2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

06/12/2012 13:39:00

muyar ilaçlık olmayabilir yeni doğanlarda anne sütünden annenin hormonları geçiyor zamanlada azalıyor şimdi sıcaklarda daha uzun sürebilir, gerçi dr den çok bilecek değilim ama sanki ilaç sürmesen daha iyi!

06/12/2012 13:41:00

zlem nasıl oldunuz canım, ben artık bakamıyorum hiç şimdi girdim bir son yazanı birde seni okudum anca:) gaz durumunuz nasıl, biz perişanız uyumuyor bu paşa hiç:(

06/12/2012 13:44:00

fatma bende aynı şeyi düşündüm ilk doğduğunda da olmuştu ama çabuk geçti.şimdi ki neredeyse 2 hafta olucak  ve giderek artıyor.kıyamıyorum bende.napıcamı şaşırdım :(

06/12/2012 15:55:00

o zaman dr nin bir bildiği vardır belki canım ya:(

06/12/2012 17:01:00

isilik olunca bol bol ılık suyla yıkamayı ve ince giydirmeyi tavsiye ediyor aslında doktorlar. Ben uzmantv'de izlemiştim bir doktor öyle anlatıyordu. geçen sene yazmıştım birkaç bilgi toplayıp göz atabilirsin istersen:
http://seyyafinannesi.wordpress.com/2011/01/17/bebeklerde-isilik/

06/12/2012 17:24:00

Kızlar 2. Kez topuk testine cagrildinizmi. Meryemin tsh değeri yuksekmis. Yarın yine kan vermeye gitcez. Morelim çok bozuk.

06/12/2012 17:56:00

bu kadar sıkıntı etme, olabilir. Eğer gerçekten öyle tsh yüksekse,yani hipotroidi varsa, onun bir tedavisi vardır inşaAllah. İkinci test de bi yapılsın hele.  Sende hipotroidi var mı?

06/12/2012 18:53:00

seyyafın annesi geçen şu fazla emme meselesini konuşmuştuk ya hani benim oğlan bütün gün emiyor uyuyor ya da uyumadan duruyor eğer ki gazı yoksa ama akşam olunca emiyor da emiyor hiç bitmiyor o emme meselesi. Yalnız bu akşamüzeri parka çıkma sevdasına stokladığım sağılmış sütü hazırladım ve içirdim. Çok değil 50 cc gibi bişey içti 1 saat kadar sonra beni emdi ve uyudu. 3 saattir uyanmıyor acaba sütüm akşamları az mı geliyor bilemedim şimdi:( o yüzden sık sık emmek istiyor acaba? Yalnız kakalar çişler bol evdeki dijital tartıda kucağımıza alıp çıkıyoruz kilosu da iyi görünüyor ama yarın hastanede kontrolüm vardı oğlanı da bir tarttırıyım gitsin kafamdaki soru işareti. 

06/13/2012 09:04:00

Gunaydin hanımlar... Handecim hadi gözün aydin izin başlıyor :)) Buda bebeğine kavuşmana az kaldığını gösteriyor :)) hayirlisiyla alırsınız insallah kucağınıza hem sen hem yoncam.

Yoncacim emzirme sutyenleri cidden rahat oluyor bende kullanıyorum. Hem atlet hem sutyen aldım sıkıntı yasamadım. Normal sutyenle emzirme rahat olurmu bilemiyorum istersen handenin dediği gibi 1 tane al icine sinerse sonradan alırsın yine.

Topuk kanı meselesinde benim bildigim kadarıyla zaten isin rutini 2 kez alınması. Doğumunun ikinci gunünde alıyorlar ilk hastaneden sonra 5-7 gunlukken aile hekimliği tekrar alıyor. Bizim ikincisi haftalık kontrole gittiğimizde hastanede alındı ayrıca saglık Ocağı'na gitmedim. Ama dediğim gibi sorun varsa ikincisi alınıyor diye bir durum yok. Zaten sorun olsa evinize telefon geliyormuş direk saglık bakanlığından. Çünkü o kanlara alınan yerlerde değil direk saglık bakanlığından tarama yapılıyor bildigim kadarıyla. Doktorunuzda zaten gerekli bilgileri verir size.

Kızlar hepinizi öpüyorum biraz uykusuzim :)) dinleneyim gelirim yine

06/13/2012 09:49:00

sevde bazen öyle denk de gelebiliyor.Hemen bir gece ile sınırlama kendini. Ayrıca sütü azaltan en büyük etkenlerden birisi sürekli sütüm yetiyor mu acaba diye düşünmekmiş. Yani süt üretimi psikolojiyle de alakalı. Ne de olsa hormonal bir durum. Nasıl ki korkunca üzüülünce süt gidiyor, öyle yani. Boşver, emzir emzirebildiğin kadar. Doymayan bebek ağlar ve kaka yapamaz.kaka yapmasa bile doktorlar günlük 4-5 kez çiş yapsın en az diyor ki senin oğlan maşaAllah kaka da yapıyormuş. Emmeyi seviyordur o seni seviyordur :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...