2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

06/23/2012 19:53:00

İnşallah canım. Seni birebir tanımasam da kendi gibi kalbi de güzel biri olduğunu düşünüyorum. Sen de bu enerji ve sabır olduktan sonra ben eminim bu zor günleri atlatacağına :)   

06/24/2012 05:13:00

Günaydın kızlar;

uyudum mu uyumadım mı anlayamadığım bir gecenin ardından sabah 5 itibariyle gaz çıkarma çalışmalarına en sonunda rezene-kimyon ikilisini doktorumuzun yasak demesine rağmen çaresizlikten verdim.

kızlarda gaz sorunsalı olmaz diyen sevgili anneme, arkadaşlarıma ve beni 2. çocuğu yap baskısına maruz bırakan herkese selamlarımı yolluyorum :)

Dün anneme 40 masallarıyla uyuttun beni annem annem dedim, mucize mi bekliyorsun 40 ından sonra gün be gün değişicek gazı bitince de düzeni oturucak diyerek yeni bir oyalama manevrasına girdi. :)

Evet şimdi hamilelere benden tavsiyeler;

Yoncam ve Suhande ben sezeryan oldum. O yüzden mutlaka gecelik diyorum. Büyük beden klasik çift kaplan/berrak marka külotlardan bolca, göbek deliğinin üstüne çıkmasına dikkat edin. Mutlaka sabahlık, refakatçiniz yanına muhakkak hırka, çorap alsın anacazım klimadan dondu :(

Bebişe biberon alın biz 2. gece mama verdik Adele.

Banyo malzemesi götürmüştüm ve tarak :) olduğu gibi geri getirdim. Sütyen ve ilave kıyafete gerek yok, hastaneye gittiğiniz kıyafetle çıkarsınız.

Süt için Humana still tea bende çok işe yaradı. Doğum sonrası motilium diye bir mide hapı verdi drum inanılmaz süt yapar dedi, şükürler olsun anında sütüm geldi. Doğumdan sonra emzirmek için verdiklerinde bıkmadan usanmadan emzirin, bizimki doğduktan sonra yanıma verdiklerinde şapur şupur yanağımı emdiği için meme tutma problemimiz olmadı çok şükür. ben bol su içiyorum, peynir ve balık yemeye çalışıyorum. Helva, baklava yiyen güzel annelerime selam olsun sonrasında onların getirdiği kilolar gitmiyor ve bende süt yapmamıştı. Rüzgarda daha az su içmiştim şimdi daha çok su içiyorum. Emzirmenin altın kuralı su. Bira bende işe yaramadı. İm-nu süt arttırıcı aldım eczaneden neskafe gibi o da güzel. Hepsini alın hangisi iyi gelir anlarsınız. Ama Humanayı hastaneye götürün ve bol bol için.

Şu an size bunları yazabilmemi sağlayan Fisher-Price ana kucağı ve titreşimine teşekkürler. Mtlaka ev tipi titreşimli bir ana kucağı edinin. çok farklı ve pahalıları var. Ben 135 tl ye aldım çok işimi görüyor. ayağımla sallıyorumda ana kucağını aynı zamanda. Adel az da olsa uyuduğu gündüz uykularını bunda uyuyor. Neredeyse dışarıda gittiğimiz yerlere bile taşıyacağım o derece yani :)

Ayrıca e-bebekte satılan uykucu kuzunun balina nameleri de benim maviş kızımın hoşuna gidiyor. Başta işe yaramadı zannettim ama acele etmişim. O melodiyi duyunca gözler kayıyor.

Newborn kıyafet çok almayın.0-3 ay bodyler iyidir. Ben herşeyini mothercare den almıştım. Arkadaştan hediye İdil baby nin askılı body si geldi. Daha ince yaz için ideal aklınızda olsun. Meme ucu sorunsalı için Angel baby nin kremini mutlaka alın tabi bulabilirseniz Banu çok aradı İstanbulda bulamadı belki şimdi gelmiştir.

06/24/2012 05:21:00

Ayaklı küvet olayı süper rahatlık tavsiye ederim. Ben tüm bakım ürünlerini Angel baby aldım memnunum.

Gaz için çeşitli denemelerden sonra OM-X diye bir gaz giderici ile buradan bir artkadaşın tavsiyesiyle tanıştım. Sabtan daha çok yaradı bize, Angelune (yanlış olabilir) tavsiye edildi dr. rezene-anason ikilisinin beyinde büyümeye sebep olabileceğini o yüzden kullandırtmadığını söyledi. Om-x dereotu ekstresi içeriyor. 6 saatte bir düzenli verirsen biraz işe yarıyor.

Adel henüz gülme ödülünü vermedi bize. Sadece 1-2 gün önce emerken göz göze geldik ve gülümsedi bir de hıı diye bir ses çıkardı dünylar benim oldu :) Artık gülmelere başlasa iyi olucak. Belki uykusuzluğumu giderir :)

Depresyon olayı sık sık kapımı .çalıyor. Malum Rüzgar da evde ve şu ana kadar tek çocuk olup öok ilgili bir anne-babası olan oğlum yalnız kalıyor :( Bunu düşünmek bile şua an beni çıldırtıyor. Ama Adelin biraz düzene girmesi benim olaya biraz daha alışmamla çözücem inşallah bu durumu.

Havuza inelim sıkıntısından kurtularak denize gidelim sıkıntısı için :) annemlerin yanına yazlığa gitmeye karar verdim. Dua edin de pişman olmayalım herşey güzel geçsin, kızımın düzenini oturtayım kendimi iki çocuklu olmaya alıştırayım e biraz da vücudumu forma sokup geleyim:) Çok şeymi istedim. Olsun siz amin deseniz yeter :)

Uykusuz annelerimi ve beb,işlerimi öper, güzel hamilelere de çok güzel bir doğum ev sağlıklı sorunsuz bebişler diler hepinizi öperim.

06/24/2012 07:28:00

Gunaydin millet

ozlemcim , 3ayından sonra bebişler düzeliyo canım. anniş kandırdı seni))))) 

bizimde kız bütün geceyi agladı yine kulak agrısı var yahu... amaaaaaaan bebişlerinizin kulagina dikkat. üşütmesinler yoksa benim gibi az bir az ruzgarda boyle uykusuz geceleriniz olur(((( gaz problemimiz bitti amma kulak agrisi başladı ardından.. şimdede bununla ugraşıyoz...

öpüyorum güzel annişleri.

06/24/2012 07:42:00

kulağı ağrıyan bebeklerin kulaklarına anne sütü damlatıldığını duymuştum, şifa olurmuş.

06/24/2012 08:19:00

ben anne sütü vermiyom bebişime(((( malesef sütüm yok((( yoksa damlatırdım canım((

06/24/2012 10:37:00

bilmiyordum kusura bakma, böyle yarana tuz basmış gibi olmak istemezdim :(

06/24/2012 13:03:00

Merhabaaa :)

Adaşım Özlemim ben de çok dinledim 40 masallarını ama külliyen yalan çıktı, üstelik en en en zor günlerimizi 6-8 haftalar arasında yaşadık ( kitabi olarak gaz sancılarının en şiddetli olduğu dönem)! 2 ay bittikten sonra azar azar azalmaya başladı, bir de tepkiler gülücükler agucuklar falan başladı, belki de ondan sıkıntıları unutur olduk :)) hala gaz olayımız devam etse de eski çıldırtıcı günler geceler geride kaldı, fakat uyku problemimiz devam maalesef, o da yapısal genetik bir durum, uyumuyor da uyumuyor, biz bayılıyoruz sallaya sallaya cadı hala cin gibi, uyursa çok şey kaçıracak hanımefendi :) yani yapmam yapmamalıyım dediğim herşeyi yaptım sayesinde sallamak gibi, benim mesleki karizma yerlerde anlayacağınız ;)) Çok şükür sağlıklı bebişlerimiz var hepsinden önemlisi bu, darısı gelmek üzere olan bebişlere...

06/24/2012 15:42:00

seyyafinannesi canim benim sorun yok. nerden bileceksin ki. opüldün)

06/24/2012 16:46:00

Kızlar Merhaba;

Özlemcim tsk ederim, ne güzel yazmışsın şahane tavsiyeler, birazdan bir daha okuyacağım. Kuzular ne çok çektirdi size şu uykusuzluktan gazdan yahu... Ben yoruldum uzaktan uzağa vallahi... Allah güç sabır versin, bakalım bizimki nasıl olacak... Annene yazlığa gitme fikri şahane bence, Rüzgar denizde oyalanır, anane var dede var, yükün azalır... Belki Adele de iyi gelir hava değişimi... Git keyfine bak hayatım...

DRcuğum sende bence büyük bir sınavdan geçiyorsun, hem dr hemde anne olarak... Bence sen ' Bir Pediaterist İlk Kez Anne Olduğunda...' gibi bir kitap yaz... Bomba etkisi yaratır demedi deme...:))

Hande sen napıyorsun canım çok az kaldı, ne haldesin...? Ben bu gün pek fenayım, çok sıcak bu gün dayanamıyorum bilmem neden...? Şakır şakır terliyorum pervanenin karşısında bile... Ben klimadan nefret ederim, klimalı ortamlarda rahatsız olurum evde de istemem, çok da büyük konuşmuş olmalıyım, şimdi inliyorum...:)) Canınızı sıkmiyim ama bu gün bana geçmiyor kızlar...:(( Elim yüzüm şiş ödem... Birazdan serinler hava rahatlarım bir gün daha geçer Masal 34+ 4 oldu der avunurum napiyim.

Zeynepcim ne zamandır konuşmadık di mi? Öpüyorum seni de kızlarıda...

Masalın odası geldi ama tam yerleştiremedim daha... TSK EDERİM GÜZEL DİLEKLERİNİZ İÇİN... HERKESİ ÖPÜYORUM. AY Halim kalmadı, ben bu gün niye böyle oldum ki? :((    

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...