2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

09/11/2012 16:43:00

iyi akşamlar,
hoşgeldin mesajları için teşekkür ediyorum.

dün itibariyle mecburen katılmam gereken bir eğitim başladı yarımşar günlük. işe başlama öncesi alıştırma gibi oluyor. iş de böyle yarım gün olsa ne güzel olacak:))

emzikle ilgili bi sorum var sizlere. benim sıpa emziği alıp çok güzel uyuyor. evvelden geceleri süt emip hemen uyurdu son iki gecedir bi mızırtıdır başladı. emzik verince ancak uyuyor. acaba başında bekleyip uyuyunca emziği alsam mı yoksa emziğiyle uyusa mı gece. iyice alışıp sonra da emzik düştü filan diye uyanmasından korkuyorum. ne dersiniz?

Selda

09/11/2012 20:05:00

Sabahtan beri daha yeni oturdum, çoook yoruldum, bir de ben acaip gerginim bugün yaa, hatta sadece bugün değil, son zamanlarda iyice arttı bu gerginlik hali, patlamaya hazır bomba gibiyim, arada patlıyorum da :(( ya anneme ya da eşime patlıyorum tabi sonra pişman oluyorum, kızım beni gerdiği zaman dişlerimi sıkıyorum resmen, bağırmaya başlayınca yanından ayrılmaya çalışıyorum ki etkilenmesin diye ama ister istemez ona da yansıyor :((( en kötüsü de bu, herşeyin o kadar farkında ki, yanında negatif bir şey konuşulsun veya çok hafif yükses sesle konuşulsun hemen anlayıp ağlamaya başlıyor, bir de içli içli gözünün içine baka baka, eritiyor insanı, yüzüne bakarken gülmeden konuşursam dudağını sarkıtıyor bazen, kızıyorum zannediyor herhalde, onu böyle etkilemek çok koyuyor bana çok :(( herhalde artık antidepresan başlamanın zamanı geldi, şu yaşıma kadar tıp fakültesi ve asistanlık yılları da dahil direndim, en kötü zamanlarımda bile kullanmadan atlattım gitti ama artık dayanamıyorum, endişeleniyorum kendim için değil, kızım için :((

Necla ben de dinlettim birkaç kez, uyuması için değil de sakinleşmesi için, öyle durup dinliyor sakin sakin, manevi olarak da inançlı güçlü bir yapısı olsun isterim, inşallah inşallah bizler de iyi örnekler olabiliriz... Özde de uyurken daha iyi alıyor evet, ama istemiyorsa uykuda bile ağzını kapatıp çeviriyor kafasını, bütün umudum ek gıdalardaydı, o zaman daha iyi yer diyordum ama neredeee, ben de biraz fazla hassas davranıyorum galiba, aslında meme almadığı için bunca stres, habire cc hesabı yapmaktan, yok bu kadar yeterli değil diye düşünmekten! Neyse yaa hayırlısı olsun, sağlıklı olsun bütün derdim bu. Ha emziğe de karşı benim kızım, asi cadı emziği bile reddetti taa ilk günden beri...
Oyun halısı için biraz erken, henüz ilgisini çekmez, ama 4 aydan sonra fena olmuyor, ben aldım, önceleri öylece durup seyrediyordu oyuncakları ama zaman içinde uzanmaya tutup çekmeye, bağıra çağıra oynamaya, halısında dönmeye başladı, biraz gereksiz pahalı ama eğer severse değer bence, şimdilik yorganla idare edebilirsiniz.
Kilo mevzusuna hiç girmeyeyim, emzir(e)miyorum artık ama iştah tam gaz devam, hala +15 deyim :(( ama siz boşverin yine de diyeti, sütünüzü etkilerse çok ama çook üzülürsünüz ;(((
Gece gece döküldüm yine ben, içinizi kararttıysam eğer affola...

09/11/2012 20:32:00

Handeeee evet o benim :)) hamileyken çalışmadı benim hormonlar şimdi hatta son zamanlarda coştu :)) zamanla normale doneriz herhalde :))

Doktorcum burası zaten icimizi en rahat döktüğümüz yer neden affola diyorsun?? Askolsun.. O gerginlikler hepimizde oluyor ara ara.. Bende de mevcut bu ara :( tatili bekliyorum 4 gözle. İnsallah beklediğim kadar keyifli ve güzel gecer.. İse başlamak ile ilgili ah keske diyorum çünkü sizin su sohbetleri kaçırıyorum ya ona üzülüyorum :))

Aysegulum bakıcı hayırlı uğurlu olsun. İnsallah hersey güzel olur ve sorunsuz geçirirsiniz. O densizleri de takma kafana.. Banum sende güçlü olmaya çalış. Kızın seni asla baskasından az sevmez ;) Hulyacim sende hosgeldin. Daha sık uğra sende dok icini rahatla ve hersey geride kalsın.

Bugün beni mutlu eden bisey paylaşayım sizinle.. Biliyosunuz kv bende hala.. Aksam üstü ben mutfakta yemek hazırlıyordum oglusumda ana kucağında basında kv onu oyalıyor :) bir ara bizimki mizmizlanmaya başladı baktım ağlamaya doğru gidiyor. Kv habire bişeyler söyleyip susturmaya falan çalıştı ama olmadi. Bende dayanamadım geldim hemen yanlarına.. Anneeeemmmm diye girdim odaya oğlumun kafası hemen bana dondü ve ağlamayı bırakıp gülmeye başladı. Ay sen benimi özledin falan derken sevdim yattığı yerden bı gülücükler şakımalar falan :)) ay bı hoşuma gitti :))) kuzum beni istedi yanında :)) bak bunu yazarken de doldu gözler :D

Yaa iste böyle. Gündüz cok gelemiyorum. Kv yanında elimde telefon habire bişeyler yazmak olmuyor pek. Sanki kötü intiba bırakırım hissi oluştu. Habire elinde telefon çocukla ilgilenmiyor falan der Allah korusun bide içten ice :/

Ama elimden geldiğince uğruyorum iste.. Neyse ben kaçayım. Oğlusu uyku arası emzirip beşiğine alicam ve bende devrilicem yatağa.. Sonraki emzirme nöbetine kadar ne uyusam kardir. Bizim oğlanın gece uykuları bozuldu bu ara. Gece kusmalari olmazdı ama bu ara kusuyor. Geceleri emzirip yatırıyorum 15-20 dk sonra tekrar uyanıp ağlamaya başlıyor. Kucağıma alınca da kusuyor :( onceden böyle olmazdı. Uyandığında sesler çıkarır ama ağlaması yoktu pek. Artık ağlamadan uyandığı yok maalesef :( neyse Allah beterinden korusun. Ve hepimizin evladına şifa versin. Dondurdum yemiyor diye cok takma kafana.. Hepimiz ister istemez cok hassas davranıyoruz bu konuda ama Allah saglıklarını korusun insallah. Haydin ben kaçar.. Hepinizi öperim canlar

09/11/2012 22:28:00

yazamasamda paylaşımları mutlaka okuyorum. duru'cum tam bir kucak bebeği haline geldiği için aslında hiçbirşey yapamıyorum ya neyse. çalışan ve işe başlayan anneleri gerçekten tebrik ediyorum, ben yapamadım... tüm aile de benle hemfikir olunca ve de çok şükür şimdilik maddi olarak tek maaşla idare edebilecek durumda olunca 1 yıl ücretsiz izin aldım. ek gıdaya geçiş aşamasında şimdilik kendimi çok beceriksiz hissediyorum ve moralim çok bozuluyor. günlük sütten yoğurdu tutturamadım gitti. güzel tutturduğunu söyleyen arkadaşlar 500ml için tam tarif alabilir miyim???

benim dr um liste falan vermedi. duru' ya cam rendede meyze püresi hazırlıyorum şimdiye kadar şeftali, elma, armut, erik verdim hiçbirinden hoşlanmadı. yoğurdu da sadece ilk gün yedi şimdi hiç istemiyor. benim sütüm bitti gibi mamayla besleniyor. internette envayi çeşit tarif var ama ben biraz korkuyorum galiba. çorba veriyorum diyen arkadaşlardan da tam tarif istiyorum lütfen. hatta aslında herkes girdikçe bugün şunu şunu verdim şöyle hazırladım diye yazsa çoook iyi olur diye düşünüyorum. şimdiden teşekkürler...

09/12/2012 07:18:00

Günaydınlarrrr

Yephek hoşgeldin sende. Seninde mi Duru kızı varrrr :) Duru kızları üçledik. Allah bağışlasın. Arkadaşlar hepinizin yazdıklarını okurken resmen kendimi görüyorum ve her seferinde yaşadığımız şeylerin bırakın ortak olmasına AYNI olmasına şaşırıyorum, üzülüyorum ve tek ben değilim demek ki diye düşünüyorum.

Özlemim inanki benim kızda öyle. Birgün bağırırken baktım ağlamaya başladı o an hissettiklerimi sana anlatamam :((( Hala da üzülüyorum. Ama olacak bu tür şeyler. Maalesef hep toz pembe olamıyor hayat :( Bence daha anneliğin yoğun duygularına alışamadık, başetmeye çalışıyoruz bu deli, yoğun sevgi ile.

Hande'nin de dediği gibi bende her şeye ağlıyorum. Öyle bir geçer zaman ki deki kıza koptum mesela, hıçkıra hıçkıra ağladım :((

O yüzden iyiki burası var, iyi ki sizler varsınız. Hepinize çok güzel birgün diliyorum.

09/12/2012 07:22:00

Günaydın,

Özlem' cim inan senle aynı durumlardaydım diyebilirim 1-2 hafta öncesine kadar. işe başlayınca kafam dağıldı biraz.. Aman antidepresanlara gitme bence, herşey yoluna girer elbette ;) Hem neden affola diyorsun ki, biz burda sıkıntılarımızı da dahil olmak üzere herşeyi paylaşıp rahatlıyoruz :) Düşünme öyle :)

Oyun halısına gelincee valla bizde almıştık MAsal' a 3 aylıkken falan. Hemen adapte olamamıştı şimdi oıynamayı seviyor ama yerde koca bir yorgan serili, yorganın üzerinde keyfi gelirse onla da oynuyor :) hele şimdi emekliyor da, oyuncaklarını unuttu diyebilirm :) 

Neşemm, ay o tepkileri yok mu o tepkileri :) Daha da bi bağlanıyorum bende. Bizimki de işten geldiğimde hemen kucğıma atlıyor, başını omzuma koyup diğer eliyle de boynumu tutuyor mızır mızır anlatıyor bişiler :)) gülücükler havada uçuyor :) 

Artık geceleri yatmadan önce 20-30ml papatya çayı veriyorum içine bir çay kaşığı da pekmek koyuyorum,önce emip ardından da onu içip öyle uyuyor.Sevdik baya :)

09/12/2012 07:28:00

Günaydın Ayşegülcüm, benim kızım hiç o dedikklerinizi yapmıyor :( Yapacak inşallah, dört gözle bekliyorum.

Allah hepinizin evlatları ile muhabbetinizi arttırsın. Bu arada bizde oyun halısı aldık. Duru'da baya oyalanıyor. Oyuncaklarını tutmaya çalışıyor. Yanlarındaki hışırtılı aktiviteler ilgisini baya çekiyor. Ayna da kendi görünce gülüyor :) Bende tavsiye derim. Hem daha sonrasında halısı uzun zaman kullanılıyor.

09/12/2012 08:13:00

günaydın herkese gününüz güzel geçsin
dr cum seni çok iyi anlıyorum.aynı şeyleri yaşıyoruz sanırsam.1,5 aydır bu haldeyim ama toparlanamıyorum.dün bütün akşam ağladım çocukları uyutup.terapiye gidiyorum iyi geliyor ama yetmiyor.eşim ilaç içmem yönünde fikrini söylüyor.ama ben çınara kıyıp emzirmeyi kesemiyorum.nacizane tavsiyem emzirmiyorsan küçük doz bile olsa ilaca başla.bu durumun derinleşmesine izin verme.
haddim olmadan birşeyler yazıyorum belki ama inan çok zormuş bu işler.başına gelmeden anlamıyor insan.sabah eşyalarımı topladım.birazdan babam gelip alacak.bir süre annemlerde kalacağız.eşimde iş çıkışlarında gelir artık.yalnız daha kötü oluyorum.ev üstüme üstüme geliyor.bakalım herşeyin eskisi gibi olacağı günü iple çekiyorum
hepinizin içini de daralttım ama hepinizi yakın gördüğümden öyle anlatıyorum

09/12/2012 08:21:00

Banu' cum, Duru da aynı tepkileri verecek, o günler geliyor hızla ;) O sarılması nası tatlı oluyor yaaa aşkım benim :) 

Hülya' cım hiçte içimiz daralmadı, hepimiz aynı durumlardayız. Hele ben kv yüzünden öyle kötü günler geçirdim ki anlatamam. şu an sadece üzeri örtülü, mevzusu açılınca bile eski günlere gidiveriyorm. Hepsini atlatacağız, biz güçlü anneleriz hepsi geçecek ona inanıyorum. Çok polyyannacılık yapıyorum bilemiyorum ama belki işe yarar :')

09/12/2012 08:36:00

Günaydın Hülyacım :( Niye böyleyiz biz :( bende işe başlamadan evde tek kalmak istemiyordum. Annem gelsin istiyordum veya ben ona gidiyordum. Allah kolaylık versin hepimize. Umarım biran önce toparlarız ve sadece güzel şeylerimizi paylaşırız burada.

Kimse kimseyi daralttığını düşünmesin bence. Paylaştıkça biraz olsun rahatlıyoruz.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...