2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

05/15/2012 08:39:00

Günaydııın :)

Adaşımın Adel'i de gelmiş hoşgelmiş, facede resmi de var abisiyle, çok iyi görünüyorlar maşallah :)

Yazmaya devam edemiycem çünkü 15 dk önce uyuyan bebiş uyandı bağırmaya başladı...

05/15/2012 11:15:00

günler sonra ilk kez mutfağımı ben toparladım evimi ben süpürdüm:)

05/15/2012 11:28:00

selamlar anneler hamişler.ben 9 mayıs itibariyle tatlı oğluşuma kavuştum ama sezeryandan cok korkan ben malesef ki sezeryan oldum :( 38+4 de gittiğim kontrolde 2 cm açılmam vardı ve bebeğim 3400 grdı.doktor muayenede üst çatı kemiğin cok basık olduğunu ve bu kiloda bir bebeğin cıkamıyacağını söyledi.sancım vardı ama çokta hissetmiyordum.bebeğin başıda o açılmaya rağmen aşağıya inmemiş.doktor dene istersen ama çok zor bebek aşağıda değil içerde kakasını yapar strese girer dedi.doktoruma güveniyordum o yüzden tamam dedim ve spinal olarak sezeryan oldum.doğum sırasında bebeğin başı hala yukardaymış hiç inmemiş dedi.ama bebiş 3000 gr çıktı.bende şimdi düşünüyorum keşke denesemiydim diye.kendimi suçlu hissediyorum ya :(((

05/15/2012 11:38:00

Özlem gözünüz aydın:),allah analı babalı buyutsun..hoşgeldin Adel bebek:)

05/15/2012 12:54:00

merhaba tatlı anneler ve anne adayları :)

nuveyba ben 28 martta epiduralle normal doğum yaptım.. arkadaşlara katılıyorum hastane ve anestezi doktoru çok önemli.. benim doktorum ve anestezi doktoru hastaneye gidişimden itibaren yanımda idiler..anestezi doktoru ile de doğumdan önce tanışmıştım..imkanın varsa seninde tanışmanı tavsiye ederim,kesinlikle sana moral verecektir.. normal doğum gibisi yok,hem anne hem bebek için..bu arada 40+5 de doğum yaptım...doktorununda tavsiyesi ile tabi son ana kadar normal doğum için bekle derim..Allah hayırlısı ile bebişlerinizi sağlıklı kucağınıza almayı nasip etsin arkadaşlar ;)

05/15/2012 13:19:00

Muyar ve Galadrel hayırlı olsun bebişleriniz :)

Muyar kendini suçlu hissetme, herşey olacağına varıyor sonunda, hem kilosu da gayet iyi maşallah, drunun söyledikleri olası şeyler ve eğer bekleseydin ve dedikleri olsaydı işte o zaman kendini suçlayacaktın. 36+3 de sezeryanla 2400 gr doğum yapmış bir Dr olarak söylüyorum, ben de suçlu hissetmiştim kendimi ama napacaksın, çok şükür ki sağ salim almışsın bebeğini kucağına :)

Kübracım sen de kurtul artık bu korkulardan, sadece kararını kesinleştir ve ben bunu yapıdan de, herşey çok güzel olacak bak gör :)

05/15/2012 16:01:00

ozdeka evet öyle olsa ozamanda suçlu hissedecektim haklısın.ama işte anne olmak herşeyi düşünmek ve herşeyin en iyisini istemekle başlıyor galiba.neyse ki planlı bir sezeryan olmadı.bebeğim istediği gün geldi ben onu ordan zorla çıkartmadım.bunları düşününce rahatlıyorum şükür ki.

05/16/2012 03:02:00

Herkese iyi sabahlar... Bu saatte uyanıp sonra hem açlık hemde dogumu dusunmekten uyuyamadim... Bugün kontrolumuz var... Ne diyecek cok merak ediyorum. Artık doğsun istiyorum bebisim.. Ayy bu arada bu gece farkettim ki bırakın bizim oğlanı daha ben şimdiden gaz sancısı çeker oldum. Sanırım ayaklarımdan soğuk alıyorum. Bugün itibariyle ayaklar corapsiz kalmamalı sanırım :) bide rezene çayına basliyayim diyorum :) eğer ben böyle gaz sıkıntısı yasarsam bizim oğlan nasıl olur bilemedim :)) herkesi öpüyorum.... Ve en kısa zamanda saglikla kucamgima aldım diye size haber vermek istiyorum :))))) ooffffff oooffffff :))

05/16/2012 04:16:00

oyyyy nesemmm,kos cabuk yatagina yat uyu :) evet normal dogumda bekleme heyecani baskadir.bizde heyecan ve sabirizlikla.guzel haberleri beklioruz sendn :) optum kocamannnnn mujkaaaaa.

gunaydinlae bu arada herkeseeeee ;)

05/16/2012 13:19:00

Epeydir uğrayamamıştım ne güzel haberler var :)) 

Adel'imizin fotoğrafını gördüm abiciğiyle beraber maşallah onlara... 
Mürrüvetcim herşeyin hayırlısı bebişi sağlıkla aldın mı kucağına en önemlisi bu... 
Galadrel senin de gözün aydın hayırlı evlat olsun inşallah. [ Hepimizinkiler :) ]
Özlemcim Özde'den pek fırsat bulamıyorsun sen de  galiba :) uğrayamıyorsun pek buralara :)
Neşecimmm çok az kaldı senin paşanın gelmesine de. Güzel haberlerini bekliyoruz artık ve oğluşunun resimlerini de görmek için sabırsızlanıyorum :))
Aysegülümm  Masal'cığımız nasıl üzmüyordur inşallah annesini :)
Bizim de yarın tetanoz, karma aşı ve verem aşılarımız yaapılacak onun için bebişleri yıkadık bugün. o aşılardan sonra 3 gün banyo yapılmıyormuş. İnşallah ateş problemi olmaz yavruların.Şimdilik bizden bu kadar. Görüşmek üzere iyi bakın kendinize...

öpüyorum çokk hepinizii...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...