2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

09/14/2012 18:37:00

Yok tabi benim yanimda degil misafirler varken mutfakda yapti ama yetisene kadar olan oldu katil olmak isden degil gertekten ben cengelkoydeyim sizler ???

09/14/2012 20:05:00

Evet sende dovuceksin ki anlasinlar ama bu seferde onlarin seviyesine iniyorsun olmuyoo

09/14/2012 21:17:00

Merhaba kızlar,

Pınar hoşgeldin ve bu nasıl bişey... ? Ben senin yerinde olsam kapı dışarı etmenin dışında ne yapardım bilemiyorum. Ah sabaha kadar dövsem içim soğumaz, bu nasıl bir vicdansızlık, nasıl bir densizlik bilemedim... Ben Masal uyurken bir şekilde uyandırılmasına bile dayanamıyorum. Hakikaten uyuyan çocuk uyuyor dediğimiz halde neden sevmek istenirki? Karı koca çıldırıyoruz bu duruma...

Azıcık hal gidişat raporu vereyim... Bi kere hepinizi ço özledim fekat tatilden döndüğümüzden beri bi kendimize gelemedik. Evi bu gün anca hale yola soktum. Biraz ütü bile yaptım bu gün:)) Masalda anca alıştı sanki eve yeniden... Bu düzen değişiklikleri iyi gelmiyor sanki... Kalabalık da sevmiyor bizim kuzu... Neyse... Dün toplantım vardı Masalı da götürdük... Pusetinde uslu uslu uyudu: Mucize! Pazartesi hafiften evde çalışmaya başlıyacağım. Artık nasıl olucaksa...:)) 2 gündür aynaya bakıp kaşlarımı almam lazım diyorum ve bi bakıyorum akşam olmuş. Bu gün banyoya girdim, sanki beni bekliyor zilli, o nasıl ağlamak, nasıl yıkanıp çıktığımı bilmiyorum. benimki sürekli memede, memeyi havada yakalıyor. Meme akrobatı oldu benim kız:)) Ben bitik haldeyim tabii... Akşamüstü bir mızmızlık başlıyor işte saat 8 e 9 a kadar uyuyunca rahatlıyoruz. Bi vakit bi yerlerde okumuştum şimdi pek hatırlamaıyorum ama geceyle gündüz arasında kafalarımı karışıyormuş neymiş... akşam 9 dan sonra 2-3 saatte bir emzirme ve uyku rutinine giriyoruz... Yatak odasından hiç çıkartmıyorum. Bu sabah eğer şanslıysak 8 e 9 a kadar sürüyor... Sonra Günaydınnn faslına geçiyoruz. Babayla anneyle yatakda cilveleşme faslı sonra güne başlıyoruz. Dr kontrolümüzre gittik rotavırus ve verem aşıları yapıldı. O aşı sırasındaki ağlama faslını hiç sormayın. Geçen Banuyla Ayşegül yazmışlar bu konuda yanlış hatırlamıyorsam... Ben ağlamıyorum. İlk aşıda ağlamıştım. Ama ağlasam daha iyi, hiç bakamıyorum bir iki adım geride duruyorum, babası bakıyor... Ben bakamıyorum ve içim paramparça oluyor, mideme bi bıçak saplayıp çeviriyorlar sanki. Zaten ağlamasına dayanamıyorum hiçbir biçimde... Bu gün ben banyodayken nasıl ağlamak... Bi çıktımki gözlerinden nasıl yaş akıyor... Baba perişan olmuş tabii... Napıcaz kızlar? Çocuk bu ağlıycak tabii, yarın öbürgün hasta da olucak, düşücek dizi de kanıycak... Biliyorum bunları ama o gözlerden yaş gelmesi, küçücük yavru, çok fena bişiy...:((  Şükür sağlığı yerinde 4.300 kg olmuş, boyumuz 57 cm, memeye kucağa devam dedi drumuz... Dr umuz doğum sonrası ilk 3 ayın ikinci hamilelik evresi olduğuna inananlardan. Sevin öpün koklayın, sürekli ten teması diyor... 4. ay itibariyle otorite koyacakmışız. Geçen öyle daralttıki bizi eşim '4. ayı beklemiycem Masal, geliyo bak erken otorite' dedi, çok güldüm. Hayırlısı bakalım ne olacak.

Zeynepcim az önce faceden eklediğin videoyu izledim. Şahane:)) Seneye bizde böyle yüzücekmiyiz kızımlaaaaaa? Ne güzel bişiy bu, inşallah suyu sever Masal da. Başka başka ne var bi düşüneyim... A merak edenlere : Cumayla (kedimiz)  hemen hemen hiç sorun yaşamıyoruz. Arada Cuma ben emzirirken gelip Masalın ayaklarını kokluyor. Geçen günde ayaklarına kafasını sürdü, sev beni sev beni sürtünüşü...:)) Ara sıra bu kadar yaklaşmasına izin veriyoruz... Olgun bir davranış sergiledi Cuma... masal ağlayınca gözlerini kocaman kocaman açıp bakıyo, yatak odasının kapısının önüne oturup öyle bekliyo içeri girmeden filan, çok şeker yani. Ama yine de gözüm  hep üzerinde...

Neşecim tatildemisin şimdi? Ben koptum kaçırdım muhabbeti... Güzel bir tatil geçir inşalalh... Ben bizimkinden bişiy anlamadım. Hakkımı bi daha kışın kullanmak istiyorum Şöyle güzel bir haftasonu tatili, yine sulu bişiy olsun, kaplıca ılıca sıpa, masaj filan...

Bu arada mutlaka görüşücez, bhara ya da yaz başına program yapıcakmış gibi düşünelim... Mesela hangi şehirde buluşabiliriz? Bi haftasonu tatili organize etsek ortalarda bi yerde?  Herkes fikrini söylesin? Olamaz mı canım? Bence yapabiliriz? Herkes fikir yürütsün, fikrini söylesin, hadi anneler, hayal bile olsa şimdilik, çok güzel bir hayal değil mi? Kocalar çocuklara bakıyor, biz kırda çimende güneşe karşı kahveler çaylar dedikodu yapıp dertleşiyoruz... Hımmm şimdiden ağzımın suyu aktı:)) Bende bir yazıyorum pir yazıyorum hani, mektup gibi oldu...

Herkesi öpüyorum. Masalım emme saati geliyor. Azıcık dinleniym... Öpüyorum herkesi, sevgiler...

09/15/2012 06:42:00

Ben henuz sizlerin isimleri tam kavrayamadim o sebele kizlar diye basliyorum

Kizimla ilk gun bakicisiz ii idare ettik bir ara abiyi okuldan alirken zor oldu ama cok guvenilir birini bulana kadar durum bu sekilde olucak ama aklinizda olsun yerli yabanci yatili biri araniyor

09/15/2012 10:20:00

Pinarcim esimin teyzesi bu ısı yapiyor. İstersen telini atayım sana yardimci olsun.

09/15/2012 18:38:00

İyi aklamlar herkese

uğrayamadım bir süredir. Muhabbetler yapılmış yetişemedim valla hızınıza :) herkesler iyidir umarım.pek okuyamadım geçmişi

teşekkür ederiz yoncam seviyor bizim sıpalar suyu :) hatta olayı abartıp bi kaç kez de batıırıp çıkardık suya :) İnşallah masalcıkta sever suyu. Ohhh cumayla da problem olmamış çok iyi valla :)

Biz de bu aralar duru'yla uğraşıyoruz. Geçen gün biraz nezle olmuştu hafiften. Sonra hepimize bulaştırdı :) Birde göğsünde hırıltısı oluyordu. Kusunca düzeliyordu. Biraz da balgamlı gibi oluyordu kusunca. Aslında hırıltısı ve kusması doğduğundan beri vardı. Ama düzelmişti epeydir. Doktorr anne karnındaki sıvıyı atıyor demişti ozaman. Neyse bir de burada doktora götürelim dedik. Bronşiti var dedi. birsürü ilaç verdi :( bir tane antibiyotik bir tane balgam söktürücü şurup bir de motillium ve gaviscon infant. şimdi daha iyi gibi. kusması falan geçti. İnşallah düzelir yaa.  Yani bilmiyorum bronşit ne kadar düzelir

Tatilimiz bitti artık pazartesi dönüyoruz. Artık daha sık uğrarım galiba :))

neyse ben kaçayım şimdilik uğrarım yinne fırsat bulunca.

öptüm hepinizi

09/15/2012 20:15:00

Ozlemm cok cok sevinirim mesaj atarsan

09/16/2012 11:17:00

Havuz kenarından herkese merhaba desem eşeklik etmiş olurmuyum :D

Malum hafta sonu geldi ve bizim tatil başladı nihayet ama ne başlamak bilemezsiniz :((

Cuma Bursa'ya geçtik babaaanne zaten bizimleydi anneanneyi aldık Cumartesi sabah erkenden çıktık yola..

Dur kalk sıcak falan derken geldik sukur ki otele.. Odalar hazır değilmiş.. Ee iyi yemek yiyelim falan derken oyalandık sonra odaya, üst degistirmece biraz dinlenmece derken bizim oglus o ara uyumadı hiç.. Öğlenden aksam 9 kadar sürekli kucakta ve ağlama krizindeydi.. Bir ara hiç susmayacak sandim :(( aksam yemeğine indik yemeklerimizi aldık masaya koyduk ve odaya geri çıktık :( 1 lokma bile yiyemeden.. Biraz savaştık ama sonunda uyudu neyse ki.. Umarım bundan sonraki günler daha keyifli gecer duasiyla geçirdik ilk akşamımızı :) bugün daha iyiyiz.. Uykusu geldigini anladığım anda biraz sıkıntılı da olsa uyutuyorum.. Anane ve babaanne yanında duruyor arabasıyla bizde o ara kocisle deniz Yada havuz yapacaksak yapıyoruz.. İnsallah aksamda iyi gecer en azından yemeğimizi rahat rahat yeriz.. Otel güzel genelde turist malum hatta rus :) ben bu Rus ırkını fema kıskanıyorum.. Bebeli hatunlarin gram fazlası yok.. Sanki o değilde onun bebeyide ben doğurmuşum :D :D:D

Ben şimdi oglus uyurken bı havuz yapim yine bari.. Hepiniz opuldunuz

09/17/2012 07:11:00

Günaydııııııın,

Neşe' m, Çoooook güzel bir tatil olur inşallah. Doruk Paşa' nın deniz fotolarını gördüm, ay ne şirin bakıyo öyle suya yaa :)) Kzım o bacaklar ne öle, valla ağzım sulandı, fazlasıyla ısırmalık :) Plajın en gözde erkeği olmuş velet :)
Ah o havuz kenarından Merhaba demen çatır çatır çatlattı beniii :)) yüz bol bol benim içinde şekerim. 

Yonca' m, Cuma' nın ılımlı olmasına valla bende çok sevindim :) Komşum oldukça sıkıntı yaşamıştı kıyamam :( Bende dün Masal' a köpek sevdirdim çok hoşuna gitti :))) gülücükler attı. 

Zeynep' cim, sizin de videolar, fotolar hepsi süper :) cimcimeler deniz kızı olmuş resmen. 

Aman Masal' da sevdi çokşükür, baya korkmuştum sevmicek diye :)) Ya çok huysuzuz dişlerimiz yüzünden. Yavruşum uyuyamıyor, o dişleri çok sıkıntı yaratıyor. Jel varmış ama ondan da sürmek istemiyorum. Diş gelişiminde olumsuz etkisi var diye duymuştum içim rahat değil.

Doktorcum dan ses gelmemiş, Özlem' ciiim nerelerdesin bi ses ver ;)

Hadi bakalım, yeni haftamız başladı. Herkese mutlu haftalaaar... :)

09/17/2012 07:39:00

Günaydın.. Mutlu haftalar canimmm.

İlk güne göre dün daha iyiydik :)) Facebooktaki resimlerden de anlaşıldığı üzere denizle buluştu oglusum :)) dalgalardan dolayı biraz ürktü ama cok sukur ki ağlamadık :)) şaşkınlıktan sürekli dalgaların köpüklerine baktı durdu.. Tabi sadece kıyıda kalmadık babasının kucağında icine girdik denizin. Dalgalı olduğu icin fazla kalamadık çünkü yavrusum sanırım su bile yuttu :)) bugün tekrar deniyecegiz bakalım.. İnsallah cok dalga olmaz yine..

Ayrıca Yoncacim hosgeldin.. Artık meraklardaydim ki sukur iyisiniz :) Zeynep videoya bayıldım insallah bende çekebilirim öyle bir video :)) herkes iyi ne güzel.. Hepinizi coookk öptüm kızlar.. Uğrarım yine

http://instagr.am/p/PoubDeg0Ib/

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...