2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

06/08/2012 11:27:00

merhaba,ben de 4 Mayıs'ta ikinci çocuğuma kavuştum, yani Mayıs bebeğinin güzel annesi oluyorum:)
Bu arada hakikaten kız çocuğu hamilelikte annenin güzelliğini alıyormuş, doğum yaptım kendime geldim :P
Kilo derseniz, evet,4 kilo kaldı doğumdan. Bir ay içinde kurtulmak için pazartesi diyete başladım .Ve evet, emzirirken diyet yapılır:) Ben oğlumda yapmıştım.Ayıp olmasın diye kızımda da yapıyorum:) oğlumda 12 kilo verdim 2 ayda. Kızımda da bir ayda 5 kilo vermek istiyorum. umarım olur...
Aranıza hoşgeldim :)

06/08/2012 12:44:00

Özlemcim herkesin damarına basmışsın :) Kilo işi fena valla :) ben 21 kilo almıştım yaklaşık 10 kilosu hala benimle birlikte çok sevmiş beni :P  Ama göbek hala tam toparlayamadı kendini hadi hayırlısı diyelim bakalım ne olacak :)) 

Bizim kızlarda çok gıdıklanıyor yaa. Ayaklara dokundurtmuyorlar  elleri açmak ne mümkün bir kapattılar mı kilit valla :) 

Neşecim düzelecek yakında inşallah biraz daha sabır.. Bizim kızlar artık gece 11-12 gibi mamalarını içip yatıyorlar bir daha sabah 6 gibi uyanıyorlar maşallahları var :)  Daha sonra da 2-3 saat aralıklarla kalkıyorlar. Alışkanlık oldu galiba genelde aynı saatlerde uyanıyorlar artık. 

Fatmacım ben de giyiyorum hamilelik pantolonlarımı. üst taraftaki lastik kısmını kestirttim biraz o şekilde kullanıyorum çok yüksek değil yani :)) 

seyyafinannesi hoşgeldin aramıza :) Sen söylemişsin zaten ama olsun :)) 4 kilo birşey değilmiş yaa verirsin :))  Ben hiç diyet yapamıyorum yaa o kadar düzenli yemek yemek hiç bana göre değil galiba :))  

06/08/2012 13:00:00

diyetin en zorlayıcı yanların birisi de bu zaten. Yani az yemek ve belli şeyleri yemek zaten zor(mesela bu sabah kahvaltıda eşime yaptığım patates kızartması mis gibi koktu:) ) bir de onları saatinde yemen, öğünlere dikkat etmenlazım ki iki çocukla çok daha zormuş anladım:)

06/08/2012 13:19:00

Hosgeldinnnn :)) kızlar kilo demeyin. Benim suan için sadece 8 kilom gitti tabi dogumla gidenlerde icinde :(( emziriyor ve bu oglusla yoruluyor olmanın kilo kaybına neden olacağını ve normale döneceğimi umuyorum :/

Eylüle kadar zamanım var diyorum kendime ama bakalım gorucez ... Ya benim pasa zaman zaman ama sıklıkla ep emmek istiyor. Doysada yaparmi böyle ?

06/08/2012 13:22:00

evet, doysa da böyle yapar.Bu erkeklerin huyu mudur nedir:) Benim ilk çocuk oğlan, hep emerdi. hiç memeden ayrıldığını hatırlamıyorum bile.Oysa doyuyordu, çünkü doymasa ağlar zaten. sütüm çok boldu çünkü acayip su içiyordum. Şimdi kızım ara ara emiyor, daha dolu emiyor. Belki senin oğlan yavaş emdiği için öyle çok emiyordur.
kilo mevzusuna gelince emzirmek kilo verdirir'e ben hiç inanmıyorum. Ben ilk doğumumda 11 kilo aldım, 7'si gitti, 4'ü kalmıştı. Sonra emzirirken üç kilo daha aldım vereceğim yerde!
( bu arada ben ikinci doğumumda da 11 kilo aldım, 7'si gitti, 4'ü kaldı:) )

06/08/2012 13:22:00

yapar tatlım alışmıştır meme ye ki benim paşada öyle birde şimdi mızıdanıp kavga ediyor memeyle çok yıprayıcı oluyor, uyumuyor amannn, o kadar hastay oldum ki ablam geldi bana 39 derece ateşle bıdık emzirdim e süt mü kalır meme de kalmaya iyice alıştı kısır döngüye girdik, eğer çiş ve kaka durumu iyiyse kesin doyuyordur da edepsizliğinden yapıyordur :)))

Emzirirken nasıl rejim yapılır yaaa, ben ne yiyeceğimi şaşırıyorum süt olsun diye, tamam börek çörek yeme ama insanında canı çekiyor:p bu yazı şişko geçireceğim kesin 6. aydan önce asla rejim yapmam 

06/08/2012 13:25:00

fatma_anne emzirirken diyet yapmanın süte bir zararı olmuyor(denediğim için biliyorum:) ). Çünkü sütü artıran en önemli şey SU. Ve diyette en az iki litre içiyorsun zaten. Ayrıca yediğin yiyecekler vitaminli ve kaliteli. Sebze yemeği, meyve ve protein olsun diye et yiyorsun. Bol kalsiyum alıyorsun(ki yağları yakmaya yardım eder.)
He emzirirken diyet yapılır mı diyen başka varsa şu yazımı okusun buyursun :)

http://seyyafinannesi.wordpress.com/2012/01/21/emzirirken-diyet-yapilir-mi/

06/08/2012 13:27:00

2 litremi 5 litre su içiyorum abartısız:)))

06/08/2012 13:29:00

vaavvvvv inanılmaz!
Ben ilk doğumumda epidural sezeryan olduğum için yan etkisi olarak baş ağrısı yapmasın diye hastanede 5 lt su içeceksin dediler, canım çıktı içene kadar. Helal olsun!
Bu arada dereotu ve bulgur bol süt yapar:)

06/08/2012 13:36:00

Neşecimm emmek bahane anne kucağı şahane :))) ondandır sürekli emmek istemesi :) 

seyyafinannesi sen standarda bağlamışsın 11 kilo al 7 ver 4 kalsın :)) üçüncüyüde yapsan böyle olur herhalde :))

Fatmaaa 5 litre mii maşallah yaa... Ben 2 lt yi zor buluyorum. Su içme alışkanlığımı arttırmam lazım yaa... Yazın yine içiyorum ama kışın daha az içiyorum :(

Dereotu ve bulgur süt yapar ama aynı zamanda da gaz yapar değil mi :) Ben de emziremeyen biri olarak ne çok konuştum emzirme konusunda :))) 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...