2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

07/18/2012 07:24:00

Ablasının = anlaşılan :))

Sorudan = sorucam

07/18/2012 11:25:00

Neşecim aslında öyle net bir sınır yok, her zaman 38 üzeri ateş olarak kabul edilir, ateş düşürücüler için her çocuğun yanıtı da farklı olabilir, kimisini hemen düşürür kimine etki etmez ek ilaç gerekir. Malum havalar çok sıcak, normalde bile pişiyor bebeler, aşı günü mümkün olduğunca ince giydirip serin tutmak en iyisi, vücut ısısı arttığında soğuk uygulama yapıp rahatlatmak...

07/18/2012 11:36:00

selamlaaaar.bizimde asimiz onumuzdeki hafta.bende vermicem ates dusurucu.2ay asisinde korkudan vermostim.3 asi birdn kolay degil :(

holeyy yarin bir prenses daha geliyor aramizaaaa :) heyyyycanla bekliyorum guzel haberleroniziii..

masal meyve sularini cok sviyor.seftaliyi kesip agzina tutuyorum cop cop emiyor :)) cam rende ile de rendeleyip yediriyorum uff cok keyifli yiyor :)

bu arada bir arkadasim idraarinda ilacimsi bir koku varmi dmis..bende.fark etmistim az bir koku var.ek gidadan oluyordur diye dusunmustum ama idrar yolu enf. olabilir demis.sizde varmi peki boyle bir durum? :(

bugun masala bebelac in sutlu meyveli pirincli mamasini alim azcik yapicam bakalim onu begenecek mi :)

herkese kocaman opucukleeeeer :)

07/18/2012 12:11:00

Merhaba kizlar, ne guzel bir haber Yonca'da daha guzel bir yola girmek uzere yolun sonuna geldi. Hadi bakalım guzel haberler alacağız inşallah.

Duru'dan 2.ay aşısında ateşlenmesi ama inanılmaz ağladı gece boyunca. Bende mastit olmuştum o gün:( AĞRI kesici verdik yarım ölçek. Eğer vermemek gerekiyorsa 3. Ayında ateşi dediğiniz degere çıkmazsa bende vermiyim.

Vay be kizlar hepimiz yolun basında tanıştık şimdi bebeklerimiz elimizde onlarla ilgili paylaşımlarımız oluyor. Umarım

hep guzel günlerini paylaşırız. Hepinizi öpüyorum hemde cok.

07/18/2012 14:32:00

Yoncaaa valla ben de çok heyecanlandım çok az kaldı minnoşa kavuşmaya. Güzel haberler için sabırsızlanıyorum :)) 

Neşecim bizim kızlarda çok seviyor açık havayı, gezmeyi. Baya bildiğin gezenti olacaklar:))Geçen gün havuza girdiler :) ilk başta biraz korktular o da kuzenimin oğlu atlayınca su sıçradı yüzlerine bir de çok ses olunca tırstılar :) Sonra alıştılar ama :) 

Ayşegülcüm desene masalın iştahı yerinde maşallah. Bizde inciye ne versek ilk tadına bakınca bi ağız buruşturuyor severse yiyor sevmezse de bi dil hareketiyle çıkartıyor ağzından :)) napıcaz biilmiyorum yemek seçecek galiba bizim kız :) Duru nazlanmadan bakıyor tadına genelde :) 

Banucum hoşgeldin özletiyorsun kendini. Ben de dün aşıdan önce calpol vermiştim 1 çay kağışı. Sonrasında vermedim çok şükür ateşlenmediler. 

Zaman çabuk geçiyor yoncayla birlikte grubumuzda anne adayı kalmamış oluyor galiba. Herkes yavrularını kucaklamış oluyor :) Allah onlara sağlık sıhhat versin acılarını yaşatmasın kimseye... Hep mutluluklarını paylaşalım inşallah...

İyi bakın kendinize ve kuzucuklara :))  öpüyorum herkesi

07/18/2012 15:07:00

hosgeldin zeynepcimm.ah o cimcimeleron havuz sefalarini gordum bayildimmmm cok ketifli gorunuyorlar masallah yaaa..suyu sevmeleri cok guzel cok sukur masalda cok seviyor :)

gecen hafta kpntrolumuz vardi. masal 64cm 5600gr olmus. :)) hala tam kiloyu tutturamadik ama ek gidalarla toplucaz insallah.ama cok harekeli yaa almamasi cok normal :( sagligi yerinde cok sukur

07/18/2012 18:10:00

Evet ayşegülcüm çok keyiflilerdi gerçekten de :) Banyo yapmayı zaten seviyorlardı. Ama sudan korkutmamaya dikkat ediyoruz. 

Dediğin gibi çok hareketliyse iyi kilosu. Ek gıdaya başladıysan zaten hemen toparlar hiç üzülme. Zaten çok kilo da iyi değil ya. Ben çok korkuyodum mamadan dolayı çok kilo alırlar diye ama şükür iyi gidiyorlar. İnci 63 cm 6500 gr. Duru da 60 cm 6080 gr. 

Neclacım gözün aydın atlatmışsın o telaşı da. Sağlık olsun kıyafet olmadıysa da. 

07/18/2012 19:04:00

selam kızlar. suhande hayırlı olsun oğluşuunn:) bol uykulu gazsız günler dilerim. azönce yoncayı okudum. yarın büyük günmüş. hayırlısıyla alsın kuzusunu kucağına. 

07/18/2012 19:43:00

Sevgili Ayşegül ve Necla üzülmeyin yalnız değilsiniz, Özde de geçen hafta itibariyle 62 cm ve 5500 gr, siz ek gıdaya biraz hızlı başlamışsınız, ben 4 ayı doldurmasını bekliyorum, başlayacağız meyve sularıyla bakalım sonuç ne olacak... Benim gibi bir anadan nasıl böyle bir çocuk oldu anlamıyorum ki, kızım 2,5 aylıkken benim doğum kilomu ancak yakalayabildi ;)) Neclacım Allah kabul etsin bu arada...

Zeynepçim seninkilerin havuz sefasını gördüm şimdi, maşallah onlara, çok şeker görünüyorlar, missss gibi :)

YONCAAA yarın için hepimiz heyecan yaptık, Ekibimizin son gülü, kıymetlisi geliyor, bekliyoruz haberlerinizi :))

07/18/2012 19:59:00

Napalım Neclacım canları sağolsun kızlarımızın, annem 'kemiği sağlam olsun' der, kabullenmek zor oluyor, biran önce büyüsün tontiş olsun istiyor insan ama herşeyden önemlisi sağlıklı olmaları... Onlar bizim mucizelerimiz, Allah'ın bizlere lütfu, kısa uzun şişman zayıf farketmez, sağlıkla huzurla mutlu bir yuvada büyüyüp akıllı hayırlı evlatlar olsunlar yeter...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...