denemeler ve sonuçları

<1234>
09/04/2012 10:51:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: denemeler ve sonuçları

09/04/2012 10:59:00

selam.benimoğlum 6 aylıkken inek sütüne alerjisi başladı.doktorumuz 15 günlük hem bana hem de oğluma sit,süt ürünleri,yumurta ve bu gıdaları içeren besinlere karşı diyet verdi.oğlumun diyeti 15 gün daha sürdü.daha sonra bu gıdaları yavaş yavaş vermeye başladık ve tamamiyle geçti.şuanda hiç bir sorunumuz yok.allah şifa versin inşallah geçmiş olsun....

09/04/2012 11:00:00

Peki Sinem, ilk yaptıkları süt denemesinde direkt sütmü vermişler yoksa sulandırıpmı vermişler. Birde miktar neymiş, bir şey söyledimi?

09/04/2012 11:11:00

İlk denememizi ortalama 1 ay önce yaptık 1 lokmalık b.peynir 2-3 gün ara 1 lokmalık k. peyniri şeklinde. Az az Peynirli poğaça (ev yapımı içinde çok az yoğurt ile yapılanlardan) sorun olmadı. Geçen gün bir yudum inek sütü verdim anında kabardı. 1 hafta sonra ayran verdim sorun olmadı (sulandırılmış). Tahminen sütü direk uzun bir süre daha veremeyeceğim ama az miktarlarda sütün işlemden geçmiş şekillerini vermeye devam edeceğim. 

Allah kolaylık versin tüm alerjik bebek annelerine. 

09/04/2012 11:13:00

sinem hanım hemen tepki derken dakikalar içindeyi mi kastediyorsunuz eğer öyleyse bu anaflaktik reaksiyona girer ki bu daha farklı birşey 

09/04/2012 11:24:00

Hiç ilaç kullanmadık. DR önermedi, zamanla geçecek dedi hep. 

Sorun olmadı derken ben Toprak'ın alerjisini ilk yüzünde döküntü kızarıklık ile anladım, sonra uykusunda hep ayaklarını karnına doğru çekip ıkınır tarzı hareketler yağıyordu (sanırım karın ağrısı yada gaz) en son tahlillerde çıktı, 
Şimdi önce yüzüne peyniri sürüyorum özellikle ağız etrafına, 3-5 dk bekliyorum hiç kızarma olmazda bir yudum veriyorum. Tüm süt ürünleri denemelerinde yüzde bir kızarıklık kabarma olmadı ama ayran içtiği gün ne olur ne olmaz diye küçükken bebeklere yaptığımız gaz çıkarma hareketlerini  yaptırdım (ayakları karnına doğru itme sırtını sıvazlama falan oyun şeklinde) 30 dk sonra çok gaz çıkardı. Ben ayran'a bağladım bu gazı. Onun için artık akşam saatlerinde ayran vermeyi düşünmüyorum. Karın ağrısı yapıp yapmadığını bilemiyorum çünkü Toprak geceleri hala çok uyanıyor onun için anlamıyorum, + Yatış şeklide ayakları hafif karna doğru çekik olduğundan ordanda kestiremiyorum.

09/04/2012 11:24:00

offf sadece kafam karışıyor benim , en ağırından yani sütten yavaş yavaşmı başlanmalı yoksa daha kolay tolare edilebilen yoğurtla nispeten daha hızlı mı başlanmalı

09/04/2012 11:30:00

Bizde tepki hemen 3-5 dk içinde yüzde kızarma kabarma şeklinde oluyor. 

aslimert, bize dr'muz önerisi 1 yaşını geçince evde yoğurt yapıp yüzüne sürün sorun yoksa 1 kaşık verin sonra 2-3 gün bekleyin o gece yada ertesi gün karın ağrısı aşırı gaz var mı bakın (bu arada yeni herhangi bir besin vermeyin) eğer sorun yoksa 2-3 gün sonra 2 kaşık yada 3 kaşık verin ve bu şekilde arttırın bir gün yoğurtsa birgün 1 peynir direk süt vermeyin süt verme durumuna ulaştığınızda da sütü mutlaka sulandırarak verin şeklindeydi.

09/04/2012 11:40:00

Bende şimdi denemelerime baktım yazayım Denize ilk 11,5 aylıkken keçi peyniri denemişim. Keçi peynirini ezip kahvaltısının içine koyarak yedirmiştik. 12 aylıkken 1 tatlı kaşığı yoğurt denemişim, sanırım 1 hafta 1 tatlı kaşığı verdim, sonra miktarı yavaş yavaş arttırdım. 14 aylıkkende labne denemişim, onuda kahvaltısana karıştırmıştım.

09/04/2012 11:41:00

sinem nasıl kafam karışmasın ama yaa mesela dün mert koca bir dilim doğumgünü pastası yedi üzerinede tereyağla yapılmış mercimek çorbası içti. hiçbir tepki yok :S acaba benim miktar ayarlamasımı yapmam lazım ?? yoğurt denememi biliyorsun keza, çiğ yoğurda tepkiyi 15 gün sonra verdi ki ondan öncede 16 gün boyunca yoğurt çorbası içirmiştim...

09/04/2012 11:42:00

Off biz hala yerimizde sayıyoruz ya:(((

Aslı şu an alerjiniz ne boyutta, Mert'in süt ürünleri dışında kuruyemişler ve çeşitli gıdalara da alerjisi var mı? 

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İNEK SÜTÜ ALERJİSİ TEDAVİ YÖNTEMLERİ VE DENEMELER...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...