2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

06/09/2012 12:53:00

Handecim bende çok yoğun giremeiyorum. Aslında bakıyorum arada ama... eskiden onlıne muhabbetler olurdu, saatlerce yazıştığımızı bilirim. Ama kış tayfası teker teker izne çıkıp doğurmaya başlayınca anca yoklama şeklinde uğrar oldu. Bunada şükür, annelerin işi zor.  Benimde dip bucak bir temizliğe ihtiyacım var ama öyle sıcakki...:(( Kızın odası gelmediiii, perde işini halledemedim daha, bu ufak tefek ihtiyaçlarda ihtiyaçmış yani, o bile iş ! Ama zevkli, babası biberonla emzik aldı bu gün talimat verdim bende şu şu alınacak diye. 1 biberon 2 emzik 1 emzik kabına nasıl sevindik anlatamam. Oturduk biberonu seviyoruz, şaka gibi...

Neyse...:)) Ben hani öyle çok çok şişmiyorum kötü bir ödem yok gibi sanki... sabahları yüzüm şiş oluyor sonra geçiyor ama his olarak hep şişkinim:))) Gündüzleri hep evde olayım geceleri kendimi sokakalara atayım deniz kenarında olayım istiyorum genelde... Hakikaten çok sıcak. Nst doopler haftalarına gelmedim henüz. 2 haftada 1 kontrole gitmeye başladım sadece... İyiyiz iyiyiz daha da iyi olucaz az kaldı, kolay gelsin sanada arkadaşım...

Kızlar herkesi pek çok öperim, kuzucuklarınızı koklayın benim için...    

06/09/2012 21:22:00

Merhaba arkadaşlar,

hamileyken de gruba katılmıştım beni tanıyan arkadaşlar vardır ama yeniden herkese merhaba ben Sevde. Oğlum 7 haftalık ve 35+4 de doğdu. Şu sıra bizdeki en büyük problem de gaz:( ben düzenli olarak sab simplex kullanıyorum ve onun ne kadar etkili bir ilaç olduğunu dışarı çıkarken yanıma almadığım bir gün anlamama yetti. Eğer o olmasa daha nasıl bir gaz krizi yaşarız bilemiyorum. Emziriyorum ama şu sıralar her akşam saat 18:00 civarı emdikten sonra sürekli bir emme isteği var. Emiyor emiyor emiyor ve bu döngü yarım saat aralarla saat 23:00- 24:00'a kadar sürüyor. Bu arada o saatlerde en az 2 kez kaka ve bir dolu çiş yapıyor ki bende sütüm yetmiyor mu düşüncesine kapılmıyorum. İkinci çocuğum ama ilkini pek emzirememiştim o yüzden bu durum ne kadar normal bilmiyorum:( Saatlerce mememde oluyor ve dolayısıyla göğüslerim dinlenemiyor dolmak için vakti olmuyor. Bunu yaşayan var mı tek olmadığımı söylesin biri ne olur. O saatlerde emmeden uyuduğu tek yer araba eğer tek olsa eşimle çıkıp arabayla gezmeyi yeğlerdik ama malum bir de kızım var onun da bir uyku düzeni var.

06/10/2012 10:11:00

sevde seni rahatlatayım biraz :)
Evet, aynı durumu oğlumda ben de yaşadım. üstelik benimki gece gündüz hep emiyordu. Çok nadir uyuyordu. Artık bitkin düşüyor gece 3-4 gibi anca uyuyordu ve uyuduğunda da uzun süreli uyuyordu. Ben de senin gibi düşünüyordum, sürekli emdiği için göğüslerim hiç dolacak fırsatı bulamıyor gibi geliyordu.Ama öyle değilmiş. Bebek emdikçe süt salgılanması artıyor. Ve ben oğlumu 21 ay emzirebildim:) yani süt azalmıyor.Aksine artıyor. O sürekli memede olmasına rağmen sütüm bütün mahalle bebelerine yetecek kadardı. Oysa şimdi kızım NORMAL bebek gibi ara ara(yani gerçekten acıktıkça)emiyor ve sütüm daha az. Yani senin oğlan da şimdi emdikçe süt üretiminin artmasına yardımcı oluyor aslında. sen sürekli emzirirken su iç.Ben öyle yapmıştım. Ayrıca oğlan o kadar emiyorsa bu doymadığından değil emmeyi sevdiğinden olabilir. Benim oğlan emmeye bayılırdı, bir yaşına geldiğinde yemek bile yemedi sadece emdi ve sürekli emmek isterdi büyüdüğü halde.Böyle durumlarda aslında emzik çok büyük bir kurtarıcı olabiliyor.Dene istersen.

06/10/2012 16:08:00

Selam millet :))) iste geldim burdayim ben bu iste ustayim diyesim var ama iİ-ih diyemiyorum :)) çünkü perisanim :)) gecmise söyle bir göz attım ama okurken yoncamin bahsettigi eski online sohbetlerimiz ahh ahhh dedirtti valla :)) ne güzel günlerdir :)) şimdi herkes bebisi ile ilgilenmekten uyumaya bile zor fırsat bulur hale geldi... Kısmet iste :))

Yani son cumlemdende anlaşılacağı gibi bizim oğlan fena :( son 1 haftadır iyice huyu değişti. İlk günler az da olsa biraz sarılık vardı onun etkisiyle uykular derin ve uzun süreli olabiliyordu. Sonra doktorumuzun istegi üzerine 2 saatte bir uyandirip emzirdim falan derken son bir haftadır ne uykular uyku ne emzirmeler yeterli :/

Uykuları cok kısa sürüyor. 1 saat uyursa şükür diyorum ve tabi aralarda sürekli emmek istiyor. Doymuyor sanki :( ee tabi uykular kısa ve her uyanışın ardından emmek istediği için bana uyku yok :( zaman zaman nasıl ayakta duruyorum acaba diye düşünüyorum :) ama geçecek elbet bu günlerde insallah en kısa zamanda . Çünkü uykusunu alamadığı için cok huysuzluk yapıyor :( birde sanırım kucağa alıştı bu velet daha şimdiden :/ bakın yine başladı :)) gelirim yine

Opuldunuz

06/11/2012 21:25:00

Kızlar bişiy sorucam... Emzirme sütyeni kullanan anneler, rahatmısınız? Bana pek rahatsız bişiymiş gibi geliyor hiç öyle bişiy satın alasım yok:( Önden kopçalı bir sütyen mi alsam ne etsem neyle rahat ederim acaba? İç çamaşırı alışverişini tamamlıyciiimmm acil cevap yazınız...:) Sevgiler...

06/12/2012 00:52:00

emzirme sütyenleri oldukça rahat hatta atletler çok daha rahat çok fazla terleyecegınız ıcın eksta atlet gıymenıze gerek kalmaz.diğer önden kopçalı sütyenler 3-4 ay sonra kullanılabılır cunku ılk aylar sut uretıımı cok yogun oldugundan ve bebek az emdıgınden göğüsler hayli şiş oluyor ve silikonlu sutyenler baskı yapınca agrı olusuyor.bende silikonsuzla rahat edemem diye dusunmustum ama mecbur kalıyo ınsan can acısından.dışarı cıkarken v.s kısa süreyle kullanabılırsınız ancak klasık sutyenleri..karışık yazdım ama umarım yardımcı olabılmısımdır:)

06/12/2012 05:42:00

Günaydın uykusuzlar :))

Yoncacımm özledim senin muhabbetini, biz herbirimiz kendi derdimize düştük fazla uğrayamaz olduk... Eski hamişlerden bir sen bir de Hande kaldı sanırsam, inşallah siz de sağlıkla alacaksınız bebişlerinizi kucağınıza :) emzirme sütyeni çok rahat birşey kesinlikle al derim, diğerleriyle hele de klasik sütyenlerle rahat edemezsin, ben atlet şeklinde olanlardan almıştım, malum havalar soğuktu benim doğumumda, şimdi ısındı tek sütyene geçicem.. Ha aman nasıl durur falan diye düşünme şimdi, çünkü o zaman gelince görüntü falan umrunda olmayacak, zamanın çoğunu memeler firarda geçireceksin zaten emzirmek için, Allah sütünü bol etsin, bol bol emzir, memeler boştayken de emzirme sütyeninde duruversinler azcık ;))

06/12/2012 10:12:00

ben geldimmm

minnoşların güzel anneleri nasılsınız ? 

Çok fazla bakamadım geçmişe ama yoncamın dediği gibi eski sohbetler kalmadı artık bebişlerden ötürü.  Bu sıkıntılı zamanları atlatınca yeniden devam ederiz sohbetlerimize. Biz yine arada uğruyoruz ama Banu'dan hiç ses çıkmıyor ya iyilerdir inşallah...  

Bizde de yavaş yavaş düzenler oturuyor. Gece yiyip yatıyorlar. Bir daha sabah 6-7 gibi uyanıyorlar maşallah diyeyim de :)) Artık tepki vermeye de başladılar. Gülücükler saçıyorlar :)) Kafaları dikip etrafı inceliyorlar. İnci çok sağlam tutuyor kafasını falan Duru biraz daha kısa süre tutabiliyor. Duru'muz biraz hassas ve de nazlı :)) İnci'ye göre daha çok ağlıyor. Kucakta uyur yatağa koyunca uyanır falan :)) Acıkınca hiç tahammülü yok anında hazırlayacaksın mamasını yoksa kıyamet kopuyor. 
İnci daha akıllı uslu yedir altını temizle koy yatağa uyur kendiliğinden. uyumasa da sesi çıkmaz :)) hep derlerdi ikizlerin biri sakin biri huysuz olur diye gerçekten de öyleymiş :))) ama çok tatlılar yinede insanın yiyesi geliyor :)) 

Bizden haberler de böyle. Çok öpüyorum hepinizi. Bebişlerinizi de koklayın benim için :))

06/12/2012 12:42:00

selamlar güzeller.yonca ben emzirme sütyeni kullanıyorum ve çok rahatım.özellikle dışarda çok rahat oluyor.evde zaten özlemin dediği gibi bi süre sürekli emzirdiğin için nerdeyse hiç kapanmıyor göğüsler :)

kızlar bizde dün hepatit b aşımızı olduk.bir vıyakladı ki bizim minnoş bende onunla bir ağladım sayılır.yani utanmasam daha çok ağlayacaktım :) oğluşum 20 günde 900 gr almış.maşallah diyelim.anasıda 20 günde 2 kilo vermiş :) devamı gelir inş 5 kilom kaldı.biraz daha dikkat ediyorum.meyve ve süt yoğurt daha çok tüketiyorum.zaten sıcakda insanın yiyesi gelmiyor be... :)

06/12/2012 13:36:00

bişey soracaktım kızlar.bizim oğlanın yüzünde isilik gibi kırmızı noktalar cıktı dün doktorda fucidin diye bir ilaç yazdı 2 sefer sürdüm.biraz azaldı gibi ama terleyip sıkılınca tekrar cıkıyor.sizde var mı bunu yaşayan?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...