çoçukla yapılabilecek aktiviteler

03/30/2010 07:08:00

internetten ve kitaplardan derlediğim aktiviteleri geçen gün kendime yazdım sizinle de paylaşmak istedim. birçoğunu zaten sizde nette gezerken görmüşsünüzdür. Ama toplu halde elinizde bulunması işinize yarayabilir diye düşündüm.
1- Süngerle suyu bir kaptan diğerine aktarma
2- Kağıttan şekiller vererek (çiçek, hayvan figürleri vb.) dönence, rüzgar çanı yapmak
3- Patates baskı (tübitak yayınlarının Sayalım isimli kitabı patates baskı ile çok güzel şekiller öğretiyor   
    tavsiye edilir)
4- İp baskı
5- 0-9 arasında rakamları kağıda yazıp yazan sayı kadar fasulye mercimek yada boncukları sıralamak
6- Boncukları ipe dizmek
7- Park gezisi
8- Birlikte oyun hamuru yada normal hamurdan kurabiyeler yapmak
9- meraklı minik Dergisini (Tübitak yayınları aylık 3-6 yaş dergisi ) incelemek.

Ynt: çoçukla yapılabilecek aktiviteler

04/01/2010 09:20:00

teşekkürler

04/20/2010 22:01:00

1-Parmak boyası ile düdük makarnaları boyamak sonra da onlardan kolye yapmak.
2- Tuvalet kağıdı rulolarını parmak boyası yada sulu boya ile boyayıp değişik kağıtlar boyalar ile süsleyip arka arkaya birbirine bağlayıp bir de antenleri ile tırtıl yapmak (ya-pa beraberyapalım 3-5 yaş)
3- Puzzle yapmak 9-12-18 li yeni kutu aldım çok mutlu.

04/28/2010 13:13:00

harika fikirler tesekkurler :)

04/28/2010 13:33:00

-Tuvalet kağıdı karton rulosunu ikisini birbirine yapıştırıp dürbün yapmak
-Sünger ya da buruşturulmuş gazete veya kağıt baskısı
-Yumurta kutusunun arkasındaki yuvarlaklara kırtasiyeden alınan  yuvarlak stikerları yapıştırmak.
-Kavanozun üzerine delikler açarak pipet benzeri uzun objelerin bu deliklerden atılması
-Kumbaraya para atmaca

04/29/2010 16:09:00

biz hamur işlerini gelende birlikte yapıyoruz ben hamuru yaparken oda kurabiye kalıpları ile kesiyor

05/25/2010 22:00:00

Kahvaltısı için portakal suyu sıkmakla başlıyor ve gün boyu park, gezi, bisiklet sürme, hayvanat bahçesi ya da doğaya gitme, böceklerle tanışma, güvercinlere leblebi atma vs vs devam ediyor. Evde ise suluboya yapma, mızıka, flüt çalma, oyuncaklarıyla oynama başlıca aktiviteleri.

06/27/2010 12:18:00

bende kızımı daha önceden gitmiş olduğum ahşap boyama kursuna götürüyorum, orada benimle birlikte seramik yada ahşap objeleri boyamaktan büyük keyif alıyor, tabi boyamakla birlikte biraz batıyor her yer ama onun eğlenmesi ve birşeyler öğrenmesine değiyor...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gelişime katkıda bulunacak aktiviteler..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...