denemeler ve sonuçları

Ynt: denemeler ve sonuçları

09/04/2012 11:48:00

yok sadece süt ürünleri neşe belki fıstık ondan emin değilim denemeye korkuyorum açıkçası. alerjimiz de ilk önce kanlı mukuslu kaka belirtisiyle başladı sonra karın ağrısına çevirdi şimdide döküntü ve egzama şeklinde barsağı kurtardık diyebiliriz :)

09/04/2012 11:54:00

Bizim hiç kanlı kakamız olmadı çok nadir mukuslu ya da ben mukusu geç fark ettim hep döküntü ve egzama şeklinde ortaya çıkıyor. Zaten ilk ortaya çıktığında dr dahil anlayamamıştık alerji olduğunu:(( önce kakada amip teşhisi kondu sonra atopik dermatit derken oğlum o dönem çok yıprandı:(  saolsun Ayşe'nin çok faydası oldu o hep alerji olabilir dikkat et dedi bana ve gittiğimiz diğer dr inek sütü alerjisi teşhisi koydu

09/04/2012 12:02:00

Sütaş'ın peyniri + kaşarını kullanmıştım. Ama bugün özellikle peynirciden Keçi peyniri aldım, daha güzel yemiş.  (Oğluma annem bakıyor :)))

09/04/2012 17:25:00

kusura bakmayın sorunuzu şimdi gördüm.azar azar verirken vücudun tepkileri devam etti ama daha sonra azalmaya başladı.ilk olarak yumurta vermeye başladım ama çok az daha sonra içinde süt olabilecek ürünler vermeye devam ettim büsküvi gibi daha sonra şok az süt,yoğurt vermeye başladım.yaklaşık 1-2 ay içerisinde tamamen geçti.ben ilk mesajınızı görerek size mesaj yzdım diğer mesajlarınız sonradan gördüm.benim oğluma tahlil felan yapılmadı hatta uzun süre amip dendei çünkü tepkimeler aynen amipe benziyordu.kanlı ishal,kusma,iştahsızlık,huzursuzluk ben 2 şişe amip ilacı bitirdim.bu daldaki uzmana gidince korkulacak bişey olmadığını çok basit bir hastalık olduğunu ve sadece diyetle geçeceğini söyledi ve gerçekten de öyle oldu.umarım sizin kuzucuğunuz da en kısa zamanda sağlığna kavuşur

09/05/2012 05:06:00

Ben oglum 25 gunlukken mama vermiştim ilk defa cocuk fışkıracak kustu belki 1 litre kadar sonra bayılmış gibi hareketsiz kaldı, hastane falan bulamadılar nedenini hep emzirdim iki hafta sonra kanlı mukuslu ishal basladi doktorlar anlamadı derken netten arastirarak buldum.

Sıkı diyet yaptım emzirdigim için banamisin demedi cocuk 4 bucuk aylik olana kadar kanlı mukuslu kaka devam benim diyet ıme rağmen, ki sadece kuzu eti ve başlama patatesler beslendim 2 ay asla kaçırmadım gluteni düşünerek ekmek dahi yemedim ama geçmedi.

Sonunda emzirmeyi kestim 4 bucuk aylıkken pregomin as kullandım tam 8 aylik olana kadar sadece mama icti o sure zarfında meyve bile vermedim .

Sonra doktorum ig testi yapti temiz cikti dene dedi ilk peynir verdim kaka temizdi kibrit kutusu kadar verdim çünkü miktar az olursa vücut tepki vermez bende bosuna sevinirim dedim 3 gun böyle devam

Sonra meyve verdim elmaydi sanırım çünkü elma mukus yapıyordu kakada ben bunu haftada yada iki haftada bir vermeye başladım şimdi bisey yok şükür

Elmayı kestim ertesi gun ve yogurt verdim babymix marka ev yapımı vermedim çünkü cig sut kullanıyorum ben, hazir aldım yağ ve proteini bebeklere göre diye bir iki kizariklik oldu ağzının etrafinda ama gecti yarım saatte kaka temizdi.

1hafta sonra pregomin as yerine aptamil kullanmaya başladım nerdeyse içirdikten sonra stresden ağlıyordum evde ha kustu ha kusacak diye şükür bisey olmadı böylelikle bitmiş oldu bu macera bizim için

09/05/2012 08:24:00

sinem biz devam ediyoruz ketotifen uzun süreli bir tedavi şekli ve hala yumurta allerjimiz devam ettiği için idame dozda devam ediyoruz

09/05/2012 08:28:00

muhtemelen de 3 yaşa kadar kullanacağız allerjide sınır 3 yaş kabul ediliyor genelde ilaç kullansan da kullanmasanda 3 yaştan sonra allerji olayı intolerans seviyesine iniyor 

09/05/2012 08:31:00

süt allerjimiz ve gluten allerjimiz bitti hatta şimdi susadıkça süt içiyor desem yeridir ama hala önümüzde katedeceğimiz çok yol var

09/05/2012 08:35:00

deneme sürecinde hiçbir reaksiyonla karşılaşmadık galiba biraz kaşıntı oldu ama bunu süte bağlamak doğru olur mu bilmiyorum 

09/05/2012 09:00:00

doktorumuzda o konuda bişey söyleyemiyor ilacı bıraktığında reaksiyon olmayan hastaları da olmuş ama döküntüsü olan hastalarıda burada galiba kişisel farklar ortaya çıkıyor yalnız şunu biliyorum eğer tüm allerjiler bitmiş olsaydı ilacın dozunu azaltarak bırakacaktık

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İNEK SÜTÜ ALERJİSİ TEDAVİ YÖNTEMLERİ VE DENEMELER...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...