2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

07/03/2012 11:16:00

gunaydin canlarm/

bana sor bakkim gamze)
aysegulcum nasilsin 
nesem sen nasilsin balım)
zeynepcim kuzucuklar nasil?sen nasilsin güzelim?
Yoncaaa sen nasilsin?))
Handecik hazirliklar bitti sanirsam) hayirli olsun)))

07/03/2012 12:23:00

SELAM KIZLAR!

AYSELCİM NASIL MIYIM? Yarı baygınım hayatım... Çok sıcak, artık sadece yemek yapıp mutfağı toplaya biliyorum, sofra hazırlıyorum filan o kadar. Dr um şu 36. haftanı geç  37 ye gir sonra erken gelse bile sıkıntı yok  dedi. bir kaç gün bu haftayı doldurana kadar dikkat etmem gerekiyormuş. İki gündür hiç siyatik ağrım yok. Ama gerçekten çok bunaldım kızlar, sıkılıyorum...:(( Sıcak bir yandan, çok hareket edememek öbür yandan, pire gibi kadın ne hale geldim...:))

Dün kedimiz traşa gitti, ilaçları aşıları kontrol edildi. Cumacık da  Masal' a hazırlık yapıyor anlayacağınız. Hayvancağızı uyuşturdukları için bütün gece sersem gibiydi, çok komikdi. İlk defa traşlatıyoruz, çok tüy döken bir kedi de değildir ama bir süre tedbirli olmakda yarar var. Bu günde Masalın odasının rafı çakılacaktı babası onu halletti. Oyucaklarını yerleştirdik duvrına asılacakları astık. Şimdi ablamın örgü koleksyonu yıkanıyor. Örme örmeeee yeter artık dedim ama dinletemedim. Ben çok örgü sevmiyorum ama içlerinde şahane parçalar var, Onları zevkle giydiririm:)) İşte öyle böyle geçiyor vakit, geçmiyor aslında yaaa zor geçiyorrr...:((

neşecim gör bak, Ankara da daha da rahatlıycak Doruk Paşa, kendi evin kendi düzenin, annenin babanın enerjisi, çok rahat edeceksiniz kuzum...

Ayşegülcüm haftasonunun iyi geçmesine çok sevindim. İnşallah anakız bol bol gezersiniz bu yaz...

Zeynepcim, Ayselcim sizleride öpüyor, kucaklıyorum, Fundacım, Banucum, Özlemcim, Dr cuğum, Sanem, Duygu herkeslere kolay gelsin, dua edin biizim için... Unuttuklarım affetsin, beynim jöle kıvamında...

Sevgiler herkese...  

07/03/2012 13:07:00

Merhabalaaaaaarrrrr :))
Kızım salıncağında ben koltukta eşim yan koltukta oturmaktayız şu anda :) Az sonra ya acıkırız ya sıkılırız ya da uykumuz gelir ağlamaya başlarız, Özde hanımın keyfi kaçmadan yazayım hemen ;) İki gündür yapamadığı kakanın sıkıntısı var bir de...
Yoncam az kaldı biraz daha sabır, aslında en güzel günler bugünlerin, kızına hem uzak hem de çok yakınsın, çok ama çok tatlı bir heyecan var, artık herşey daha bir gerçek, odası eşyaları giysileri karşında, ama bebiş hala karnında, göremiyorsun dokunamıyorsun ama orada güvende olduğunu biliyorsun, ayrıca sebebini çözemediğin ağlamalar da yok, sadece usg de gördüğün baldan tatlı gülümsemesi var Masal Deniz'in :) Bu arada oda yapmammı diyordun sen, ben mi öyle hatırlıyorum? Dayanamadın dimiiiiiiii ;)) Güle güle kullansın, güzel güzel büyüsün Masalcık içinde...odasının resimlerini bekleriz kendisinden önce :)
Neşecim yolunuz açık olsun, eviniz hayırlı olsun...Kendi yuvanızda herşey çok daha güzel olacak inşallah...Biz de karı koca pek severiz Ankarayı, bazen gitsekmi diye düşünmüyor değiliz hani, ama tayin falan çoook zor, ancak ben yandal sınavına girip kazanırsam olabilir, aahhh ah olurmuki :)
Ayşegül yalnız değilsin canım, bu ayağını kakaya bulama olayını biz de yaşadık ama senin bembeyaz elbisene yazık olmuş cidden :) ben birgün elini de daldırır diye korkmuyor değilim hani ;)
Az sonra başıma gelebilecekleri saymıştım ya ivet şimdi mızırdamaya başladık ve babası kalktı mamasını veriyor kızıma...ama derdi mama değil oyun yapıp duruyor :)
Hülya ve Özlem tatile gittiler haliyle buraya uğramaz oldular, sanırım Necla da tatilde...Umarım tatilleri iyi geçiyordur...Biz Ağustos sonu gitmeye karar verdik, hadi hayırlısı bakalım...
Tek tek isim yazmıyorum ama hepiniz aklımdasınız kızlar, bilmiş olun, herkesi çoook öpüyorum :)))))

07/03/2012 14:47:00

Yoncacım herkeste abiler ablalar kıskançlık yapıyor sizde de kedicik yapmasın kıskançlık :) Artık son zamanların zor oluyordur mutlaka ama azkaldı dayann :) 

Ayşegülcüm h.sonunun iyi geçmesine çok sevindim. ee anne olunca insanın elbisesi kakalı da olabiliyor yadırgamamak lazım :) 

Özlemcim yazının sonuna geldiğini anlamış Özdecik :) Nurtiye yazdın şimdi benimle oynama zamanı diye düşünmüş herhalde. Zor geçen zamanlarda sonra hepimize bir tatil süper gelir :) Bizde ağustosun 10 unda gideceğiz inşallah :)

Herkesleri öperim çok çoookk :)

07/03/2012 17:39:00

soruyorum o zaman aysellllllllllllllllll :D ya bu pazaryeri war ya orda postaneden kargo falan fişman bu nasıl oluyo sen postaneye weriyon parasını postanede sanamı weriyo sattıgın ürünlerin parasını

07/03/2012 17:42:00

ben bilmiyorum malesef)) 

07/03/2012 17:45:00

yaa bende satış yapmak istiyorum kullanmadıgım o kadar cok sey warki kalabalık yapıyo ewde ya satıyım bari eğer kolaysa :)

07/03/2012 17:51:00

kıza bak hem bilmiyo hem soruyo gelirsem yanına senin aaaaaaa :P

07/03/2012 17:56:00

))))bilmedigim yerden sordun yahu nerden bileyim ben))) baküden türkiyeye satamıyorum ki )))

07/03/2012 20:43:00

Of Drcuğum yakaladın beni, çok güldüm...:))) Evet haklısın Masal hanıma oda yapmayı düşünmüyorduk... Evimiz küçük, taşınmaya da niyetleniyoruz bir yandan... Küçük odamızı misafir odası gibi kullanır park yatakla idare ederim diyordum ama eşimin annesi babası ısrar ettiler başa çıkamadık, Eskişehirden kalkıp geldiler kıza oda almak için sağolsunlar... Ama biz yine de bebek odası yapmadık, genç kız odası hazırladık, dolabı ve tek kişilik yatağı var... Masif bi takım çok severek aldık ama renkler filan unısex...:)) Çekerim fotoğrafını yarın eklerim... Anane babane yatacak daha çok bir süre ama yine de duramıyorsun tabii...:)) Perdedir, raftır, lambadır oyuncaktır derken azıcık da bebek odasına benzesin canımmmm diye kaptırıyorsun işte.:)) Sepeti var, birde park yatağı... Daha ne olsun di mi? ama daraldık biraz bu evden bize bi taşınma gözüküyor Masal hanım geldikten sonra sanki... Sonbahara diyelim...

Zeynepcim Cumanın hallerini pek yazmadım buraya, yazsam hakikaten kitap olabilir:)) İlk 6 ay kucağımdan inmedi iısrarla karnımda yatmak istiyordu. Üstelik Masal ne taraftaysa kafasını oraya koyup dinliyordu sanki, hareket edincede kulaklarını dikip yüzüme bakıyordu. Aklı fikri bendeydi ki aslen eşimin kedisidir ve bana o kadar düşkün değildir. Süt içerim peşimi bırakmaz, ne yesem tepemde ki hayatta kendi mamasından başka bişey yemez, sofrayı kur bırak yanına yaklaşmaz... Gerçekten çok terbiyeli bir kedidir. Son aylarda benim karnım iyice çıkınca da yanıma yaklaşmaz oldu, yanımdan bile dikkatle geçiyor. Kıskanacak mı sevecekmi bilmiyorum. Bende çok merak ediyorum. MasalıN sepet beşiği geldiğinde ortadan kayboldu arıyoruz arıyoruz Cuma yok... eşim beşiği aldı Masalın odaya götürecek,    a-a ne ağırmış küçücük şey dedi... Bi baktıkki Cuma girmiş içine yatmış...:)) You tube luk görüntüler çıkacak bu işten bence...

Handecim annelerin bazı konularda hemfikir olmasına çok sevindim. Bazen işin en zor kısmı anneleri babaları idare etmek olabiliyor. Ben bu meselelerden imtina ederim. mümkün olduğunca yardım al, bende öyle yapmaya çalışacağım.:))  Haberlerini bekliyorum, sağlıkla sıhatle vaktinde gelsin inşallah...:)))

Bu arada bizde tatil planları yapıyoruz şimdiden... Çok erken biliyorum ama kırkı çıktıktan sonra Eylül başı gibi bebek dostu bir tatil köyünde 1 haftalık tatil hoş olmaz mı kızlarrrr:))) Biliyorum bu biraz da Kızımızın huyuna suyuna bağlı olacak ama tatil fikri beni kendimden geçiriyor...:)) Şimdilik hayal kurabilirim en azından:))

Herkesi pek çookkk öpüyorum kendinize iyi bakın kolaylıklar dilerim...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...