmadığını gördüm.sevgiyle kalın

10/27/2011 14:36:00

teşekkür ederim canlarrr....

10/27/2011 14:38:00

canımcım etme eyleme

benim oğlan 2 kelime yan yana söylemiyo bence çok normal sizinki
anca anne baba veya bazı kelimeler 
bende kafama çok takıyodum ama acele etmemek gerek

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
18-24 ay arası bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...