2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

09/13/2012 07:00:00

Günaydın sabah şekeri Ayşegülcüm :)) ve diğer anneler..

Neşecim allah kolaylık versin. Dediğin gibi yorulacaksın ama olsun sonrasında çok güzel bir tatil seni bekliyor inşallah. Nurti duaları ile güzel bir tatil olacak merak etme :)

Güzel anneler hepimiz zaman zaman kendi anneliğimizi sorgulayacağız sanırım buradan onu anlıyorum çünkü yaşadıklarınızı farklı sebeplerden de olsa bende yaşıyorum. Onu bırakıp işe gelmek bile ona kötülükmüş gibi geliyor çünkü en çok bana ihtiyacı var şuan :((( Ama bu hiç birimizi kötü anne yapmıyor. En azından burada tanıdığım güzel anneleri...

Özlemcim benim seni çok iyi anlıyorum. Bende ilk zamanlar süt kanallarım tıkalı olduğunda Duru'yu emziremediğimde çok üzülüyordum. Bu konu o kadar hassas ki diyecek birşey de bulamıyorum. Ama bu konuda gereksiz yorum yapan o etraftaki kişileri bulup boğazlayasım geliyor :(( 

Duru ile ilk günlerimizde Doktorlar programında çok tatlı bir çocuk doktorunu dinlemiştim (İsmini almıştım ama unuttum)  şöyle dedi "  Bebeklerde doyurmak değil DOKUNMAK çok önemli dedi" Bizler bunun bilince olan anneleriz ve bebeklerimizi hep sevgi ile büyüttük, büyüteceğiz. 

Hepinizi hergün olduğu gibi çok öpüyorum, güzel birgün diliyorum :))

09/13/2012 07:03:00

Günaydınlar Banu' cummmm :) İşe başlayınca böyle oldu tam şekerlik olduk :))

Nasılsın? Duru' m nasııl? Ay sabah Masal kucağımdan anneme gitmek istemedi ya, boynumu bi tutuyo, başını da omzuma yasladı mızık mızık... Sanırım o büyüdükçe ayrılmak daha da zorlaşacak :(( 

09/13/2012 07:22:00

Hiyyyy kıyamam ben ona :(( Zor gelmez mi Ayşegül yaa :(( İlerleyen zamanlar daha da zor olacak sanırım :( 

Duru iyi ama ben kendime gelemedim. Alışamıyorum onu özlemeye :(  sabah 6 da dikti herkesi ayağa :)) Çığlıklar atıyor ağzıyla boloncuklar yapıyor :) Sesini duydukça hoşuna gidiyor daha da çığlık atıyor :)) Yedim yedim onu sonra ağlamaklı bir şekilde bıraktım geldim işe :( Sanırım bu sızı hep içimizde olacak ama şiddeti azalacak galiba :(

09/13/2012 07:27:00

Aynen öyle. O sızı hiç bitmeyecek :(

Şimdi benim içim rahat ama Ekimden itibaren bakıcımız ilgilenmeye başlayınca (her ne kadar güvenim tam da olsa) içimdeki o sızı yine bir tavan yapacak, sonra yine alışıcam sanırım off bilemiyorum :( 

Hele dün akşam tv izlerken 24ünde yapılacak aşısı bi geldi aklıma tutamadım kendimi başladım ağlamaya, eşim de dalga geçiyo benimle, sülümana ağlıyorum sanıyo :)))) Bana üzülmüyon sülümana üzüldüğün kadar diyo :) Aşı aklıma geldi dediğimde de olay daha bi trajikomikoldu tabi.. Offf nasıl atlatıcam o günü bilemiyorum yaaaaaa.. 3 aşı... 2si bir bacaktan 1i de diğer bacaktan.. 
Olacak işmi bu :'((((( 

09/13/2012 07:31:00

Allah yardımcın olsun canım, gerçekten çok zor. İnşallah güzel güzel bakacak Masal'a ... Nasıl olsa evin yakın. Kaçar kaçar gidersin yanına yoklarsın....  Ah o aşılar beni de bitiriyor, Duru benim kadar ağlamıyor :)) Bir keresinde Duru çok ağladı tepinmişim resmen bırakın tamam diye. Anneyi dışarı alalım lütfen dediler :(( O zaman tamam tamam ağlamıyorum dedim :(( Ama onların sağlığı için bu aşılar, daha sonra canları daha da acımasın diye...

Ay biz ne olucaz böyle yaa, yarım akıllı olucaz valla, toparlanmamız lazım :(((

09/13/2012 07:38:00

bende aynı öleyim :( Masal' ı yatıyorlar bacağından tutuyorlar, o benim güzlerime bakıp gülümserken ben başlıyorum ağlamaya, o da canı yanınca bir basıyor feryadı.. ana-kız ağlıyoruz hatta babamızın da gözleri doluyo ben dayanamıcam diyo :D bende bayılcak gibi oluyorum ama napim kızım benim yanımda kendini güvende hissediyor. Offfffff bi atlatsak.. :'(( Ay yine kötü oldum neyse değiştirelim konuyu :(

Ya yürüteç almayı düşündünüz mü??
Dr.cum Özlem' cim yürüteç önerirmisin ? :)

09/13/2012 07:40:00

Tamam düşünme şimdiden :( Kapattık gitti konuyu :)

Ben pek sağlıklı değil diye duydum ama sanırım çocuk için rahatlık yürüteç. Bende emeklemeye başladığında danışıp öyle alıcam veya almıcam. Doktorcum yazar bize müsait olduğunda.

09/13/2012 07:42:00

Bende alsam mı almasam mı diye düşünüyorum. Erkek bebişler için iyi olmadığınuı duymuştum bende. Masal sürekli ayakta dikilsin istiyor ya, emeklemekte kesmiyo cadıyı. :)

09/13/2012 07:53:00

günaydın tekrar hepinize güzel anneler
neşecim ben eşimin hastanedeki pediatriste götürüyorum çınarı.ama o biraz ters sana.özel değil dr umuz.akşama doğru mesai çıkışında götürüyorum genelde.başkada bir isim bilemiyorum canımcım
banucum demek dışarı alalım dediler ha.bak akılma ne geldi çınar 2 aylıktı bir gece çok feci ağlıyor koliği tavan yaptı.ama ben nasıl ağlıyorum bu çocukta birşey var apandisti patladı faaln diye.neyse toplandık gittik hastaneye.dr muayene ederken ben zıplamaya başaldım.eşime ağlıyorum özgür al çocuğu eve gidelim diye.hemşire kibarca kolumdan tutup kapıya koymuştu:)) neyse biraz bekledim eşim içerden kafasını uzattı cinnetin geçtiyse gel diye:))
ayşegül o aşılarda bende çok üzülüyorum ama bunları atlatırsak 6 ay rahatız

09/13/2012 07:55:00

:))) Hülya eşinin dediğine çok güldüm :))) Ne güzel ya rahatlar erkekler :))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...