2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

05/20/2012 11:56:00

yoncacım çooook teşekurler dun modokodaydık haidi'den aldım bende oglumun odasını,inanılmaz guzel şeyler vardı,çok sağol valla bilmediğimiz biryerde dolaşmaktansa gittik aldık çıktık,hiç başka bir dükkana bakmadım bile nerdeyse,2 dükkana daha girdim ne var ne yok diye yok dedim ordan olucak,kendime o kadar pahalı yatak odası almadım valla:)

dün 8 saatlik  modoko maceramızdan sonra bebeğe oda ,bize yatak odası koltuk takımı aldık,herşey çok guzeldi ama.ve birde ayatkta durmaktan beli tutulmuş bir koca:)kaldık istanbulda dönemiyoruz:)

05/20/2012 18:25:00

Duygucum hayırlı olsun canım, güle güle kullanın. Beğenmene sevindim, memnun kalırsın kullanırkende inşallah... Bizim takımımızda Haziranın 10 u gibi gelecek. Sabırsızlanıyorum kızımın eşyalarını yerleştirmek için... Babası da odasını boyayacak haftaya... Kolay gelsin sanada .....:)))

05/21/2012 09:23:00

selam anneler.bende lohusalık hüznünü iki gün önce tavan yapmış olarak yaşadım.durup dururken gözümden y7aş geliyor.ben bu bebeği büyütemicemler, kocam beni unuttu acabalar falan :) biraz daha kassam depresyona girmeye az kalmıştı kiii ertesi gün yavrucuğun emme problemi biraz geçince bende rahatladım şükür.meğersem benim derdim oymuş:)dünde uyku problemi vardı ama bugün rahat.sizin bebişlerde hep memede mi uyuyor kızlar ya? memesiz uyumuyor yavrucak...

05/21/2012 15:38:00

Hepinize merhaba, Ozlemcim benim kızda ayni sürekli meme de. Göğüslerin berbat. Hiç birsey yapamıyorum. Yeterki doysun şutum yarasın. Bu arada Nese den haber var mı? Gecmisi okuyamadık. Umarım hepiniz iyisinizdir. Hep aklimdasiniz hatta danismak istediğim bir sürü sey var ama Durum musade etmiyor:) Hepinize selamlar, sevgiler...

05/21/2012 16:03:00

Hey Merhaba...:))) Biraz evvel drdan döndük... Herşey yolunda, gelişimiyle ilgili bir sıkıntı yok şükür, benimde ciddi sıkıntılarım yok zaten maşallah... Fekat ilk defa Masalı ı göremedik. Çocuk ayakları kafaya çekmiş, yüzünüde elleriyle yüzüne kapamış, burnunun ucunu göstermedi. Zinhar yerinden oynamıyor. Hareketlide bişiydir bi  yerinde durmaz normalde... Neyse canım sağlıklı olsunda, bi dahaki sefere inşallah... Kontrollerimiz 15 günde 1 olacak artık, bu çok sevindirici bir durum benim için tabiii...

Bir de şöyle bir bomba haberim var!!! Ben hep Genel anestezi düşünüyordum. D aha önce geçirdiğim ameliyat sebebiyle normal doğum şansım zaten yoktu ve dr umda genel anestezi tercih eder gibi bir öngörüm vardı ve ben de ayrıca kararlıydım. Bu gün ben spinal tercih ederim demesinmi... Bi de güzel güzel anlattıp beni ikna etmesin mi?  Zaten yüzde yüz güvenirim druma, her sözü her tercihi önceliktir benim için... Yani beni ikna etmesi de o kadar zor olmadı doğrusu... yani şimdi yeni bir pencere açıldı hayatımda ; SPİNAL! Bu Masalı doğar doğmaz görebileceğim anlamına geliyor, eşimle birlikte olabilieceğim anlamına geliyor, hemen süt verebileceğim anlamına geliyorrrrr.... Heyecanlandım baya, azıcık araştırıcam bakalım başka anneler nasıl yaşamış? Aramız da spinal le sezeryan doğum yapan var mı? Varsa deneyiminizi paylaşırsanız çokkk sevinirim. Herkesi pek çok öpüyorum. Banucum sana da kolay gelsin canım, çok öpüyorum seni de güzel kızını da... Hanımlar iyi bakın kendinize yaz geldi bıcır bıcır dışarsı hava şahane bi de kış da olsaydık hiiiii allah korusun, siz o zaman görürdünüz depresyonu, iyi bi zaman dayız hava mis gibi, nolur çıkın oralardan tadını çıkartın bebeklerinizin, öpüyorum herkesi ...

05/22/2012 22:24:00

Yoncacim ben spinal anestezi oldum,esimde girdi ameliyata o yapmadi gerci sadece elimi tuttu.daha odadan cikarken ben aglamaya baslamistim ameliyathaneden kacmayi planlayan bir deli benimdir herhalde:)ama inan aneliyattan sonra bumuymus yaa amaaannn dedim.cok kolay ve acisiz ve bebegi hemen gorebiliyorsun.spinal yaoarkende hic hissetmedim bile ama yapan anestezi uzmanin gercekten iyi olmasi gerekiyor.ben hissetmedim bile ignenin girip ciktigini.sonra 3 -5 dkya uyusuyorsun,alkollu bir bezle kontrol ediyorlar gogsune surduklerinde soguk buz gibi hissediyorsun karninda sadece uzerinde biseyin gezdigini hissediyorsun ama soguk asla zaten sen tamanen uyusmadan kesinlikle baslamiyorlar sakin korkma yani ya hissedersem kesigi falan diye.sonra zaten 20-30snde kesip bebegi aliyorlar.sen sadece karninin hareket ettigini hissediyorsyn kesinlikle en ufacik aci bile olmuyor.sonra hooopp hemen bebegi goruyorsun.bebegi kontrol edip odaya cikariyorlar o sirada seni dikiyorlar.sonra sende odaya cikip hemen bebegini emziriyorsun.ilk gun ilacin etkisiyle hicbirsey hissetmiyorsun ama aksamina mutlaka ama mutlka yurumen lazim yoksa gazdan sisersin:-)ertesi gunu biraz dikislerinin yanma gibi hissediyorsun ama en fazla bir hafta icinde oda geciyor.super rahat vw guzel birsey.sonrasindada yurursen ve gazini hemen cikartirsan senden rahati olmaz:)bir kadin dogumcu esi olara spinal anesteziyi oneririm:)ben sonrasinda bel agrisi yasamistim nadirende olsa olabiliyormus ama 20fune falan oda tamamen gecmisti.

05/22/2012 22:29:00

kizlaaaaar mujdeyi ben vereyimmm Nesemizde oglusuna kavusmuuus.aramiza bir yakiskli geldii :))

herkesler iyidir umarimm.gecmise hic bakamadim.bizde dr.a gittk bugun. dr 2aylik bir bbek icin cok fazla hareketli ve isimizn zor olacagini soyledi hatta bu hareeketliligi kilo alimini yavaslatabilirmis..

gaz icin sabah 2 tatli kasigi rezene aksamda papatya cayi ver dedi.

hickirik icinde 1damlacik limon verebilirsn korkme bisey olmaz dedi.bu drumuzu cok sevdim :)

herkese cok opucukleeeeer iyi geceleer :)

05/23/2012 07:45:00

merhabalar bnde 14 nisanda doğum yaptım :)

05/23/2012 09:29:00

Selam kızlar sonunda fırsat bulup uğrayabildim :)

Banucum çok fenalar gerçekten hiçbir şeye müsaade etmiyorlar ki :) Ne zaman sabah olmuş, ne zaman akşam olmuş anlamıyoruz :) 

Yoncacım çok sevimdim Masal'ın iyi olmasına... Duygu zaten çok da güzel anlatmış spinal anesteziyi. Ben de kesinlikle tavsiye ediyorum. Benim belimde ağrı olmadı. Ama ameliyatta dikerlerken sadece midem çok ağrımıştı. O da belki benim 2 tane olduğu için baskıdan dolayı olabilir. Duygu'nun da dediği gibi 1 hafta içinde bütün ağrı sızı geçiyor. Ben biraz üşütmüştüm doğumdan önce, ameliyat sonrası biraz zor geçti benim için öksürükten dolayı dikişlerim ağrımıştı. Yani hasta olmamaya dikkat et doğumdan önce :) onun dışında gerçekten çok rahat... 

Ayşegülcüm neşe de sırasını savdı nihayet :) Maşallah Masal Beril'e... Sağlığı yerinde olsun da kilo alır nasıl olsa... 
Hıçkırık için limon vermeyi ben de deneyeyim bari çok hıçkırık tutuyor bizim kızları :)) 

Hoşgeldin gamze hayırlı evlat olur inşallah miniğin... 

Çok çok çok öpüyorum hepinizi... iyi bakın kendinize ve de minnoşlarınıza :))

05/23/2012 10:45:00

yonca bende 9 mayıs ta spinalle sezeryan olmak zorunda kaldım.ama ameliyat kortuğum kadar değildi hatta hiç değildi :)spinal yapılırken hiç hissetmedim sadece ben cok korktuğum için kendimi sıkmışım anestezi doktoru onun için uyardı.özellikle bebek karından çıkınca okadar rahtlıyorsun ki o duygu tarif edilmez.bebeği görür görmez iki damla süzüldü benden.yalnız sonrasında bana biraz rahatlamam için bi ilaç verdi anestezi doktoru o mide bulantısı yaptı ve çıkarken biraz uyuşuk oldum:)ama odama gelince hemen bebeği istedim.sütüm gelmeyecek diye düşünmüştüm ama hemen geldi şükür.emzirdim.tabi bebekler cabuk yoruluyor üzülmemek lazım ilk önce.sonradan onlarda öğreniyor güzel emmeyi.yaniiii çok uzattım eğer zorunlu sezeryan olacaksan spinal güzel.sonrasında biraz baş ağrısı oldu bende o kadar.dikiş ağrılarıda bir haftaya baya geçiyor.Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...