2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

06/13/2012 12:26:00

Kızlar selam dün giremedim. Bizi Aramışlar bakanlıktan ulaşamamışlar.aile Hemşiremiz aradı bebeğin değeri yüksekmis 2. Kez almamız lazım dedi. Değer kacmis soylememisler. Bugün öğrendim 16 cikmis. Ciddi bi rakam dgilmis büyük ihtimal dusmustur dedi. Ama tedirginim ışte...

06/13/2012 12:28:00

Suhande bencede yaptirin. Gorumcemler yaptırdılar bebekken daha rahat oluyormuş.

06/13/2012 12:44:00

sünneti bebekken yaptırın kurtlulun, çok rahat oluyor. Biz oğlana 3 aylıkken yaptırdık. ne bebek ne biz anlamadan bitti gitti :)

06/13/2012 14:16:00

Kübracım güncellemene de yazdım tiroid ile ilgili, rutinde 2. Kez alınmasının nedeni ilk günlerde TSH nın normal olarak yüksek çıkabilme ihtimalidir zaten, doğumda yüksek olan bu değer zamanla düşer, ayrıca 16 çok yüksek bir değer değil, şimdi kandan baldırdan 10un altına düşmüştür, KORKMA... Ama ihmal de etme, tekrarlar mutlaka, hatta normal kandan baktır için rahat etsin, çünkü olmaz ya eğer hipotiroidi varsa hemen tedaviye başlamak gerekir, Neşenin hemşiresinin de dediği gibi çok basit ve ucuz bir tedaviyle geleceği kurtulur... İçini ferah tut, normaldir :)

Sünnet olayına gelince ilk bir yaş içinde yaptırmanızı öneririm, bizim öyle bir derdimiz yok neyse ki ;)

Fatmacım gaz meselesini sormuşsun, bizimkinin gazı devam etmekle beraber azaldı, en azından bütün gün bitmek bilmeyen ağlamaları ve huzursuzluğu azaldı ÇOK ŞÜKÜR, ama yine uykusuz, özellikle gündüz hiç uyumuyor diyebilirim, uyumak istiyor ama en fazla 1 saat sürüyor, gazı tuttumu uyanıyor maalesef, ama buna da şükür, eskisine göre rahatız :) Bir de gülücükler tepkiler falan başlayınca gazı da uykusuzluğu da unutuveriyorsun :) senin paşan da zamanla atlatacak canım, hastalara hep söylerdim bunun asıl ilacı zaman diye ama kendi çocuğuma yapmadığımı bırakmadım, ama birmez daha anladım ve öğrendim ki gerçekten en güzel ilaç zaman, biraz daha sabır...

06/13/2012 14:18:00

Baldırdan= baktırsan. Tekrarlar=tekrarlat olacak :))

06/13/2012 14:29:00

nuveyba endişelenme canım.dr cum çok güzel açıklamış.sonuçlar inşallah çok güzel gelecek
fatmacım gaz demişsin ama özlemin dediği gibi ilacı zaman.birde biogaia işe yaradı bizde
hande biz oğlanı daha hastaneden taburcu olmadan sünnet ettirdik
bende defne ve çınar arasında akıl sağlığımı korumaya çalışıyorum.cidden hunilik hale geldim bu aralar:))

06/13/2012 15:20:00

kızlarherkese merhabalar,bebiş muhabbetlerine pek katılamadığım için uğrayamıyordum..ama artık ben d  e hazırım,yarın39.haftamız dolduğu gün bebişimi kucağıma  alacağıminşallah..planlı normal doğum olacak bizimkisi..eşim şehirdışında çok yoğun çalıştığı için pazar gününe kadar dönmesi lazım..ben ilk bebişimi de onsuz doğurduğum için bunu da gze alamadım..ilkinde de suni sancıyla 3saatte doğum yaptığım için(su geldiği için),suni sancıya alışkınım zaten..şu an 4cme yakın açılmam varmış zaten,e bebiş de 3,5kilo gözüküyor usg de..gerçi usgye güven olmaz..kocam için değer dermişim:)))
neyse,güzel anneler bize dua edin de hayırlısıyla biz de aranıza katılalım..öpüyorum hepinizi çok..görüşürüz yakında..

06/13/2012 15:47:00

anam senem 4 cm açıklıkla mı geziyorsun:))
allah sağlıkla kucağında göstersin canım
habersiz bırakma bizi

06/13/2012 15:54:00

Senem Allah kolaylık versin, hayırlısıyla kucakla kızını ve bize de iyi haberlerini ilet mutlaka :)

06/13/2012 16:21:00

senem senin ki yola çıkmış zaten:)) güzellikle al kuzunu kucağına,

Özlem ve hülya siz 2 aylık oldunuz biz 2 hafta geriden geliyoruz bişiy kalmamış ,
gündüz bizimkide uyumuyor yahu gerçi gece saat başo uyanıyor ya sabır şeklinde, ama gülücükler muhteşem insanın herşeyi untuyor kısa süre de olsa, abimiz hala atlatamadı bu durumu okulda bitiyor ay sonu bakalım ne yapacağız:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...