2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

07/14/2012 20:53:00

Ağrı kesici parol ve advil verdi bana Dr um. Yonca :))))

07/14/2012 21:11:00

Ah kızlar heyecan bir yandan sıcak bir yandan... Bitik haldeyim... Allah hakikaten bana sabır versin, kendime gerçekten dua ediyorum...  Su gibiyim ve öyle yorgunumki duşa girmeye halim yok... Ama girmek zorundayım zira bu halde uyumak daha zor, uyumak zaten çokkk zor... Doktorum sadece  DİNLEN ve BOL SIVI tüket başkada yapabileceğin bişey yok dedi... Yanıyorum...:((

Handecim ben daha oralaar gelemedim, hiç bilemiyorum ağrı kesici durumlarını... Sütle olan ilişkim şudur; en son herkes avmde bikini mayo bakarken ben emzirme sütyeni alıyordum.:)) Öpüyorum canım seni kolay gelsin...

07/14/2012 21:24:00

Yoncam bilirim kuzum. Ben Rüzgarı 31 Temmuz'da doğurdum ve son haftaya kadar mesaiye gittim. Allah yardımcın olsun.

07/15/2012 08:21:00

GÜNAYDIN, mutlu, huzurlu, mis kokulu bir pazar olsuuun...
Yoncacım perşembeyi ben de iple çekiyorum, Masal Deniz'i sağlıcakla kucaklayınca unutacaksın herşeyi, sıcaklar falan bitecek, ferahlık kaplayacak kalbini... Tabi sonra başına gelecekleri sayemizde az çok biliyorsun, ama ne kadar zor olursa olsun sana muhtaç bir yavrunun kokusu ve gözlerinin içine bakması kadar güzel başka birşey yok bu dünyada, bugüne kadar yaşadığın herşeyi sil kafandan çünkü artık başka bir boyuta geçiyorsun, çok muazzam bir boyuta :))
Zeynepçim uçak yolculuğunu sormuşsun. Etkilenirler tabi ama sorun yaratmaz, sadece iniş kalkış sırasında emzikle yutma reflekslerini çalıştırırsak kulak zarının basınca maruziyeti azalabilir diye biliyorum, Necla da belirtmiş zaten. Senin uslu bıdıklar sorun yaratmazlar bence, güzel güzel uçarsınız bulutların üzerinde :))
Handecim takma kafana, bundan sonra parasetamol kullan, bir de jinekoloğuna tekrar danış bakalım...
Neclacım Allah kabul etsin...

07/16/2012 14:54:00

Necla ve özlemcim teşekkür ederim açıklamalarınız için ama bizim bıdıkların huysuzluğu da pek çekilir gibi değil. hele inci de bir ses var mahalleyi ayağa kaldırır allahtan fazla huysuzluk etmiyor :) 

yoncacımm çok az kalmış güzel haberlerinizi bekliyoruz sabırsızlıkla :) 

Özlemcim rüzgarla aynı gün doğmuşuz :)) 

çok öpüyorum hepinizi...

07/16/2012 20:59:00

merhabalar herkesee :) soyle kisa bir goz gezdirdimmm gordugum habere cook sevindimm dmek masal deniz'imizde aramiza geliyoooor yuppiii :) kadromuz tamamlanmis oluyor sanirim dimii;) bede 4*4*4*4... gozle brkliuorum persembeyi :) ayyyyy yoncammmmm muthis bir donem gectiii simdi daha da muthis bor donm baslouor :)

ilk muhabbetlerimiz geldi aklima :) hepimizin hamis oldugu donemler heu gidi heyyyy... zaman su gibi... ayy duygulandim :')

yoncam takibimdesin ;) kalbim ve dualarim seninle.hadi saglikla kucakla gel bebisimisii :)

hmmm bu arada masal beril hanim meyve purelerie basladi.ama kaskla yemk yerine bizzat keirmeui trrcih ediyor :))

haydi iyi geceler,kocaman opucukler :)

07/17/2012 09:58:00

Ayşegülcüm sevdi mi bari masal meyveleri :) Bizde başlıyoruz artık ek gıdaya. Zaten ben 3. aydan sonra meyvelerin sularından veriyordum ara sıra 5-10 damla kadar.Dr da 4 aydan sonra başlayabilirsin dedi zaten :)

Neclacım olmadı dediğin gibi hosteslerin eline tutuşturuveririm :) ama rezene ve anasonu da denemek lazım. 

Biz de bugün kızların zatürre ve karma aşılarını yaptırdık. Kuzucuklarım çok ağladı :( İnşallah ateş falan yapmaz. Ben her ihtimale karşı calpol vermiştim aşıdan önce. Hemşire de 6 saatte bir ver dedi bugün ne olur ne olmaz diye... 

07/17/2012 10:29:00

Kızlar herkesin ek gıda ve aşı zamanı gelmiş anlaşılan :) bizim aşı da cumaya, 2.ayda ateş yapmıştı bakalım bu sıcaklarda nasıl olacak... Ben vermeden dayanabilirmiyim bilmiyorum ama aslında en doğrusu ateş düşürücü vermemek, bağışıklık yanıtını baskılamamak için, tabi 38,5 üzeri olmazsa

07/17/2012 14:12:00

Canlar, kuzu sarmaları, sevgili yol arkadaşlarım; maceraya kocaman bir virgül atıyoruz perşembe günü... Hepinize iyi dilekleriniz ve dualarınız için teşekkür ederim....

Heyecanlıyım epey, bilirsiniz, herbiriniz ayrı ayrı çeşitli karmaşık duygular yaşadınız... Sakin kalmaya çalışıyorum...:)) Allaha teslim oldum, kızımı sağsağlim kucağıma almak için dua ediyorum... Yarın kayınvalidem geliyor, annem ablam yiğenler aportta bekliyor... Evde son rötuşlar, çukulata şerbet ,yemek organizasyonları tamam. Çok şaşa sevmiyorum işte ortalama bişiyler yapmaya çalışıyoruz...

Eşim facebook twiter nurturia üzerinden iyi olduğumuz haberini verecek allahın izniyle... Telefonlaştığım arkadaşlarıma msj atacak, habersiz bırakmayacağım sizi inşalalh... Hepinizi çok seviyorum, kuzularınızı öpün benim için, görüşürüz kızlar... Sevgiler...

Yonca.

07/18/2012 07:21:00

Canlaaaarrrr özledim hepinizi... Bizim sipa yoruyor pek bı giremiyorum :)) gelip ası ve ek gıda muhabbetleri yapılmış. Ek gıdalar sifa olsun bebislere. Aşılarda tabi :) bizkmde haftaya 2. Ay aşılarımız yapılacak. Bı ateş ölçer almam lazım artık sanırım :/ ilk aşısında ateş derdi yoktu ama bunda olma ihtimali var okuduklarıma göre... İnsallah olmaz olmaz tabi :/ Dr cum 38,5 olmadıgı sürece ateş düşürücü vermeyin diyosun. Peki 38,5 çıktığında verilirse hemen etki ediyormu ? ( acemi anne sorusu ) ay insallah ateşsiz ağlatırız.

Ay cok sicaaaaaakkkkk... Bende Dorukta perişan oluyoruz sıcakta :( zaten uykusuz bir çocuktu sıcaklar iyice sapitmamiza neden oldu. Dün disardaydik ebe gelirken kucağımda uyudu eve girdik açtı gözünü. Ağlarken boncuk boncuk ter dokuyor tabii bir yandan. Hava alsın diye balkona çıkardım hafifte esinti vardi aaaa kesti sesini bı anda. Acaba mi dedim içeri girdim ağladı balkona çıktım sustu :)) ablasının bizim sipa açık hava, esinti ve gezme sevdalısı olacak :)) evde sıcaktan bunalıyor garibim ama dışarısı da cok sıcak. Allah herkese yardım etsin bı sıcaklarda. Hele ki sokakta çalışmak zorunda olanlara :(

Handecim alıştınız maşallah birbirinize :) Zeynepcim şimdiden iyi tatiller sana ve prenseslere ;)) Neclacim gecmis olsun sizede Allah sifa versin. Bizim paşada cok çıkarmaya başladı bu aralar. Cok Cnm sıkılıyor bu duruma :(( emdiginin fazlasını çıkarıyor diyorlar ama benim icim rahatlamıyor. Haftaya doktora gidince sorudan bakalım :/ umarım gercekten fazlasını cikariyordur. Son zamanlarda bir anda başladı kusma olayımız ama bakalım :/

Yoncaaaammm yarın büyük gün. Rabbim saglikla, mutlulukla kucağına almayı nasip etsin. Haber verebilirseniz cidden süper olur.. Senin minigin bu ekibin en kıymetlisi :)çünkü annesi cok bekledi özlemle onu :) allahım sağlıklı, huzurlu bereketli ömür nasip etsin hepimize. Hepimziin evlatları hayırlı evlatlar olsunlar insallah. Aayyy bem cok heyecanlıyım :)) masal deniz yüzünden :))

Neyse bizimki hazır uyumusken bende biraz dinleneyim. Öpüyorum hepinizi kocamaaannn

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...