2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

06/08/2012 13:45:00

gaz yapar mı bilemiyorum, ilk defa duydum. Ben ilk bebekte de çok yedim, gazsız bir bebekti. Şimdi de yiyorum, gaz sorunumuz yok. Bence ne biliyo musun, gaz yediklerinle alakalı değil, bebeğin yapısı ile alakalı. çiğ soğan gaz yapar derler mesela, yok yapmıyor:) bazı arkadaşlarımın bebekleri çok gazlı, kızlar yediklerine o kadar dikkat ediyorlar ki ama ne yapsalar olmuyor. yine gazlı yine gazlı!
ama biz yine de dikkat edelim :)

06/08/2012 13:50:00

aaa emzirmiyormusun zeynep?

evet bulgur gaz bombası ayol:D

06/08/2012 14:01:00

İlk başlarda ememediler küçük oldukları için. hiç emme refleksleri yoktu doğduklarında. biberonla verdik emmeyi öğrensinler diye. sonra ara ara tutturmaya çalışıyordum ama kıyamet kopuyordu almıyorlardı.  sonra da pompayla sağıp veriyordum. Ama 2 tane olunca pek yetmiyordu. Günde 1-2 kez verebiliyordum. sağmakla da süt azaldı şimdi de kalmadı hiç :( 

06/08/2012 14:10:00

Nesecim cocuğun cinsiyetiyle emme olayının hiçbir ilgisi yok bence. Ruzgar doğduğundan itibaren 3 saatte 1 emerdi ve gaz problemi cok azdı. Adel emme dürtüsü yüksek bir bebek. Surekli memede kalmak istiyor. Doğumdan ilk 2 haftaya kadar neredeyse 24 saat memede veya göğsümdeydi. Bu hafta gaz olayı başladı. Uyumak istese de uyuyamiyorum gaz sancısı giriyor ve ağlıyor. Sab kullanmaya başladım. Şimdilik pek etkisi yok ama Dr en az 1 hafta düzenli kullanmamı söyledi. Gece 3 te gaz sandığınız uyanıyor ve bir daha uyumuyor. Sabah 06:30 da uykusu bitmiş güne başlamaya hazır :) ama ben uykusuzluktan bitmiş haldeyim. Anneme bırakıp yatamiyorum çünkü surekli emmek istiyor. İnşallah bir düzene girer. Kilolar benimde 9 kılo gitti ve vermem gereken 20 kilom var. Rejim yapmayı dusunmuyorum su an emzirmek daha onemli benim icin sezeryan oldugum icin 40 im çıkana kadar spor yok. Daha sonra bol bol yüzmeyi düşünüyorum (Adel izin verirse) aksam yemeklerinde makarna/pilav yemiyecegim ve tatlı yok. İnşallah en azından 10 kılo daha verebilirim.

06/08/2012 16:04:00

selam anneler sütün kaliteli olması ve bebeğe kilo aldırmak için bildiğiniz yöntemler neler?

seyyafınannesi süt ve süt ürünleri demiş onu uyguluyorum daha doğrusu bugün başladım :)

06/08/2012 18:59:00

öncelikle dinlenmek ve pozitif düşünmek lazım:) Sütüm yetiyor mu diye endişelenmeye, sorgulamaya başladığın an hemen etkileniyor.
Ne yemeli ne içmeli sorusuna gelince, bol su içmek sütü artırıyor ama o oranda kaliteli olmuyor. Benim ilk çocuğumda sütüm mahalledekii bütün bebelere yeterdi:) Ama oğlum ilk ay 500 gr ikinci ay 600 gr almıştı. Çünkü beslenemiyordum(oğlum çok emiyordu ve hiç durmadığı için yemek bile yiyemiyordum.Sadece bol su ve çorba tüketiyordum). Kayısı kompostosu hem hazma kolaylık sağlıyor, hem süte yardımcı. Arkadaşlar dereotu gaz yapar diyorlar ama bilemiyorum, ben öyle bir sorun yaşamadım. Yoğurdun içine koyup cacık şeklinde çok tükettim. Bulgur da çok süt yapar diye hep bulgur pilavı yaptım yedim. Yeşillikler de süt yapıyor. Bir de şu humana'nin çayı var ya o da çok süt yapıyormuş-ben kullanmadım ama kullanan tanıdıklarım memnun kaldılar.
Bloguma da bakabilirsin,bir ara yazmıştım.
http://seyyafinannesi.wordpress.com/2010/12/11/sut-artirmak/

06/08/2012 19:41:00

kızlar merhaba

valla öncelikli yeni dogum yapan arkadaşlar bende sıraısyla metsil-colinox-biogaia kullandım:)ama birişe yaramadı,2 ayı bitince kendiliğinden geçti o yuzden biraz sabır diyorum,gazdan balon olup ucacak sanıyordum oglusum ama duzeldi artık.gazı azalınca uykusuda duzene girdi gazdan emmiyordu o yuzden aclıktan bas bas bagırıyordu butun gun.

kilo konusuna gelince ben nerdeyse hamile kaldıgım kilodan daha zayıfım,zaten çok kilo aldıgım bir dönemde hamile kaldıgımı ogrenmiştim,hamileliğimde 12 kilo aldım,ilk ayın sonunda 12 kilo da gitti.hani boyle konustuguma bakıp bir deri bir kemik sanmayın şimdi 60kiloyum:)

saç konusunda 9 ay bembeyaz saçlarla gezen biri olarak soyluyorum sakın aman radikal değişiklikler yapmayın:)şimdi saçımı fonletmeye degıl yıkamaya vakit bulamıyorum:)bırakın dagınık kalsın:):)gerçi dogumdan sonra nedense herkes darmadagınık birini bekliyor boyle fonlu makyajlı gorduklerinde oooooooooo vakit bulabiliyorsun gibisinden yada hani kırım yılda bir kendini iyi hissetmek istediginde koforde gorduklerinde çocuga kim bakıyor bakim gibi boyle sus pus peşinde çocugunu ihmal eden anne tribine girebiliyorlar:):)

06/08/2012 22:00:00

Merhaba kızlar, kıyamam size uykusuz anneler, kuaföre gidemeyenler kıyafetlerinin içine giremeyenler...Sizde geleceğimi görüyorummmmm... Bende bu aralar rüyalarımda sürekli emzirmekteyim nedense.... Ha bire emzirme rüyaları görüyorum. Allah hepinize kolaylıklar ve sabır versin...

Biz dün drdaydık. Şükür herşey yolunda... Geçen sefer görememiştik kızı, elleriyle kapamıştı yüzünü... Bu sefer dünya modeli tadında pozlar verdi. Sağı solu belli olmuyor... Ama her gün 1-2 saat kadar ayaklarını kaburgalarıma sokuyor, böyle bir rutini var. Geçen acıdan gözümden yaş geldi... Aman çocuğum sağlıkla sıhatle gel de kaburga acısı nedirki diyorum, eşim kıyamıyor bazen, rahat bırak anneni acık kızım diye konuşuyor... Ama biliyorumki bunlar iyi günlerim...:))) Temmuzun 20 si ila 24 ü arası olacak doğum gibi görünüyor. Bana tabii yine vakit geçmiyor. Aslında daha bi dolu iş var.  

Bi de bana kilo demeyin rica ederim. 15 kilo aldım ben ONNNNN BEEŞŞŞŞŞ ve daha bir buçuk ayım var. Hayatım boyunca bedenim böyle bir ağırlık görmedi. Hiç diyet yapmadım. Hep incecik bi kadın oldum. Bu nasıl oldu da böyle oldu arkadaşlar, kendime şaşıyorum!!! Ayyy ne olacaksa olacak artık...Bizde de durum böyle herkesleri öperim... Herhalde bu saatlerde kimse onlıne değildir... Bilahare görüşürüz artık....

06/09/2012 09:01:00

ben bir yerde zayıf kadınların hamilelikte daha çok kilo aldığını okumuştum, ne kadar doğru bilemiyorum:)

06/09/2012 09:16:00

yine tuwalet ihtiyacım war ağlamak istiyorum yhaaaaaaaaa gerçi girip çıkınca zaten bütün gün ağlıcam ama :(((((((( ALLAHIM SEN SABIR WER KALDIRAMAYACAGIM YÜK WERMEZSİN SEN :((((((((

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...