2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

07/10/2012 22:07:00

off kiyamam kuzuyaa :( gecer umarim biran once.bi cay kasigi falan rezene versrnn? rahatlayir belki :/

ya kizlar benim bu kv muhsbbeti vardi ya..esim benim ailemlede mesafeli..ben annem bakcak diyorum o da benim annem neden bakmiyor diyo.. kv ilac kullaniyor..surekli uyuyor..psikilojik tedavi goruyor..olmadik zamanlsrda bagira cagira agliyor falann..e haliyle ben ona baktirmak istemiyorum..kim olsaistemez.ama esimle anlasamadk..annem gelse ona surat yapicak..arada ben kaliyorum.annem cok uzuluyor..offfff!! bakici hic istemiyorummm :(( ay deliricem resmen.. poff.. neyse herkese iyi gecelerr..

07/11/2012 06:54:00

GÜNAYDIIIN :)
İşe dönüş telaşı bakıcı bunalımı falan gerçekten düşündürüyor insanı :( neden resmi izin hakkımız bu kadar az anlamıyorum, yani yeni doğmuş bir bebek 8 haftada ne kadar büyüyebilirki, nasıl bırakılır, annesinden nasıl ayrılır 2 aylık bebek, bu hangi mantığın uygulamasıdır? Ben de bakıcı ayarladım, aslında bakıcı değil yardımcı, 1 yıldır anneme yardım ediyordu anneanneme bakarken, artık bana geliyor, zaten aileden biri gibi oldu, o bakacak kızıma ama annem de hep yanlarında olacak inşallah... yine de ben kızımı bırakıp gitme fikrine alıştıramadım kendimi, daha çok küçük ve bana muhtaç :( Allah hepimizin yardımcısı olsun, alışıyoruz herşeye, buna da alışırız zamanı gelince...

07/11/2012 10:40:00

Ayşegülcüm eşinle oturup konuşsanız sakince. Annen ilaç kullanıyor kendisi içinde zor olur çocukta bundan etkilenir şeklinde anlatsan. Yani uyku yapıyor antidepresanlar. Sonuçta çocuk acıkacak ağlayacak o halde ne kadar verimli olabilir ki Masal'a. Yine de ikna olmuyorsa annelerin ikisi birlikte baksa olur mu ki ? en azından senin annen de yanında olacağı için aklın kalmaz. Çok zor bir durum gerçekten. Allah yardımcın olsun. Umarım eşin de biraz daha ılımlı olur ve çözersiniz bu durumu en kısa zaman da... 

Özlemcim bence de çalışan annelerin en az 6 ay çocuklarının yanlarında olması gerekir. Neclanın da dediği gibi 3 çocuk yapın demeyi biliyorlar...

Handecim şuan uyku düzeni oluşturmak için çok erken. 2 aydan sonra biraz daha düzene giriyorlar. Ama sen sadece emzirdiğin için ne kadar düzen kurmaya çalışsan da geceleri emmek için uyanacaktır. tabii emziren anneler bu konuda daha çok yardımcı olacaktır sana :)) bizimkiler mama alıyorlar malum ona rağmen 1 aydır falan düzene girmeye başladılar. Gece mama verip yatırıyoruz sabah 7 gibi falan uyanıyorlar. Böyle devam ederlerse süper olur :)) İnşallah sizin bebişlerde en kısa zamanda düzene girecekler. Biraz daha sabır lazım canım...

Bütün anneleri, bebişlerini ve de anne adaylarını öpüorum. Çok çok iyi bakın kendinize. 
Fırsat buldukça uğramaya çalışıyorum... 

07/11/2012 18:50:00

bu yasadigmz olaylar yasanmasaydi annm bakocakti.esimle oyle kararlastirmistik.simdi annesine toz kondurmuor..annemle bir araya asla gelmezlerartik kv. annem parcalar :)) hala cok kiizgin :)) yok yok annemden baskasina emaner edemm kizimiiiiii

07/12/2012 17:28:00

Selam hanımlarrrrrrrrrrrrr.... Birkaç gündür gelemedim malum Ankaraya gittik evi yerleştirdik ee bide malum Doruk paşa ile uğraştık dolayısıyla baya yorulduk :)) Ankaraya giderken annem ve teyzem yardıma geldiler. Ben Dorukla ilgilendim onlar evi elden geçirdiler, onlar Dorukla ilgilendiler ben dolap içlerini yerleştirdim falan derken 1 hafta geldi geçti.. Ama Doruk uykusuz bir bebek olduğu ve uyanık olduğu sürece sürekli kucakta olmak istediği için biraz perişan olduk :)) Annemler dönüş için çarşamba sabah otobüsüne bilet almıştı ama eşimin son dakikada 4-5 günlüğüne şehir dışı seyahati çıktı ve ben Dorukla yalnız kalmayayım diye annemlerin otobüs biletleri iptal edidi ve gece eşim bizi tekrar Bursaya getirdi... Aslında 1-2 gece olsaydı evde idare ederim diyecektim ama hem 4-5 gün yanlız olmak çok cazip gelmedi. Başbaşa kaldığımızda nasıl karnımı doyururum, nasıl yemek hazırlarım bilemiyorum zaten.. Çünkü sürekli birilerinin oyalaması gerekiyor benim yemek yiyebilmem için. Emzirince fazla aç kalamıyorum ama bakalım ilerleyen günlerde evimize dönünce neler yaşayacağız görücez :))

İzinlerin bitimi ve bebişlerin bakımı konusu şimdi gündemde anlaşılan. Eğer bizim Kayseriden Anlaraya taşınma olayımız olmasaydı bende bunu düşünüyor olacaktım ama suan izin bitince işten ayrılıcam ve mecbur kalmadıkça 1 yaşına kadar çalışmayı düşünmüyorum. Ama tabi kısmet.. zaman neler gösterir bilinmez :)) Hayırlısı olsun hakkımızda.. İnşallah sizlerde içinize sindirerek bırakırsınız bakıcı yada annelerinize.. Bu konuda en sıkınılımız Ayşegülüm.. Allah yardımcın olsun insallah..
Bu kadar uzun süre bilg. başında olduğuma inanamıyorum. Bizim ufaklık arabasında uyuyor :) Ankarada balkonda yorulduğumda arabasına koyup ileri geri sakinleştirmeye çalışmıştım işe yaramıştı. Şimdi uyku konuzunda da deneyelim dedik ve sanırım işe yaradı. Gündüz neyse ama gece uykusu için yataguna alıştrmam lazım :/ Etrafı boş bir yatakta yattığında kolları havaya kaldırıp boşluğu fark edince korkuyor ve uyanıyor :( o yüzden kucakta uyumak sanırım onun için daha leyifli oluoyr.
Ya sahi sizlerde yaşadınızmı böyle bişey. Böyle düz ve geniş bir yatakta yatınca kolları boşluğu hissedince korkması doğalmı ? Kollarını çırpar gibi kımıldatıyor ve ağlayarak uyanıyor maalesef :( zaman zaman geceleri napacağımı şaşırıyorum o yüzden. Hatta küvetinde de bu yüzden yıkayamıyoruz. O boşluk hissi çığlık çığlığa bırakıyor :( O yüzden banyosuda kucakta yapılıor :/
Neyse çok yazdım. Hepinizi tek tek öpüyorum. Her seferinde yazamasamda mutlaka herkes iyimi diye girip okuyorum. Sizleri seviyorum ve kaçıyorum.. Uykusu,beslenmesi herşeyi güzel ve keyifli bebişlerimiz olsun inşallah.

07/13/2012 09:24:00

Handecim sevindim) evet bende yari kundak gibi yapip uyutuyodum/cok da guzel uyuyo o zaman)

07/13/2012 09:53:00

Neşecim allah yardımcın olsun bu sıcaklarda bebişle birlikte ev yerleştirmek çok zor olsa gerek...

Handecim problem yaşamamanız çok iyi seninde endişelerin vardı doğumdan önce bu konuyla ilgili. Senin adına çok sevindim. 
Benim de annem antalyaya gitti 2 hafta oldu gideli. evini özlemişti artık kadın :) kv yanımda şimdi ben de zor olacağını düşünüyordum ama çok şükür iyi şimdilik. O da bazen aman çocuklar üşümesin üşütmesin diye üstlerini falan örtüyor ben de çok sıcak bunalıyorlar diye açıyorum. artık o da pek fazla örtmüyor zaten :)) ağustosun 10 unda  biz de gideceğiz annemin yanına eşim bayramı bağladı bir hafta öncesinden 1 ay kadar kalacağız. Daha doğrusu eşim 3 ünde işbaşı yapacak ben 1-2 hafta daha kalacağım :) ondan sonrasına da bakıcaz artık... 

07/13/2012 14:43:00

Merhaba canlarrr :)
NECLACIIMMMM birkaç gündür o kadar yoğunum ki sana suedayı sorayım diyorum dra falan gidecektiniz nasıl oldu diye, bir türlü vakit bulamadım. İshalinin düzelmesine çok sevindim, tatil iyi hoş ama hem sıcaktan hem kucaktan kucağa dolaşmaktan hırpalanmış çocuk :( ben kumaları falan düzeldi diye biliyordum, reflü ilaçlarını da kesmiştiniz ya, şu allerji olayı kesinleşmedi daha değilmi? ben de benim kızdan şüphelendim bir dönem, şu aşırı gazlı ve sıkıntılı olduğu zamanlarda! o zaman hemen hemen sadece anne sütü alıyordu, ben de diyet yaptım iki hafta kadar ama bariz bir fark olmadı durumunda, sonra ikinci bir diyet denemesi yaptım hatta artık mama vermek zorunda kalınca allerjili bebekler için olan özel mamalardan verdim yine aynı, vazgeçtim ben de...zamanla kendisi toparladı ama hala ara ara aklıma gelmiyor değil :( bu allerji tanısı koymak bebeklik döneminde zor biraz, en çok deneme yanılma yöntemi ile anlaşılıyor maalesef. İnşallah kusmalarınız falan tamamen düzelir sizin de, bir daha da öyle ishal olmaz da toparlar kuzucuk...
NEŞE namı değer Angaralı :)) bundan sonra çok daha rahat edersiniz inşallah evinizde oğluşla. Handenin de dediği gibi yarım kundak işe yarayabilir canım, ben de yapıyordum neredeyse 2 ay öyle yatırdım, bu dönemlerde paraşüt refleksleri çok güçlü olur, normal yani yalnız değilsiniz :)
ZEYNEPÇİM tatil iyidir, şanslısın annen Antalya da yaşıyormuş bir de, güzel geçer umarım ;) ben de Necla gibi korkuyorum üşütür falan diye, malum fena gazlı bir de üşütüp azmasın diye haddinden fazla titriyorum üstüne :) ben de çok üşürüm ve şu sıcaklarda bile gece belime bişey sarmadan uyuyamam bunun da etkisi var heralde...
HANDE iyi olmanıza sevindim, sen daha dur gece uyurken bile özleyecek karanlıkta gidip koklayacaksın, gün geçtikçe aşkınız daha da güçlenecek...
Bizim bu hafta yoğun geçti baya baya, ilk defa kızı gece anneme bırakıp dışarı çıktık, arkadaşlarla takıldık falan, o kadar iyi geldiki, özlemişim sosyal hayatı :) 3,5 aydır evden dışarı çıksak da hep koştur koştur dolanıp dönüyorduk, bir yere oturup çay içmişliğimiz yoktu, geçen gün oturup hem çay içtik hem birşeyler yedik, kızım da arabasının içinde bizimle oturdu masada, yani bu çok geç kalınmış sıradan olay bile beni mutlu etti inanın :P Bayramda kv ler, eltim ve onun ablasıgillerle tatile gidiyoruz, tatilci annelerden güneş kremi suya sokma tekniği vs. konularında öneri istiyorum, bilemiyorum denize sokup sokmama konusunda kararsızım biraz...

07/13/2012 16:53:00

Neclacım bizimkilerde öyle örtsen bile anında 2 tekmeyle battaniye yerde :))

Özlemcim evet antalyada yaşıyor ama sene de 3 -4 ay kalabiliyor en fazla :)) önce abimin oğlunu büyüttü şimdi bizim kızlar kadın yakında isyan edecek ;)) inşallah güzel geçer sıcak ve güneşten dolayı biraz tedirgin olmuyor da değilim aslında. ozaman 5 aylık falan olacaklar bakalım nasıl olacak. Bir de sana birşey sorayım hazır yakalamışken :)  bebekler uçaktaki basınçtan normalden fazla mı etkilenir acaba ?? 

Biz de sıcaklardan dolayı akşamları çıkıyoruz genelde. pek problem çıkartmıyorlar. Aksine dışarda süper uyuyorlar :) Geçen gün oturup çay içiyorduk bi yerde. Kızlarda arabalarında uyuyolardı. Tam karşımızda bir kadın çocuk kucağında bir sallıyor anlatamam. Beyin sarsıntısı geçirecek o derece yani :)) en az 4 tur atmıştır sallaya sallaya gezerek:) sonra arabasına koydu çocuğu yine aynı. Neyse kalkarken kadın bizim kızlara falan baktı ayy negüzel yaa hiç sesleri çıkmadı valla maşallah diyor. :) 

07/14/2012 20:47:00

Kızlar Merhaba:))

Masal 19 Temmuzda perşembe günü planlı sezeryanla aramıza katılacak:)) Elbette bu son 4 gün içinde bir sürpriz yapmazsa... Nasıl heyecanlandığımı anlatamam, zira 3-4 gün öne geldi tarih... Dua edin lütfen bizim için, herkese sevgiler...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...