2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

05/10/2012 09:11:00

bak şimdi benm 34. hafta yarın bitiyor.  haftaya perşembe ilacı dr. kestirecek. yani o zaman da 35 bitmiş oluyor. 36 ya girmiş oluyoruz. e o zamana kadarda 2 500 olursa ışın kuvez falan olmaz demi. demek istediğim bu.

Ynt: MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

05/10/2012 09:34:00

benm dr.de öyle söyltedi. ciğerler stres olduğumdan daha cabuk gelişiyormus. o zamn akışına bırakmak lazım. zaten şimdi ndimi yormuyorum yatıyorum die bebek daha cabuk kilo alıyormuş. inşallah senin kuzucuğunda bian önce atlatır sarılığı. allah kolaylık versin canım. peki sarılık diye bi sıkıntısı oluyormu. kusma ateş yada uyumama gibi. sarılık bunlara sebep oluyo olabilirmi sence

05/10/2012 09:39:00

ah bende geceleeri resmen su gibi oluyordum :( ruyalarda psikolojiktir herhalde.dr boyle bir yan etkisi olabilecegini soylemedimi? :(

bu arada ya 2. ay asisihaftaya yapilacak bizimde,tasasi simdiden dustu icime :( cani yancak diye cok uzulyyorum :( ah o aglamasi mahfediyor bende basliyorum aglamaya :(

05/10/2012 09:43:00

:) ayşegülcüm üzülme.  canı böyle şeylerden yansın allah başka dertler göstermesin kuzuya. aşılar 2 sene sürecek şimiden kendini üzme yani:) kabuslardan bahsetmedi doktor. ama sanırım çarpıntıdan dolayı görüyorum o rüyalrı. hep nefes alamıyorum ölüyorum. biri boğazımı sıkıyo ölüyorum. bi yerden aşağı düşüyorum. zeyneb boğuluyo falan hep böle şeyler görüyorum:((( hayır bişi değil korkudan doğurcam o olacak:) sıçrayarak uyanıyorum resmen.

05/10/2012 10:13:00

Merhabalar, herkesler iyilerdir umarım, çok uzun zamandır yokum, kızımın gaz problemi beslenme problemi falan hala düzeltemedik tam anlamıyla, az çok biliyorsunuz aksilikler üst üste geldi, ama düzelecek inşallah, Allah beterinden saklasın :( sadece son sayfaları okuyabildim şimdi, Necla ve Kübra gecmiş olsun...

Kübracım bana sorarsan ilacı kafana göre kesme, bebeğini mümkün olduğunca içinde büyüt, Neclanın da dediği gibi inşallah bişeycik olmaz kendi kendine yeter artık ama hiç sorunu olmasa bile küçük olunca bakmak büyütmek daha zor oluyor, biraz daha sabret, hayırlısı olsun...

Benim kızın da sarılığı devam ediyor, anne sütü sarılığı 3 ay kadar devam edebiliyor maalesef, aşıya gelince bizimki de yaklaştı, zaten sürekli huysuz karın ağrısı bitmiyor yavrumun, bir de aşı olunca offf ki ne of :( belli olmaz ama belki bunu kolay atlatırız, umutluyum :)

05/10/2012 12:04:00

ah bu gaz sancilariiii :( insallah gecerhemencik ozlemcimm.bizimkide kuca

gimda kisik sesle mirildaniyor surekli.. :(

birde kakamiz bezden tasiyo :))))) gevsekte baglamiyorum aslindaa..ama cok kipirdak.heryere bulastirio cadimm :)

peki bu asi tek siringadamu yapiliyor yoksa ayri ayrimi? bi video izledim fena oldum yaaa :( iiki bacagi skistirmislar ikisindende vuruyorlar :( oylebisimi :( amandogru yaa tek agrilari o olsun meleklerimizin :( Allahim tum kotuluklerden korusun hepsini..

05/10/2012 16:47:00

bende dogumdan önce rüyamda hep doğurduğumu görüyordum!!!olabiliyor yani sakın üzülme,herkes aynı şeyleri yaşıyor.

05/10/2012 17:03:00

geçsin bian önce yaa:S 

05/10/2012 18:09:00

Özlem  seni cok iyi anlıyorum.aynı sorun idilde de var.surekli,uykusunda bile ıkınıyor.uyanıkken de huysuz ve kıvranmaca ve aglamaca:(

sarılık konusunu hiç takma kafana.ben dorukta 4 gece hastanede yattım sarılıktan.sonra 3 aya kadar surdu yuzundeki sarılık. İdilde cok yukselmedi,en fazla 13 oldu ama onunda yuzunde sarılık hala devam ediyor.deneyimli olunca pek takmıyorum artık.
her agladıgında emzirmemeye calıs.sık emzirmekte gazı arttırıyor.eger tok olduguna eminsem genelde 3 saatte bir emzirmeye calısıyorum.gaz olunca surekli emmek şstşyorlar cunku.o da gazı dahada arrtırıyor:(birde gece banyosunu oneriyorum ben: 
mesela saat 4 te baslıyor bizim gaz sıkıntısı ve ondan sonra pek uyumuyor.her aksam saat 7 ye kadar dayanıyorum kucakta falan.(ara ara uyuyor ama hemen uyanıyor bu arada.)7 de banyo yaptırıyorum,emziriyorum ve uyuyor hemen.sonrasında en erken 12 de uyanıyor.yani banyodan sonra gece uykusu oldugunu kavradı sanırım.oglumdada aynısını yapmıstım,18 aylık oldu hala en gec 8.30 da uyumaya gider.

Aycii  2. ay aşısı 3 tane 2 bacaga,1 kola:( evet cok aglıyor bebişler ama acı cektikleri için degilmiş biryerde oyle okumustum.belki biraz için rahatlar:)) bu arada benim kız banyo yaparken ve giyinirken aşıda oldugundan daha fazla aglıyor.ben biraz insafsız bir anneyim sanırım aşı sırasında ben tutarım ve hiç etkilenmem:))

05/10/2012 18:22:00

ben her agladiginda emziriyorum.emmedigindede ariyor zaten memeyi :) sab simplex ve rezeneden rahatiz cok sukur.ha aglamiyomu elbette aglior.ama uzun saatler degil.

offfff asi cok fenaymis ya :( hepsini ayni gun yapmasalar bari hepsu agir gelmezmi :(( ben vurulduktan sonra alip emzirme odasina gidiyorum hemen.annem duruyor yaninda.zaten sesini duydugum anda bende basliyirum aglamaya :'(

asiya gitmeden agri kesici ates dusurucu falan vermek gerekiyormu ki ?

asi cok geriyor beni pofff:(

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...