bebişleriniz ne yapıyor

<12>
05/27/2011 18:34:00

herkese merhaba :) bebişlerinizle gün içinde neler yapıyorsunuz ? onlar uyanıkken sürekli onlarla mı ilgileniyorsunuz ? yoksa ağlamadıkları sürece kendi hallerine mi bırakıyorsunuz ? kaç aylıkken neleri yapmaya başladılar ? ilk gülücükler, ilk sesli kahkahalar, kendi kendine dönmeye başlamalar, oyuncaklara ilgiler ya da onları tutma çabaları vs.

idil, doğduğu gün kafasını dimdik tutuyordu (annesi de öyleymiş) 1 aylıkken bilinçli gülmeye başladı, tam 2,5 aylıkken kahkaha attı ve ben ilk kahkahasını kayıt altına alabildim :) 1 hafta sonra 3. ayımız doluyor. henüz oyuncak vs. bişeylere uzanmaya başlamadı. çok nadir de olsa iyice önüne doğru getirdiğim oyuncağını tutuyor. (gerçi bilinçli olup olmadığından süpheliyim, o ayrı) uyanık olduğu zamanlarda sürekli yanında birini istiyor ve o biri ben oluyorum :)) ilgiyi çok seviyor, yoksa hemen mızırdanmaya başlıyor ama sürekli yanında olamıyorum malesef.. yapmam gereken iş, yemek vs. oluyor. hiç kendi haline bırakamıyorum nerdeyse.. sadece sabah iyice uykusunu almış olarak uyandığı için bi yarım saat falan izin veriyor bana... henüz kendi kendine oyalanmaya başlamadı :( ha bi de o yumruklar var ya... bazen hiç açmıcak diye korkuyorum :( bi tek uykuca.. bi de bazen unuttuğunda.. tam bi boksör benim kızım :)

Ynt: bebişleriniz ne yapıyor

05/30/2011 11:59:00

kimsenin bebişi bişey yapmıyo mu yaaaa :((

05/30/2011 12:10:00

:) yapıyo tabi ben yeni gördüm :) cmt doktora gittik.Sordum kendi kendine nelerle oyalanabilir bi iki iş yapmam için gün içinde dedim.Madem iş yapıcaktın neden çocuk doğurdun dedi:))bizde ayın 10unda 5e giriyoruz ama aynı anlattığın gibi.Hatta seni odadan çıkarmıcak bi dahaki ay hazırlıklı ol:)Hayallerini yıkmıyım:)ama bebişten bebişe faklılık gösterebilir tabi:)))

05/30/2011 12:26:00

dygush senin doktor süpermiş yaaa :))) aynı zamanda hayallerimi yıktın geçtin bile :((
aishwarya zaten takip ettiğin kadarıyla senin bebiş çok sakin bi bebek :)) aman maşallah diyim de :)) gerçi daha küçük, bi süre sona daha çok ilgi istemeye başlıcak dış dünyaya açıldıkça...

05/30/2011 12:39:00

benim kız aşı oldu şu anda hamakta şurubunu içti uyuyo,babası ablası dün ben kahvaltı hazırlarken bizim yatagga üçü yatmış ,çok sevindirikti bugünde aynısını istedi ama malesef baba işe gitti.fotograf çekinmeyi çok seviyo,ismi seslendiğimizde 3gündür dönüp bakıyo oturmak çok istiyo ,ama kilo almak hiç istemiyoekmek ve bisküvi yalamayı çok sevdi müzik dinlemeyi ve trtçocukta pepe yi izlemeyi çok seviyo ,boynundan gıdık alıyo daha başka ne anlatayım,bilmem daha kısa kollu cicilere geçemedik

05/30/2011 12:42:00

birde kkızlar ben tecrübeli annelerden biri olarak malum diğeri 8yaşında,bu anların tadını çıkarın büyüdük çe dertler çogalır derlerdide inanmazdım yemek konusunda diğer kızmdanda çok çektim,ama şimdi okul çevre kardeş kıskançlıgı çok zor eğer 2.bebişleri düşünenleriniz varsa arayı 3yaştan fazla aşmayın en azından okul sorununuz olmaz

05/30/2011 13:09:00

aishwarya seninki iyiymiş cidden maşallah diyelim de bozulmasın.bizimki ilk2 ay çok ağladı malesef öyle oluncada yalnız bırakamıyosun:)

bu arada bizimkide adını söyleyince dönüp bakıyo ben tesadüf yada tonlamadan diyodum ama öğrenmiş olması için erken değil mii

05/30/2011 13:14:00

çocuklarımız biz farketmedden günden güne farklı şeyler yapıyolar ,benimki ekmek verdim eline şapur şupur yaladı düşürüncede yanından kendi uznıp aldı:)

05/30/2011 13:18:00

aa maşallah daye :)) bu arada sanırım 2.yi düşünmek için çok erken.hatta aramızda şimdi 2.mi asla diyenler bile vardır ki bende onlardan biriydim:))yeni yeni belki olabilir diyorum.:)

05/30/2011 13:21:00

evet canım çok haklısın inan bende sizler gibi düşünüyodum ama çocukları çok sevdiğim için 8yıl sonra tekrar dedim ,ama geç olmuştu allah evletlarımıza sağlık versin kötü gün göstermesin

05/30/2011 13:22:00

ya buarada dygush yüzün acayip tanıdık geliyo ist yaşıyosun

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...