2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

07/24/2012 09:42:00

YONCAM hoşgelmişsin, şimdi gördüm yazdıklarını :)) Öncelikle tekrardan hayırlı olsun, Allah analı babalı büyütsün prensesi... İşte sen de gerçeklerle yüzleşmeye başladın sonunda, öyle hamileyken söylenenler insanın bir kulağından girip öbüründen çıkıyor ama başa gelince anlıyor insan değilmi ;))) Ne olursa olsun harika bir duygu, içinde büyüttüğün varlığı görmek, dokunmak, hissetmek, koklamak, eşsiz... Şimdi gelelim memelere :) Canım geçmiş olsun, Hande ve Duygu da söylemiş zaten, sıcak masaj ve en önemlisi emzirme, sağıyorum süt gelmiyor diye düşünme, her seferinde önce sağ göğsünü ver, açken sağı emsin, emzirirken de şişliklere hafif masaj yapabilirsin, ilk günlerde çok az süt gelmesi doğal, dolu da olsa sağdığında az gelecektir, biraz sabır...bir iki güne geçecektir canım benim... Evdekileri bilmiyorum neler oldu ama sakın hiçbirşeyin seni üzmesine izin verme, stres yaparsan sütün etkilenir ve dolayısıyla kızın. Bu dönem çok kritik bir dönem, ''sudan çıkmış balık'' dönemi, sabırlı ve güçlü olursan hızla geçip gidecek sıkıntılar ;) Merak ettiğin şeyler olursa biz burdayız unutma... En taze annemize ve en küçük meleğimize kucak dolusu sevgilerrr benden, ayrıca Özde ablası da Masal'a kocaman gülücükler yolluyor, iyi bakın kendinize... :))

07/24/2012 10:08:00

Yoncamm hoşgeldin :) bende şimdi okudum yazdıklarını.. ve herkesin dediği gibi sıcak duş gerçekten çok iyi geliyor.. masaj mutlaka yap.. 2-3 saat emzirmek için çok değil mi bence sık sık emzir.. Masal ne kadar çok çekerse sütü o kadar rahatlarsın. birde ben duştan sonra saçlarımı öne atıp kuruturken dikkat ediyordum şakır şakır akıyordu sütler.. koşarak masala gidip emziriyordum. ilk haftalar acık sıkıntılı ama hepsi geçicek :) 

Biz güçlü anneleriz sen olana bitene canını sıkma.. Masal Deniz' imize odaklan :) Ben sıktım da noldu.. 

Bizde dün aşımızı olduuk.. Sağlık ocağına tek aşı diye gittim yavruşumun iki bacağına da çaktılar :'((((( eşim de bende yalvardık hemşire çağırın biz tutamayız dayanamayız diye ama nafile :)) neyse ki atlattık çok şükür..

Dr.cum Özlemcimmmm sen ve Özdemiz nasılsınızzz? ay özledim muhabbetlerimizi yaaa.. Öp benim için meleği :)

Hepinizi çok öpüyorummmm..

07/24/2012 10:32:00

Ayşegülüm valla ben de çok özledim hamiş sohbetlerimizi :) bak şimdi aklıma geldi, süt danaları grubu falan kuracaktık, hahahaaaa :)) ama maalesef ben o grubun yanından bile geçemeyecek durumdayım o da ayrı mesele...
Özdecon da ben de iyiyiz çok şükür, aynen aşımızı dün olduk biz de, gece uyumadan önce çok huzursuzlandı, şimdi de hafiften ateşi var ama geçecek inşallah, sizden naber??

07/24/2012 11:12:00

iyilik bizden de :) Masal da dün gece çok huysuzlandı :( uyutana kadar baya bi uğraştım :( uykusu var ama kucağımdayken hafif bi eğdiğimde bile basıyor feryadı.. Ağrı kesici vermicektim, hemşire verelim bu aşı sıkıntı yapabilir dedi.. annem de yanımda yok, bişe olurda paniklerim diye verdim Calpol' den bi çay kaşığı kadar. 

Demir damlasına başlıcaz şimdi meyve püresi veya kaşık mamasıyla verebilirsin dedi hemşire ama masal ı yattığı yerde zaptedemiyorum :((( işim çok zor :( 

benim de pek o grubun yanından geçecek halim kalmadı :( sütleneyim diye yiyorum yiyorum e oluyo tamam da çokta deil..masal da sağolsun güzel emiyor..aksine mama hiç istemiyor. bu gidişle memişler göbeime kadar incek :))) 

07/24/2012 12:04:00

Yoncacım tekrar tebrik ediyorum seni. Hiç merak etme dikişlerinin acısı da geçecek birkaç güne kadar fazla sürmez. Süt için zaten tecrübeli olanlar anlatmışlar :) Evdeki kalabalık faydadan çok zarar veriyorsa en kısa zamanda yol vermek lazım :)) Benim de hiç loğusa yatağım olmadı valla hastanede yattığım 2 gün başka da yatmaya vakit bulamadım :) Neyse ki artık epeyce rahatladık düzen oturmaya başladı. 

Ayşegülcüm söylememişler miydi 2 aşı olduğunu :( ben gitmeden önce vermiştim calpol. Çok şükür ateş problemimiz olmadı. Bir daha ki aşımız eylülde artık. Demir damlasına başladık biz.Her gün 9 damla. Fena tadı var pas gibi kokuyor. Ben direk çay kaşığıyla veriyorum karıştırmıyorum hiçbir şeyle. Mamadan yarım saat önce veya yarım saat sonra verin dediler. Süt ve süt ürünleriyle kullanınca etkisi azalıyormuş sanırım.Ben mamadan yarım saat önce veriyorum genelde. Çünkü mamadan sonra verince tadı kötü olduğu için kusuyorlar. 

Özlemcim iyisindir inşallah sen de. Bizim gruptan pek fazla süt danası çıkmadığı için grubu kuramadık maalesef... :)

Hepinizi ve de minnoşlarınızı bol bol öpüyorum :))

07/24/2012 12:11:00

Bu arada kv beklediğim kadar sorun olmadı.  Yani ayakta sallama olayı falan olmadı en çok ondan korkuyordum valla ne yalan söyleyeyim :))  Birde normalde tansiyon problemi olduğu için pek bakabileceğini de düşünmüyordum açıkçası ama iyi gidiyor maşallah :)

Ama geçen gün önce eşimle fena tartıştılar 2 gündür konuşmuyorlar :) ozaman biraz tansiynu yükseldi sadece.Bizden haberlerde böyle bu kadar kv çekiştirmek yeter :)))

07/24/2012 13:38:00

Hiç sorma Ayşegülcüm, Özde hatun da memeyi tutmuyor, üstüne üstlük şimdi de biberonu istemiyor, beslemeye bir başlıyoruz, kafa bir sağa bir sola, mamanın yarısı akıyor zaten, zar zor 1 saatte bazen daha uzun sürede içiyor...sıcaklardanmıdır nedir alımı iyice azaldı, ooof of mahvetti beni bu cadı :)) ben de birkaç güne kadar yoğurt vermeyi planlıyorum, bir haftadır meyve sularından veriyorum günde 2-3 kaşık falan, sonra da yoğurda geçerim diye planlıyordum ama dün bizim hoca meyvelerden önce yoğurt ver, meyvelerin tatlı tadına alışırsa yoğurdu reddedebilir dedi, çok mantıklı geldi bana da, bakalım yoğurt yapmayı öğreneceğiz bu birkaç gün :)) aslında hiiiç düündüğüm gibi olmadı hiçbir şey, güya ilk 6 ay sadece anne sütü verip 7. ayda başlayacaktım ek gıdaya, teeeee yuttum bütün söylediklerimi... demire başladım ama daha iki sefer vermeye fena kabızlık huzursuzluk yaptı, bilemiyorum devam edrmiyim karar veremedim, eğer annenin doğum öncesi kan değerleri yeterliyse vermeye gerek yok diyen yeni çalışmalar var, bir seçenek de 4. veya 6. ayda kan değerine bakıp gerektiği takdirde vermek, ama kan almaya da kıyamıyorum, bakıcaz artık :))
Zeynepçim bizde de durumlar böyle işte...Konu kvden açılmış, ben de bir iki kelam edeyim bari ;) Valla Allah razı olsun, çok iyi ve anlayışlı bir kadındır benim kv, beni de eltiyi de kızı gibi sever niye yalan söyleyeyim, Özde'ye de aşık resmen ama her işte öğretmenlik yanı ağır basıyor, şu şöyle olmalı bu böyle falan bayıyor bazen beni, torun dolayısıyla son zamanlarda çok daha fazla vakit geçirir olduk belki ondan batıyor bazı şeyler bana, nankör gelin işte ;)) yani şunu anladım ne kadar iyi olursa olsun, arada azcuk bir mesafe olmalıymış kv ile :)) benden de bu kadar dedikodu yeter ;)
Öptüm hepinizi...

07/24/2012 13:55:00

Bende güya ilk 6 ay sadece anne sütü verecektim ama dedğin gibi benim de hiç bir hesap tutmadı :( şimdi iki üç kaşık arka arkaya yutarsa bayram ediyorum.. Bende yoğurt mayalıcam ama keçi sütü bulamadım :/ dr umuz keçi sütüne mayala dedi.. inek sütü vermicekmişiz de mandıradan da alabilirsin dedi. mandıradakiler inek sütü değl mi :/ amaaan kafam karman çorman.. şimdi tıka basa heryanı batıra çıkara bebelac ın mamasından verdim. verdim ama mahfoldummm! 

yaw demir kabız mı yapıyo offf :( kıyamam yaaaa.. ne gıcık bişimiş o demir, ne tadı var ne bişi..

Aaah ah bana kv demeyin.. Yine bi ton sinirlerim bozuldu, eşim bayramda napcaz diye soruyor bana.. bilmem dedim.. annesi pişmanmışmışmış yaptıklarndan söylediklerinden! bende sana değil bana söylesin dedim. Bende kv yanında bide lanetolası yüzünü şeytan göresice bi elti var.. ayyyyyyyyyy ay söyleyeceğim çooook şey var ama sabır diyip susuyorum :)) 

07/24/2012 14:33:00

Özlemcim demir ilacı şimdilik kabız yapmadı bizimkileri. İnş. yapmaz bundan sonra da. Ama şöyle birşey deneyebilirsin. Demir ilacını vermeden önce 1 kaşık z.yağı versen belki işe yarar. Annem yeğenimde öyle yapmıştı kısmen işe yaramıştı. 

Aslında genel olarak benim kv de de iyidir dediğin gibi beni de eltimi de sever. Hatta beni biraz daha fazla sever :)) O da bazen şöyle yapalım böyle yapalım diyor ben de yok böyle daha iyi olur diyorum sağolsun eşim de destek verince bişey demiyor :) zaten pek de fazla karışmıyor herşeye. Mesafe konusuna da kesinlikle katılıyorum. Fazla içli dışlı olmamak lazım. 

Ayşegülcüm günlük sütten mayalasan yoğurdu. Bizim doktor onunla mayalayabilirsin demişti. Masalcık çok hareketli desene yoruyor seni :) Kusura bakma yaa seninde yarana tuz basmış oldum... Anlatmak istersen dinlerim ben. Kendimi övmek gibi olmasın süper dinleyiciyimdir :)))

07/25/2012 22:31:00

Kızlarrrrrrrrr:)) Benden acaip loğusa hikayeleri çıkar, hatta stand-up yapılır üstüne para bile kazanılır:)) En yakın zamanda uzun uzun yazacağım ama şu sıra daha çok soru sorma halindeyim acemi annelikten yine bir kaç soru sorup kaçacağım... Malum zor bir gece beni bekliyor azıcık uyusam.... Ha bu arada süt- meme meselesini hallettim... sıcak havlu sıcak duş- 2 saatte bir emzirme... İnşalalh bi daha tekrarlamaz çok acılı bir kaç gece geçirdim neyse sorular geliyor...

1- Arkadaşlar bu sıcak meselesini ne yapacağız? Sıcaklık 31 nem 70 şu an... Günde 1 kez banyo yapıyoruz, yapabileceğim bişey var mı içim acıyor Masal a baktıkça...:((

2- Dr um doğumdan sonra korse kullanmana gerek yok, sana bi faydası yok, daha sonra  spor yapacaksın dedi... Buna ikna olamıyorum işte... Hele göbeğime baktıkça:(( Siz ne yaptınız, ne tavsiye edersiniz? Ve hangi korse?

3- Ayyy MASAL ağlıyor 3. ve diğer sorular yarına kaldı... Öpüyorum kızlar yazın ne olur... Öptüm, kaçtım...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...