2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

09/09/2012 11:58:00

Gark larken aynı anda kusuyor doğal olarak. Kusmadan evvel bir süre ağlıyor kuzucum :/ insallah en kısa zamanda kurtuluruz bu illetten. İnsallah hi birinizin bebisinin basına gelmez ayrıca.

Kv hala bizde.. Tatil dönüşü yani ayın 19 U itibariyle evine gidecek. Bende yine eski düzenime donucem. Evde 1 kisi bile olsa benin düzen biraz bozuluyor maalesef. Ya ben beceremiyorum Yada normali bu bilemiyorum artık :)) öyle böyle gidiyoruz ve muhtemelen tatilde de düzen falan kalmayacak :))

Aaa son bisey daha ( cok konuştum ) utu aldım yeni. Pazartesi teslim alicam başka mağazadan getirtelim dediler. Delonghi buhar kazanli aldım. Umarım doğru karar vermisimdir. Bir ara güncellere yazıp sormuştum ama kimsecikler görmedi o yazdığımı :D bir daha da yazamadim fikir almak icin. Aranızda kullanıp ta memnun olan olmayan ??? Ses versin :))

Neysee hadi ben kaçar.. Gelirim yine :)) opuldunuz güzeller ve mis kokulu kuzular :))

09/09/2012 12:45:00

Duygucum maşallah İdile, az biraz iştah da benim kızıma gönderseniz, çok uğraştırıyor bu cadı beni ;))
Neşem büyüyor oğluş büyüyor artık, büyüdükçe dünyaya alışıyorlar, uyku vakitlerine kendileri karar veriyorlar, artık uyku geldimi yarım saat de olsa uyumak istiyorlar, anakucağında oturup senin iş yaparken hareketlerini izlemek bile az da olsa oyalayabiliyor kuzuları, ama biz anne babalar hep daha fazlasını istiyoruz, daha çok uyusun, daha az ağlasın, sürekli kendi kendine vakit geçirsin, hiç mızmızlanmasın, bol bol yesin içsin hatta yürüsün konuşsun vs... :)) Ben de buhar kazanlı ütü kullanıyorum, benimkisi Philips, çokk memnunum, sen de memnun kalırsın inş hayırlı olsun canım :)

09/09/2012 14:17:00

Nese reflu idilde de var. Aynen gaz cikarirken mutlaka kusuyordu. Gaciscon infant kullaniyorduk. Ama gecti kusmalari diye biraktik. Simdide yatar pozisyondayken uykudan uyaninca oksuruyor ,gazi oldugunda agizdan cikaramazsa da oksuruyor. Sanirim yine refluden kaynaklaniyor. Ben yeniden baslamayi dusunuyorum ilaca. Cok rahatsiz ediyorsa denemeni oneririm gavisconu. Yanliz biraz kabiz yapabilir.

Ozlem yavas yavas alisir insallah. Benimki emmeyi de mamayi da pek tutmamisti. Sanirim ek gidaya gecmek istiyormus. Dusunsene ben bir sabah uyaninca birde gece yatmadan once bez degistitriyordum. Onlarda tam dolu olmuyordu. Ek gidaya basalayali bezlerde dolmaya basladi. Gecen ay sadece 300 gr almis :(

09/09/2012 15:12:00

Duygucum bizede verdi doktorumuz gavisconu.. 3 ay kontrolümüzde doktorumuz kusmasina şahit oldu ve biraz fazla bulduğu icin yazdı hemen :)) bu ara düzenli veremedim gelen giden falan derken. En azından günde 2 kez vermeye çalışıyorum. Doktorumuz en fazla 4 kez dedi zaten.

Bu arada o ilacın hazırlanması konusunda da emin olamadım. İcinde tatlı kasığı ile ölçü verilmiş ama toplam 4 dozluk icin galiba o kullanım. Kalkıp bakmam lazım şimdi yine prospektuse :)) ben 1 poşeti bir miktar su ile karıştırıp yarısını bir kerede diğer yarısını sonraki seferde veriyorum :) umarım eklenecek su miktarı cok cok önemli değildir ;)) sen nasıl hazırlıyorsun ??

Doktorcum haklisin :)) hersey hemen olsun istiyoruz :)) ama zaman zaman doruğa bakıp hemen büyüme diyorum :)) sanki büyüdukce bana olan muhtacligi azalacak gibi geliyor :( suan karnını doyuran, uyuyan benim büyüdukce kendi kendine yemek yiyecek, uyuyacak :( amaann benim hormonlar dogum sonrası coştu :) siz hamilelikte ona ağladım buna ağladım derken ben kendimi duygusuz sanıyordum ya !! Degilmisim :)) dogum sonrası coştu benimkiler :) şimdi reklam falan filan hersey gözlerimin dolmasına sebep ;)

09/09/2012 15:49:00

Valla ne bilim Necla. Kullanınca azalıyor gibi kusmasi .. Şimdilik böyle devam ediyoruz. Sonra ki kontrolümüzde kilo alımına göre bir ayar yaparız herhalde. Senin minige cok üzüldüm canım bu arada :( kilo alımı icin doktor bişeyler söylemiyor mü Yada sunu yap bunu yap demiyormu?? Sağlıklı oldukları sürede kiloya cok takilmiyorum ben ama sen sık sık ishal oluyor da diyosun.. Bunun bir yolu olmalı yanii

09/09/2012 20:03:00

Hepinize gecmis olsun umarim kisa zamanda gecer

Kuzucuklarin sıkıntilari

Benimki de 2 gundur acayip kusuyir vede mizmiz

Bir anormali var ama cozemedim

Mana konusunda cok sikintiliyim cunki oglum 5 olmasina ragmen

Resmen hicbirsey yemiyo 28 ay emdi ilk 20 ay falan hep en ust

Seviyedeydi kilo ve boyu simdi siskacik

Bu sebeble herseyi tatsin istiyorum kizim

Sut delisi olmasin

09/10/2012 06:39:00

Günaydınlaar mutlu haftalaaar :) 

Şöyle bir göz gezdirdim, Öncelikle Selda Hoşgeldiiin :) 

Neşemmm, daha iyi olmadımı Doruk Paşa yaa :( kıyamam ona ben.. Hemen bir an önce toparlar inşallah :( Yeni ütün de hayırlı olsun bu arada şekerim :) 

Bu arada bende cam rende haricinde hiç birşey almadım. biberonlarını,emziklerini falan kaynar suda bekletiyorum, yoğurdu kendim mayalıyorum vs. Güzelde tuttuyorum yahu :P 

Bu ek mamaya geçmek süper ötesi oldu, Çok şükür hiç bir sıkıntımız yok gıdalarla ilgili. Yemek sularından bile azcık kepekli ekmek ufalayarak yediriyorum acaip seviyor. Balıkta yemeye başladık. Salonumuzda zaten yerde koca bir yorgan serili üzerine bi elma atıyorum onu kemirmeye çalışıyor :)))) 

Ya asıl soru şu; kızlar ben azcık yusuflamaya başladım.. Masal emeklemekle de kalmadı koltuk kenarlarına tutunarak ayağa kalkıyor :))) Ha bu iyimi kötümü bilemiyorum hiperaktiflikten korkmaya başladım açıkçası. Dr. cum Özlem' cim senin görüşün nedir bu durumda ? :') 

09/10/2012 06:56:00

Günaydınlar. Yeni katılan anneler hoşgeldiniz.

Benim Duru'm da kucağı seviyor ama ben mumkün olduğunca toksa altı temizse yanında Neşe'nin yaptığı gibi oyuncakları ile oyaladım onu. Mızmızlandığında ise alıp biraz müzik açıp dans ettik, oynadık :) Sonra yine yerine bırakıyordum. Bana kalsa bende hiç kucağımdan indirmezdim ama işe başlayacağım için bakan kişiye de zor olmasın diye alıştırmaya çalıştım Duru'mu. Şimdi işe başladım annemde kalıyorum Duru ile yalnız kalamıyorum. Ve Duru'nun sadece beni ister bir hali yok :( Yani bana çok düşkün gözükmüyor :((( 

Bu işe başlamak Duru'dan uzak kalmak bana hiç iyi gelmedi. Kendimi hala çok kötü hissediyorum. Onu çok özlüyorum hemde çok. O yüzden kendi bakacak olan anneler bırakın kalsın kucağınızda. Bol bol sevin. Zaten ayaklanınca isteseniz de kucağınıza gelmeyecek.

Bizde yavaş yavaş ek gıdalara hazırlık yapıyoruz. Tadımlık meyve püreleri veriyoruz. Homurdanarak yiyor çok seviyor :) Bende cam rende dışında birşey almadım. Eğer ileride başka ekipman gerekirse alırım. Bende kızımın yoğurdunu kendim yapacağım.

Ayşegülcüm, öncelikle allah nazardan saklasın Masal'ı.... Maşallah ona. Biraz erken gerçekten. Doktoruna sordun mu?

Hepinizi çok öpüyorum, iyi bir hafta diliyorum....

09/10/2012 07:21:00

Banu' cumn günaydınlar :) yine bir iş günü ve yine kokuları burnumuzda geçecek saatler... :(

Doktorumuza sormadım ama oda Masal' ın aktifliğine şahit olmuştu da bu hiperaktiflik konusunda konuşmamıştık. onu bi danışmak istiyorum açıkçası :) 

09/10/2012 08:46:00

Evet Neclacım, yatıp kalkıp ona dua ediyorum. Allah ananemize sağlık, güç kuvvet versin. 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...