2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

07/19/2012 18:26:00

Süper bi haber bu ayşegülcüm.

Çok çok tebrik ederim Masal Deniz'imizin güzel annesi, grubumuzun ablası, yol arkadaşımız...Allah yavrunuza sağlıklı, huzurlu, mutluluk dolu ve sizinle birlikte uzun bir ömür versin.Şansı da bahtı da açık olsun güzeller güzeli kızınızın :))) öperim çok çokk :)

07/19/2012 18:30:00

Oyyyyyyyy Yoncacan'ın Masal Deniz'i, en küçük kuzumuz, tatlı kızımız açmış gözlerini dünyaya, ne güzel haber :)))))))

Neclacım çok geçmiş olsun canım yaa, ablana da acil şifalar olsun inşallah... Belki daha büyük bir kaza gelecekti asudenin başına ama sizin okuttuğunuz dualar engel oldu, öyle düşün, Allah başka kaza bela vermesin canım...
Ayselcim o kadar aceleye gerek yok oturma konusunda, 6 ayda destekli oturma 6-9 ayda desteksiz oturma :)) ek gıdalar yarasın kuzucuklarımıza inşallah...

07/19/2012 19:32:00

Yasasın Masal Deniz'de hayırlısı ile gözlerini açtı dünyaya. Şansı bol, bahtı guzel olsun inşallah. Grubumuzun en miniği de hayırlısı ile aramıza katıldı. Gazsiz, bol uykulu Gunler diliyorum Massl'a:))

Hepinize iyi geceler, sevgiler....

07/19/2012 21:05:00

Masal Denizimiz hosgeldin aramıza...bahtın, sansin güzel olsun. Hep güzellikler gor hayatta... Ailenle sağlıklı, mutlu, huzurlu bir ömür versin Rabbim hepimize..

Neclacim cok Cok gecmis olsun. Allah beterinden korusun... Bir daha göstermesin.

Kızlar hepinizi öpüyorum. Fazla kalamiycam.... Mucxxxxx

07/20/2012 02:27:00

Masal deniz prenses hoş geldin aramıza. Rabbim hep yüzünü güldürsün. Annen ve baban icin hayırlı evlat olmanı onların da sana baxarak hep yüzünün gülmesini diliyorum.  

neclacım, bende simdi gördüm. geçmiş olsun canım. üzme o tatlı canını. Rabbim sizleri korusun.AMİN

Doktorcum, evet teselli oldu banada))) ay bizim kiz niye oturamiyo diye baya üzülüyorum bende))) 

ÖPÜYORUMMM TÜM BEBİŞLERİİİİİİ...veeee ANNİŞLERİİİİİİİİİİ

07/21/2012 11:14:00

Kızlar Yoncamizin ve biricik kızının resmi face te ;) haberiniz ola... Cok ama cookkkkkkk güzeller :))) maşallah ikisine de

07/21/2012 16:03:00

Suhande bende seninle aynı fikirdeyim,ben sezeryanla dogum yaptım,bebeğin sevincinden 2.gün kalktım ayaga,öyle olunca cok saglıklıymısım gibi bütün işler bana kaldı,zaten gelen giden eksik olmadı,kendi annem hasta,kv de beşinci gün bırakıp gitti,sonra bide misafir gibi zırt bırt bebeği özledik diye gelip sinirlerimi zıplattılar,dediğin gibi kimse bu kız ameliyatmı olmus agrısımı var demedi.sürekli ah vah deyip yatmak lazımmıs gec anladım.bide bebek gaz sancısından aglardı kv üstüne iyice giderdi emzirde emzir,bebek kusmaktan bi hale gelirdi bu seferde,sonrada bana senin sütün yok bebek ondan aglıyo ac bu bebek ac diye delirtirdi beni.ama sütümde gayet iyi,bebeğin kilo alımı iyi.mamada verdirtmedim işimede karıştırmadım.sanada tavsiyem sakin ol boşver,Allah bize güç versin kimseye muhtaç etmesin.

07/23/2012 14:29:00

İyi iyi az evvel yazdıklarını okudum hem üzüldüm hem güldüm :)) bende annemle bol bol sorun yasadım :/ kv fazla kalmadi ama kalsaydı pek iç açıcı olmazdı onla da gibi geliyor :)) artık evime gitmek cok zor olsa da oğlumla bas basa kalmak istiyorum bende :/ ve bu haftaya gerçekleşecek.. İnsallah

07/23/2012 20:50:00

Merhaba kızlar:)) Yazımın konusu; Loğusalık= Kan ter ve gözyaşı!!! Ancak tahmin ederseniz bu satırları yazmak için bile zor zaman buldum. Kızım şahane hepimizin bebekleri gibi... Ancak bu 4 günde yaşadıklarım akıl oynattırır... Şöyle özetliyim ya eşim ve ben çıldırdık ya da ailedeki herkes aklını oynattı... Ya onlar ya biz yani... Kim akıl sağlığını yitirdi bilemiyorum:)) Neyse çok vaktim yok gerçekten bilirsiniz, ev pek kalaba, herşeyi kontrol etmek zor oluyor, saat 22 ve anca bi lokma bişiy yiyebildim, dikişlerim sırtım belim felaket durumda, hiiiçç öyle loğusa yataklarım filan yok benim... Neyse neyse bunlar bi yana geçer gider, herkese güzel dilekleri, duaları, dostlukları için teşekkür ederim, hepinize ayrı ayrı kocaman sarılıyorum. Face sizin için foto koydum hemen buradan nasıl yüklenir bilmiyordum çok uğraşacak durumumda yoktu doğrusu, malum... Telefon la ilişkim olan arkadaşlarıma da eşimden rica ettim o msj attı hemen... Tlfon msjlarınız içinde tsk ederim geri dönemedim çünkü Masalda bende çok iyiydik ama bazı başka sıkıntılar oldu, anlatacağım sonra... Yani geri dönemedim kızlar kusura bakmayınız lütfen...  

Şimdi gelelim son noktaya vakti olan varsa ve anlatırsa çok sevineceğim zira simdi tek sıkıntım şu; memeler ve sütlerrrrrr:)))

Spinalle doğum yaptım masalı doğumdan hemen sonra emzirdim... Hastanede iki gün iki gece kaldım hep emzirdim ancak kanallar tam açılmadı, iki gece mama takviyesi yaptık. Eve geldik banyo yaptım sanki daha çok sütüm vardı artık fakat Masal doyuyormu doymuyormu hiç emin olamadım. Dr un ve bebek hemşirelerinin tavsiyesiyle 2-3 saatte bir emziriyorum. ayrıca istediğini sandığım ara zamanlarda da ancak bu sabah itibariyle sağ göğsüm şişti dolu ama süt akmıyor, mandela pompa aldık. Göğsü açamıyoruz. Nasıl bir acı anlatamam... Masalı sağ göğsümle besledim bu gün ama ne kadar bilemiyorum. Bu gece biraz daha sağmaya çalışacağız, ılık duş vesair bakalım ne olacak? Olmadı yarın hastane yolları... DRcuğum seni aramayı dülşündümm bu gün ama öyle bir harala gürele vardıki baktım gecenin bir vakti olmuş. Şimdi internette biraz araştırıcam. Ne olur bilgisi deneyimi önerisi olan yazsın. Şu an en önemli derdim memelerrrrrrrrrrrrrrrrr:))) a bi de yavru çok küçük bu sıcakla başa çıkmasına anasıl yardımcı olurum diye soracaktım. Dayanın klavyelere kızlar yardım edin şu garip acemi anaya... Herkesi öpüyorum ............

07/24/2012 04:37:00

Suhande ye katiliyorum. Sicak dus yani gogusune degecek suyu dayanabildigin kadar sicak yap ve o sertliklere masaj yap. Banyoda sıkarak sagmaya calis mesela. Ve pompayla sag.

Farkli pozisyonlarda emzirmeye calis o da ise yariyor.bebegi dik tut mesela veya mesela sag gogsundeyse tikaniklik sol gogsunu emzirme pozisyonu gibi tutup emzir. İlk gunler zor oluyor ozellikle sezeryan sonrasi

Firsat buldukca dinlen ve evdeki kalabaligi biran once dagit. Anladigim kadariyla yarardan cok zararlari car:(

Bu arada hayirli olsun demeyi unuttum. Yasi uzun olsun kizinin

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...