denemeler ve sonuçları

Ynt: denemeler ve sonuçları

09/05/2012 09:04:00

çok korkuyordum bu çocuk süt yoğurt olmadan ne yapacak diye ama atlattık şükür darısı diğer annelerin başına

09/05/2012 12:29:00

ya sinem sabırsızlanmadan ve arttırmadan gitseniz??? en azından 1 hafta vucuda öğretseniz???

09/05/2012 17:30:00

Ben hep yüksek miktarda verdim çünkü unutmayın emzirirken bı kasık yogurt yesek biz hemen geçiyordu bebeğe.

Bide doktor falan hikaye gibi geliyor bana bu allerji konusunda çünkü hic bı doktor diyemiyorki su tedaviyi uygulayinca geçiyor, alerjide en iyi doktor annelik içgüdüsudur

Her cocuk farklı, ama kakada kan yoksa bence devam edilmeli digerleri her cocukta oluyor biz bildigimiz için korkup abartabiliyoruz

09/13/2012 08:51:00

1,5 aydır devam eden peynir denemelerimizden (+ bir kaç yudumluk bol sulandırılmış ayran) sonra bugün inş ilk yoğurt denememizi yapacağız. Dualarınızı eksik etmeyin sonuçları tez zamanda yazacağım. 

Hepinize allah kolaylık versin inş.

09/13/2012 09:04:00

valla seviniyorum bunları okudukça, bana da cesaret veriyor bütün bu okuduklarım. inşallah başarıyla sonuçlanır bütün denemeleriniz.

09/13/2012 09:09:00

avnininsine_si  çok teşekkür ederim. İnş zamanla hepimiz atlatacağız. Biz peynir markasını değiştirmediğimiz sürece sorun yaşamadık, ama ben gaza gelip artık peynir dokunmuyor galiba diye tam yağlı süt oranını yüksek olan (ismini hatırlayamadım ama bilindik bir markaydı) kaşar peyniri denedim bir sabah (tost içinde) hemen dudağının üstü kızardı ve yemek istemedi. Haricinde bir döküntü kızarıklık yaşamadık çok şükür. 

Gazı ayran içtiğinde yaşadık. Karın ağrısı yapıp yapmadığını tam bilemiyorum ne yazikki. 

Ayrıca face'de bir grup var Ankara'da Saat 10 "ANKAMALL''Home Store'' Cafe" toplanıyorlarmış. Biz İST'dayız Ankara'da olup gitmek isteyenler için bilgi olsun.  

http://www.facebook.com/events/108257065993738/" style="color:rgb(59,89,152); text-decoration:underline">Süt ve Süt ürünü alerjisi olan çocuklarımızl
a ilgili yapabileceklerimiz hakkında ve ayrıca toplu hareket edersek neler yapabileceğimizle ilgili fikir alışverişinde bulunmak ayrıca tanışmak için 

09/13/2012 11:08:00

Sütaş'ın beyaz peynirini kullandık, ama onu pek sevmedi, sonra peynirciden Bursa keçi peyniri aldık, onu 10-15 gündür kahvaltıda yiyor (bazen kibrit kutusu kadar bazen bir lokma) 

Tostun içinde denediğim kaşar peyniri Muratbey'di yanlış hatırlamıyorsam. 
Siz Laktozsuz süt yada peynir yada laktozsuz sütten yoğurt yapıp denediniz mi hiç?

Eğer bugün ki yoğurt (günlük şişe sütten yaptım) herhangi bir rahatsızlığa neden olursa, Pınar!ın laktozsuz sütünden yoğurt yapmayı deneyeceğim. 

09/13/2012 11:13:00

İnş dokunmaz, afiyetle yesin kuzucuk. En çok geçenlerde 1-1,5 ay olmuştur Dondurma ile ilgili bir güncellemeni görmüştüm, onun çok üzüldüm dondurma yiyemiyor diye, aklıma geldikçe dua ederim, tez zamanda geçerde kuzucuk ağız tadıyla dondurma yer :)

Ben iç denemedim, inş bugün bir sorun çıkmazda denemeye de gerek kalmaz :)

09/14/2012 10:55:00

Çarşamba akşamı günlük şişe inek sütünden mayaladığım yoğurdu değişik geldiği için (görüntü olarak) yemedi. 2 çay kaşığı yoğurt suyla sulandırılarak "ayyaan" olarak içildi. (küçük su bardağı yarısına kadar doluydu). Yüzde hiçbir kızarıklık, döküntü olmadı. Karın ağrısı sanırım yapmadı. İçtikten bir saat sonra kakasını yaptı, kakada herhangi bir değişiklik yoktu. Sanırım artık yoğurdu ayyaann olarak tüketmeye başlayacağız. 

Not Mayalanan bu yoğurdu kaç gün verebilirim. İki günde bir yeni yoğurt mu yapmam lazımdır???

09/17/2012 12:18:00

Sinem zaditenle beraber deneme yaparan bence çok sağlıklı sonuç alamazsın. Benim şahsi fikrim azar azar vermekten yana.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İNEK SÜTÜ ALERJİSİ TEDAVİ YÖNTEMLERİ VE DENEMELER...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...