2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

05/31/2012 07:29:00

Günaydın annişler :))

Bu 40 olayı heryerde aynı, beni de bırakmadılar hiçbir yere, hoş zaten kızım da izin vermedi ama... Anneannem vefat edince 40ımız çıkana kadar annemin evine bile gidemedim, cenaze evi diye :(( 40 gün çok gizemli bir sayı, yanlış hatırlamıyorsam Hz.Adem'in toprağının mayalanıp yaratılması 40 gün sürmüş, taa insanoğlunun ilk gününden beri varmış yani 40 olayı, buna benzer birkaç şey daha vardı ama şimdi gelmiyor aklıma... Bir de bilimsel tarafı var tabi, doğum sonrası 6 hafta lohusalık dönemi olarak tanımlanır ki bu da yaklaşık 40 güne tekabül eder, doğum yapan kadının vücudu bu süre içinde toparlanır...

05/31/2012 07:45:00

herkese merhaba.bebişlerde sizlerde iyisinizdir umarım
çınar ve defne ikisi bir yandan zaman nasıl geçiyor anlamıyorum.ara ara defnenin kıskançlıkları oluyor.zormuş vesselam iki çocuklu olmak.arada bunalıma girip çıkıyorum valla:((

40 falan hiç beklemedim ben daha doğrusu bekleyemedim.defnede küçük sürekli dışarı istiyor çocuk.daha 1 haftalıktı çınar parka gitmeye başladığımızda:((

05/31/2012 11:26:00

biz yarim 40 yaptik :)) onuda zorla kbl ettirdim bende..zaten lohusalik donemim skintili grcti simdi hersey iyi cok sukur :)

fantazilerden bahsetmisiniz benimde enn buyuk fsntazim uyku :)))) deliksiz uykularimi ozledim :)) bende cok saldm kendimi saclarimida boyatamadiiim,adam gibi ust bas alamafimm.ne zaman ciksam ister istemz bebek magazalarina gidiorum :)) bicok seyden frdakarlik yapioruz artikinnn :)

05/31/2012 12:22:00

kızlar merhaba,anne oldunuz hepiniz muhabbetleriniz değişti,uyku ve bakım üzerine kuruldu di mi?geçecek geçecek en azından sizin 1tane:)zeynepin 2tane ama en azından ikisi de bebek..hülya,fatma,necla ve benim işim daha zor olacak gibi...benim oğluş şimdiden "sen bebeğe bakacaksın,artık bana bakmayacaksın..ben de üzülüp ağlayacağım"diyor:(((ben oğluma  ihanet edecekmişim gibi hissediyorum ya..eşim de uzakta,iş kurmak için..yani şehir de değiştireceğiz yakında..40 çıkarmak falan muhabbeti dönmüş,ben 7-8 temmuzda sınava gireceğim..bakalım o zamana kaç günlük olacağız..sizler zoru atlattınız sayılır,en azından yavaş yavaş düzeni oturttunuz.darısı ben ve diğer hamişlerin başına bakalım..artık her hafta kontrole gidiyorum..geçen cumartesi 2900gr.dı hatun..bakalım bu hafta ne kadar olmuş?:))ben de 12 kilo aldım,ama bikaç gündür mide bağırsak sorunlarım var,bişey de yiyemiyorum,umarım yavru kuş çok etkilenmez..hepinizi çok öpüyorum..

05/31/2012 13:51:00

necla asude kreşe gidiyor mu?

05/31/2012 13:52:00

Merhaba guzel anneler, tüm bahsedilen sıkıntılar bende de var. Duru sürekli meme de. Bırakın dışarıya çıkmayı banyo bile zor yapıyorum. Zor gunler gercekten. Gecicek değil mı? Artık bebeğimin tadına varmak istiyorum. Göğüslerinin acısından kendime gelemedim ve hala dikiş yerlerim ağrıyor. Hani normal doğumda hemen hersey geçiyordu:((

40 in bitmesine 4 gün var. Mucizeni bir sekilde tüm sıkıntılar gecer mı dersiniz?

Hepinizi öpüyorum, Allah kolaylık versin hepimize.

05/31/2012 13:55:00

hoşgeldin banucum.dikişin fazlamıydı acaba?benim defnede 1 haftada geçmişti ağrılarım.allah yardım etsin hepimize ama bu günler zor cidden

05/31/2012 14:18:00

Âmin Hulyacim cok sagol.Kaç dikişim olduğunu söylemedi doktorum:( sanırım fazlaydı.

Evet Necla haklısın gercekten kolay değilmiş. Sıkıntılarını anlayamamak insanı cok üzüyor. Alışacağım inşallah ve zamanla onu da anlayacağım henüz cok acemiyim ağlayinca elim ayağıma dolanıyor:(

05/31/2012 14:23:00

defnede sadece oyun grubuna gidiyor haftada 6 saat toplam.ama canıma okuyor akşama kadar bazen istekleri hiç bitmiyor.delirecek gibi oluyorum o zamanlarda

banucum malesef zor bu işler.ama acemiliğin geçtikçe daha da rahatlayacaksın.biraz yıpranıyor insan ama geçiyor bu günler

05/31/2012 17:26:00

40 olayı herkesin derdi galiba :) ama düşününce 10 günlükken topuk kanı için, 1 aylıkken aşı için doktor için vs. mutlaka çıkıyorlar. Onun dışında da 1-2 kez çıkardık biz. Özlemcim dediğin gibi bilimsel tarafı var tabii ama ben o tarafından da faydalanamadım :)) sadece 2 gün hastanedeyken yatabildim. hastaneden çıktıktan sonra 1 gün bile şöyle ayaklarımı uzatayım da dinleneyim gibi birşey mümkün olmadı. yani benim lohusalık yalan oldu :)) 

Senemcim yoksun uzun zamandır. İyisindir inşallah. Maşallah formunu korumaya devam ediyorsun :)) dediğin gibi aralarında az yaş farkı olan kardeşler daha zor. 

Banucum 40 çıkınca mucize olmuyor pek umutlanma bende beklemiştim büyük bir hevesle :))
ama yavaş yavaş düzene giriyorlar. Bizim kızlar artık gece 12-1 gibi yatıp sabah 6-7 gibi uyanıyorlar. ondan sonrada yaklaşık 2 saatte bir kalkıyorlar.

hülyacım tekrar aramızda döndün demek ,:) hoşgeldin

neclacım okadar kıskançlık olur. ne kadar ablada olsa o da küçük sonuçta :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...