2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

09/17/2012 08:40:00

Günaydın herkese.

3 gündür Duru ile beraber olduktan sonra bugün yine bırakıp işe gelmek beni yine zorladı :( Süt izinlerimi Cuma günü kullanıyorum. O yüzden Perşembe akşamların iple çekiyorum. Kızımla bol bol oynadık vakit geçirdik. Arada evin işlerini yaptım. Geçti gitti 3 gün yine döndük buraya :(

Yoncacım bende ağlamasına hiç dayanamıyorum. Cuam günü biraz yatağına bıraktım sıkıldı ve ağladı bir baktım baya bir yaş olmuş gözleri, tabi ki bende başladım ağlamaya. Bu gecici bir dönemmiş inşallah geçecek ve bizler bebekleri ile birlikte zırıl zırıl ağlayan anneler olmayacağız. Yoksa nasıl güçlü büyütebiliriz ki onları :((

Zeynepcim hoşgeldin. Bende videolarını seyrettim, maşallah sevmiş kuzucuk suyu :) bende kızımla seneye yapacağım tatilin hayalini kuruyorum. Debizde onu yüzdürürken falan :)) İnşallah sever suyu ....

Pınar çok geçmiş olsun, söylenecek herşeyi kızlar yazmış. Umarım biran önce güvenerek bırakabileceğin bir bakıyı bulursun. Allah yardımcın olsun :((

Neşecimmmm çoookkk keyifli bir tatil geçirmenizi temenni ederim.

Özlemi bende merak ettim. Umarım herşey yolundadır.

Hepinizi çok öpüyorum. Görüşmek üzere. İyi haftalar.

09/17/2012 08:42:00

Neşecimmm, atın kendinizi denizee, her kulaçta bu ayşegül içinn, bu da ayşegül içinnn e bu da ayşegül içinn diye diye bi turla :)) Noluuuurr! Ben bugün patlıcak gibiyim ya, ay Manisa da ne kasvetli bi hava var böyle.. hem bulut hem güneş, boğucu höf.. 

inşallah dalga olmaz da Doruk' ta tadına varır denizin :) Sabah saatlerinde aslında deniz durgun olur. Ben Masal' ı 9 gibi falan götürüyordum. Deniz de hem daha temiz daha durgun oluyo. 

Banu' cum hoşgeldiin :) en güzeli süt iznini Cuma olarak kullanmışsın. Bir arkadaşım da Çarşamba kullanıyor. Ama ben burdaki yönetimden dolayı teklif bile edemedim :((( 

09/17/2012 08:55:00

Ayşegülcüm neden kullanamıyorsun :(( Ama bu senin hakkın. Hiç mi kullanamıyorsun? Sanırım sen günlük kullanıyorsun. (1,5 saat olarak)

09/17/2012 08:59:00

Evet Banucum günlük kullanıyorum iznimi. Sabah - öğle ve akşama bölüyorum. Sabah 9da geliyorum işe, öğlen 2 de geliyorum. akşam da 4:30 - 5:00 arası çıkıyorum :)

Önceki yönetimim olsa kullanabilirdim ama anlayışla karşılanacağımı düşünmüyorum, zaten birim değiştirme ihtimalimde var ya seslenmiyorum o yüzden. 

09/17/2012 09:19:00

Evin yakın olduğu için bu şekilde de iyi olur. En azından Masal'ı mesai saatleri içierinde bir kere görüyorsun ve akşam erkenden yanında oluyorsun :) 1 yaşına kadar en azından bunlar bize teselli olur, daha fazla yanlarında olma şansı verir bize.

09/17/2012 12:13:00

benim bir arkadsa grubum var yabancı anneler bebeklerın yası 0 ıla 5-6 yasa kadar genıs bır aralık amac beraber olup yabancı dıl ögretmek Emır 5 yasıda ıngılızce ana dııl gıbı konusuyor...
kızlar size bambaska bırseyden bahsedicem

09/17/2012 12:29:00

annelere bır baktım coğu bu yıkanabılır bezlerı kullanıyor hatta alt degıstırme örtulerı bıle yıkanabılır cınsden ılk basta tuhafıma gıttı sordum ve duyduklarım karsısında eve dönerken bende aldım bıraz kaba geldı gozume ama kullanıcam 
 bu kullan at bezler doğa da tam 120 sende yok oluyormus
gunde 5 bez desek ayda en az 150 alya 2 yasına gelene kadar bır dag olusacak ve bu dag 120 sene var olucak Alyanın torunları bıle onun bezlerını gorucek dusunsenıze doğa için katliam gıbı aslında
sımdı sız duyarlı annelerden rucan bıraz bu konuyu arastırın belki sızde bu bezlere gecersınız

09/17/2012 12:38:00

Merhaba Pınar. Bu detayı bilmiyordum :( Bende çok kullanmak isterim ama biz çalışan anneler için çok zor olmaz mı? Ben eve geç gidiyorum. Ancak Duru ile ilgileniyorum. Ev işlerinde de yardımcı yok kendim yapıyorum. Kendi bebebğim ve diğerleri için duyarlı olup bende bu harekete katılmak isterim ama :(( Dışarı çıktığımızda da zor olur galiba dimi :(

Bu yabancı gruba nasıl dahil olabiliriz? Duru'nun yabancı dil öğrenimi benim için çok önemli. Ne kadarlıkken başladın görüştürmeye?

09/17/2012 12:47:00

Bez konusunda bende aynı fikirdeyim, çamaşırdı ütüydü yemek vs bende zor yetişiyorum. Ama bezlerden denk gelirse bi alıp denerim elbette. Baktım vaktimi pek etkilemiyor neden olmasın. 

Teşekkürler uyarın için Pınarcım. 

Bu arada Masal' ın dil eğitimi benim içinde çok önemli. Burda bir ara öyle bir fırsat yakaladım. Bir arkadaşım Ukraynadan bir bayanla evlendi, e burda çalışma izni de yok. Boş boş evde oturuyor bari dedim Masalla ilgilensin ama çocuk bakma bilgisi yok vazgeçtim sonra :)) 

09/17/2012 13:05:00

Valla Ayşegülcüm, belki özel okula gönderemiyeceğim Duru'yu ama mutlaka yurtdışına dil eğitimi için göndermek istiyorum. Daha bunları düşünmek için çok erken ama elimde değil. Tek başına da nasıl gönderirim diyorum :( belki ben emekli olursam birlikte gideriz kızımla:)))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...