2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

05/28/2012 20:26:00

Handecim bence telsiz pek de gerekli değil ben hiç kullanmadım. Tarak içinde erken henüz. Termometre olabilir ama çok aciliyeti yok bence. Biberon ve emzik bulundur her ihtimale karşı hastane için gerekebilir. Ben de emziğe gerek kalmadı zaten vermek de istemiyordum ne olur ne olmaz diye almıştım bitane. Ama biberon çok işime yaradı. İlk başta ememeyebiliyorlar çünkü. Yalnız biberon alırken memeden emmeye yakın biberonlar var bence onlardan alın en azından sonrasında memeyi alırlar. Ben öyle yapmadım o yüzden de memeyi tutmadılar biberona alışınca ne de olsa bol bol gidiyor biberondan emmeyle kim uğraşsın diye almıyorlar memeyi :)) 

Zuzucum ismini bilmiyorum henüz :) alıştım sayılır annem yanımda kalıyor. Tek başına bakmak mümkün değil diye düşünüyorum. Bizimkiler ilk doğduklarında emme refleksleri hiç yoktu ememediler. Biberonla vermek zorunda kaldık. Yeter ki emmeyi öğrensinler dediler hastanede. Sonra biberona alışınca da memeyi istemediler. Ben de sağarak verdim sütü. Arada emdirmeyi deniyordum ama almıyorlardı pek fazla. Sağarakta sütüm azaldı ve artık bitti :( Mecburen mama veriyorum artık. seninkilerde mi emmiyor ? 

yoncacım tabii ki de nazlanmak bütün hamilelerin hakkı rahat ol :)) 

Duygucum ben de medela kullandım memnunda kaldım ama hiç emmediler benimkiler. meme verince de sinirleniyolardı kıyamet kopuyordu. emmeyince de sağarak belli bir süre sonra süt azalıyor ister istemez. Onun için seninki de sinirleniyorsa biberonla doyurduktan sonra memeyi tuttur hiç değilse . 

Görüşmek üzere çok öpüyorum hepinizi :))

05/29/2012 09:55:00

Handecim ben telsiz de aldım pompa da ama almasaymışız da bişey değişmeyecekmiş, ilk günler sırf 5 dk eşimle beraber yemek yiyebilmek için telsizi kullanıyorduk, ama en ufak kıpırdanmasını görünce huzursuz olup kalkıp gidiyorduk yanına, halbuki gereksiz olduğunu bizimki ağlamalarını iyice artırınca anladık, zaten ses düzeyi de giderek arttı cadının, duymamak elde değil :) pompa için de erken, gerekirse sonra alırsın, zaten ilk günler için hastanelerde olur genelde, benimki avent ama benim sütüm az ondanmı yoksa pompadanmı bilmem pek memnun kalmadım, ama Allah var hiç acıtmıyor... Emzik olayı önemli, ben öneriyorum valla, bakma sen annelere almışsın zaten, şimdiki bebeler eskisi gibi değil, %80 gazlı ve bu nedenle de memeci oluyor, emzik alırsa sen bir nebze olsun rahat edersin, tabi inşallah öyle huysuz olmasın da! Benim kızım çeşit çeşit zikrem hiçbirini tutmuyor, resmen tükürük atıyor, keşke tutsaydı biraz akıllı olurdu belki :)

Neşe doğumdan sonra uğradımı buraya, benmiş kaçırdım? Taze anne gel de havadis ver Doruk Paşa'dan ;)

Diğer bütün güzel anneler tek tek yazamıyorum, hepinize kolay gele, fırsat bulanlar gelin ihmal etmeyin grubumuzu :)

Öptüm hepinizi ve mis kokulu bebişlerinizi...

05/29/2012 12:24:00

Handecim son zamanlarda öyle rüyalar görmek normalmiş :))

Özlemcim neşe uğrayamadı galiba bende görmedim burada ama face de Doruk'un resimlerini koymuştu :) 

05/29/2012 16:25:00

Merhaba arkadaşlar... Bende 1 matta ogluma kavuştum.

Aslında uzun zamndır siteye üyeyim fakat bi türlü yazamadım. Klavyenin bir çalışıp bir bozulmasıda bunda büyük etken, neyse kısmet bugüneymiş.

05/29/2012 18:51:00

selamlaaar herkesee ;)

ne zamandir ugrayamadim herkesler iyidir insallah :) Neseyi arayamadim yaa..gecmisede bakamafim.nasillar avaba yakisklisiylaa :)

dun bizde 2ay karma asimizi olduk.bugunde kontrolumuz vardi.61 cm ve 4950gr olmus masal hanim :) ama cok hareketli yaaa..dr hayret etti..kilo tutmasi zor diyor :))

herkesi ve missss kokulu minnoslari optuuuuummm ;)

05/29/2012 18:52:00

selamlaaar herkesee ;)

ne zamandir ugrayamadim herkesler iyidir insallah :) Neseyi arayamadim yaa..gecmisede bakamafim.nasillar avaba yakisklisiylaa :)

dun bizde 2ay karma asimizi olduk.bugunde kontrolumuz vardi.61 cm ve 4950gr olmus masal hanim :) ama cok hareketli yaaa..dr hayret etti..kilo tutmasi zor diyor :))

herkesi ve missss kokulu minnoslari optuuuuummm ;)

bu arada biz avent silikon emzik kullaniorz.biraz zor alisti ama simdi cok rahatiz :)

05/29/2012 22:04:00

Beni anmissiniz duydum geldim :)) Yeni arkadaslar hosgeldiniz hepiniz. Hande ve yonca ee bide senem hayirlisiyla güzel haberlerinizi almaya az kaldı :) inşallah saglikla kucaklayın sizlerde bebisleri.

Ee saatin de gösterdiği gibi nobetteyiz :)) paşamız bu gece huysuz biraz. Uyumuyor sipa. Emzir emzir sırtım ağrıdı kaç saattir. Emerken hoooppp uyuyor ama beşiğine konar konmaz ses açma çalısmaları başlıyor.

Direk konuya daldım dimi :)) doğurdum iste nihayet. Zor oldu ama atlattık cok şükür. Normale niyet ettik sezaryenle sonuclandirdik maalesef :( kısmet boyleymis napalim. 10 saat sancı çektim gelmedi sipa gelmeyede niyeti yoktu doktorda mecburen sezeryana alalimmi dedi bizde tamam dedik. Sonra ki gün gazım çıkmadı bide onun sancısını çektim falan filan iste. Anlatmiyayim dahasını :)) ben oğluma oğlum bana alışmaya çalışıyor. Bazen cok garip hissediyorum bazen de sanki eskiden beri hep varmış gibi geliyor. Ama en güzeli annelik muhteşem bisiiymis bunu öğreniyor insan. Kokusunu çekmek gibisi yok yani ... Neyse kızlar bizimki vizildamaya başladı yine. En kısa zamanda gelicen tekrar. Öpüyorum hepinizi

05/30/2012 07:47:00

oooo taze annemizde gelmiiis :) sagliginiz sihhatiniz iyiyse sezeryanmis normalmis sorundegil.dert etr ;) cok cok kokla nasilda mistir o simdi :)

05/30/2012 08:25:00

Selam kızlar. Nesee allah hayırlı uzun ömürler versin bebisine. Kokla benim içinde. Beni sorarsanız bitmis durumdayım. Buvhalimle duvarlarimişu kağıt yaptırdık. Çok yorgunum. Bu hafta 2 kez sancim oldu hastaneye gidiyoruz nst de sancı cikmiyor. Artık ciddi bisi hiswetmeden gitmiycem. Yeni ismin hayırlı olsun neclacim:) öptüm sizleri.

05/30/2012 10:51:00

Merhaba kızlar...:)))

Hava serin ama ay ben yanıyorum kızlarrrrrr:))) Sanırım içim yanıyor, kan dolaşımındanmıdır nedir... Haziran da temmuzda napıcam ben acaba... Kocam bi fıçı yaptırsa içine su doldursa salona koysak ben onun içinde yaşasam ya da böyle çeşit çeşit havuzlar olsa herbirinde değişik soğuk meşrubatlar olsa birinde fanta birinde ıce tea birinde elma suyu birinde çamlıca gazoz, kendimi birinden öbürüne atsam, bi yandan içsem bi yandan yıkansam. Böyle fantazilerim var işte kızlar napiym...:)))

Neyse herkes iyidir umarım, şöyle bir uğrayayım dedim kaçıyorum şimdi, pek çok öpüldünüz.... 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...