2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

07/26/2012 06:28:00

Yoncam hosgeldin sefalar getirdin :)) yerim senin acemi anneliğini. Bizde pek tecrübeli sayilmayiz hala ama yaşadıklarımıza göre fikir verebiliriz :)) nese kes uzatma cevabını yaz demeden emencik soyliyeyim :))

Sıcaklar ... Fena cidden. Ben yeri geldi günde 3 kez yıkadım bizim oğlanı basını islatmadan :/ terini akıttık yani. Resimleri gördünüz saclar fena Kel mahmutuz :) cok terliyor bası arada lavaboda yüzünü elimle islatiyorum yıkar gibi ferahlasin diye. Mendille, yelpaze ile bacaklarını yelliyorim özellikle emzirirken. Kiyafet sadece body Falan filan iste. Baskada yapacak bisi gelmiyo aklıma.. Korse konusuna gelince benim doktorum kullan demişti. Karnım cok büyüktü ve doğumdan sonra hafif sarkik gibiydi cok canım sıkılıyordu. Doktorum kulot gibi giyilebilen alttan citcitli olanlardan al demişti. İlk haftalar dolaşıp bakamadım ama internetten denk geldi. Mayo gibi komple giyilebilen alttan citcitli. Göğüs kısımları emzirirken sorun yaratıyordu emzirme sutyeni gibi kestim gogus kısımlarını :)) sorun kalmadi :))... Diğer sorularını hasretle bekler kızını koynundan koklarim :)))

Bu arada biz büyüdük 2 ayı tamamladık ve iki ay aşılarınızı yaptırdık.doktor kontrolümüzde vardi iyi gecti :) Ateş olmadı cok şükür ama fane huysuzduk. Öğlende yarım saat bı uyudu bı daha gece 23.30 da uyudu. Tabi o arada gecen saatler sürekli ağlayan mizmizlanan kucaktan inmeyen ve beni perişan eden, sırtımdan sicim halinde ter akitarak evin icinde dolastiran bir haldeydi :(( ancak ne gariptir ki o yorgunluktan bugün eser yok :))) hepinizi öpüyorum kocaman bebisleride kokluyorum

Haydin gorusuruk

07/26/2012 08:38:00

ah bu sıcaklar.. Bende klima açıyorum ama her gün mutlaka bi duş aldırıyorum iyi geliyor. ince ip askılı badilerden aldım onlardan giydiriyorum. 

Yoncam süt sorununu halletmene çok sevindim :) Daha çok sütün olsun da Masal Deniz' imiz cup cup emsin sürekli :) 

Ya ben korse takmadımmmm.. o sarkıklık bende de vardı kıl oluyorum. göbişte kaldı poğğff.. dün eşimle dışarı çıktk..orda doktorumu gördük oturduk muhabbet falan.. Dedim ben neden veremedim acebe bu kiloları gitmedi bu göbek dedim :D o da önceden transformerstın şimdi de süt anne oldun işe başla gidicek sen merak etme felan dedi :D görüciğizzzzzz...

Masal dün gece acaip huysuzdu.. akşam üstü bi ara uyudu uyandı,sağ gözü kızarmış sürekli yaş akıtıyor ve hiç açamıyordu. ağrıda yaptı snırım çok ağladı uyuyamadı.. 3:30 - 4:00  gibi uyudu mahfolduk :( doktorumuzda bi damla önerdi ondan damlattık şimdi iyi çok şükür. Tobraset mi ne adı. Aklınızda olsun kızlar.. ;)

Zeynepcim kafam  o kadar allak bullak ki... hiç doğru kararlar veremiyorum. Eşim aileme de büyük haksızlıklar yaptı, ummadığım şeyler söyledi.. hazmedemiyorum ama bir yandan da çocuğum var evliliğim zarar görsün istemiyorum.. kv yüzünden herşeyim darmaduman oldu.. Ama kulağıma geliyor ne ah ettiysem heeepsi tutuyor. Daha da beter olacaklar... 
Eşimin babaannesi düşmüş geçmiş olsuna gidelim dedim,kv min üst katında oturuolar, o zamanda annem "o kadın sana demediğini bırakmadı,beni babanı ağlattı,en güzel günlerini zehir etti, sen nası gitceksin onun evine,bende bi daha sana gelmem" dedi..ooof of!! valla akıl sağlığımı yitiyorum sanırım.. kafayı yicem artık :'((

düşün düşün düşün... yok yok önce eşime ailemden özür dileticem sonra gidicem.. Allahım bana sabır ver!
haydi kaçtım bennnn kızlaaar moujkaaaaa... Siz bakmayın benm dertlerime :) zamanla umursamazlığa da alışırım..

07/26/2012 10:54:00

Merhaba kızlar...

Yaa benim kız son günlerde mamayı da reddetmeye başladı, kuş kadar bişey içiyor, yarısı da dışarı akıyor zaten, off çok canım sıkkın :(( kusmaya da başladı sanırım klimanın altında üşüttü biraz! Zaten pek iştahlı bir çocuk değil, zar zor yediriyorum normalde şimdi büsbütün bozuldu beslenmesi, umarım ek gıdalara da aynı tepkiyi vermez, ılerde herşeyi yiyen bir çocuk olur... Doğduğundan beri o kadar çok çaba sarfettimki boşa gitmesinden korkuyorum :( dün günboyu sinir krizleri ağlama nöbetleri geçirdim, çok hırpaladım kendimi, oooff offff...

Yoncam sıcaklar hepimizin başına bela, hergün ılık dünür banyo iyi gelir, hoş ben Özde'yi yıkayıp çıkardığım anda kuruyor tekrar sıcacık oluyor vücudu ama rahatlıyor bir süre, ince atlet tipi bodylerle geziyor, ayrıca ben de Neşe gibi yüzünü kollarını bacaklarını ıslatıyorum bazen, poposuna kullandığım unibaby ıslak mendillerle soğuk uygulama falan yapıyorum. Korse olayına gelince ben kullanmak istedim ama bir türlü ona sıra gelmedi, bir baktım 4 aylık olmuşun bile! Biraz geç oldu ama artık kullanmak istiyorum, Neşecim linki falam varmı senin korsenin? Bu gidişle spor falan da hayal benim için, en iyisi korse...

Ayşegülümm canım çok zor durumlar biliyorum ama böyle küslükle de yaşanmaz, sürekli huzursuz olursunuz, ama annenler de katıymış bu konuda, işte bu daha da zorlaştırıyor durumu :( bana sorarsan ne yap ne et aileni yumuşat, eşini de ikna et özür olayı için, önce aileleriniz yola gelsin sonrası çorap söküğü gibi gelir. Ben bu tip olaylarda ailelerin sorun yaratmak yerine çözüm üretmesinden yanayım, yani önce onlar büyüklüklerini gösterecekler, köstek değil destek olacaklar... Ama her ailenin dinamiği farklı da olabilir tabi, benden naçizane bir öneri ;)

07/26/2012 10:57:00

Dünür nerden çıktı yavs, acaba ne yazıyordum da bu tlf dünüre çevirdi, hatırlayamadım valla ;))

07/26/2012 12:20:00

Selam kızlarrr :) 

Kızları uyuttum kaçtım hemen :)

Yoncacım sıcaklar çok fena gerçekten. Sıcaktan ziyade nem bitiriyor insanı... Ben klima açmadım yani çocuklar hastalanır falan diye cesaret edemedim. çocukları ayrı odaya koyup diğer odayı serinlettikten sonra getireyim diye düşündüm ama ona da kızlar müsade etmedi :)

Korse konusunda ben de kullanmayı düşünüyordum ama bu sıcaklarda korse kullanmadığım halde afakanlar basıyor birde kullansam ne olur bilmiyorum :)

Dr un bayan mı ? bayansa çocuğu var mı ? varsa ne ara spor yapmaya fırsat bulabiliyormuş ? bi zahmet anlatsın da biz de faydalanalım :)) Değil spor yapmak afedersiniz insan tuvalete gitmeye fırsat bulamıyor hele ki ilk zamanlar :)))

Ahh neşecim o sarkıklar ben de de var. Çok sinir bozucular... Benim zaten hamilelikten önce de göbek problemim vardı. Bu da üstüne tuz biber oldu :) 

Ayşegülcüm çok zor bir durum yaşadıkların ama evliliğin özünde iyi gidiyorsa eşinle kendi içinizde bir probleminiz yoksa kimsenin bunu bozmasına müsade etme ( kendi ailen bile olsa) naçizane fikrim. 
Eminim eşin de ailene bilinçli olarak söylememiştir. İnsanlar bazen sinirlendiklerinde ne söylediklerinin farkında olmuyor. Ayrıca kimsenin yaptığı yanına kalmaz er ya da geç çıkar bir yerden. Allaha havale etmek lazım... 
Sonuçta onlar büyükler kendi huzurunuzu kaçırmamak adına özür dilenebilir. Ama ailelerin de biraz daha ılımlı davranmaları lazım tabi ki. yangına körükler gitmenin alemi yok. 
Babaanne konusunda da kv nin üst katında bile olsa sonuçta evi ayrı. sen kv nin evine gitmeyeceksin ki babaanneye gideceksin. 
Ahh ahh herkesi memnun etmek gerçekten çok zor... Biraz gamsız olmayı öğrenmemiz lazım galiba :))

Özlemcim sen hiç sıkma canını o yettiği kadarını alıyordur. Sıcaklardan da içmek istemeyebilir. Onlarda bunalıyorlar. 

Handecim ben de hiç yıkamadım tek başıma zaten tek nasıl yıkanır ki balık gibi kayıyorlar :))

Neclacım inş. en kısa zamanda düzelir elif süeda

Hadi ben kaçar şimdilik.  Öptüm hepinizi

zaten destan yazmışım mübarek kızlar yatınca fırsat bu fırsat dedim :))

07/26/2012 12:42:00

bu nurti anneleri ((SÖZÜM MECLİSTEN DIŞARI İSTİSNALAR VAR ELBET )) neden bazen küstah ve aşağılayıcı konuşabiliyolar sonuşta merak ettiklerimizi soruyoruz yada bildiklerimizi paylaşıyoruz eminim sadece ben düşünmüyorum bu şekilde çok kötü yargılıyolar bazen silicem hesabımı böyle giderse...

07/26/2012 12:48:00

hayırdır gamze ? ne oldu da sinirlendin?

07/26/2012 12:59:00

boşwer cnm yaa sinirlerm bozuldu bndan snra burdaki kmseye soru sormucam bebeğimle ilgili kendi biliğimi yapcam kimsenn bilmiş hattta büyüklük taslayan fikirlerine ihtiyacım yok tabii bi kaç gerçekten kibarca yaklaşıp düzgün bilgiler verenler dışında...

07/26/2012 13:19:00

hayır ne alakası var ben gerçek görüşleri söylüyorum çevremde bi çok bebekli anne var ama içlerinden  2si biri 7 aylık biri 6 bebekleri devam sütü alamadıgı için sütü sulandırıp veriyolar isteyerek vermediklerini söylüyolar benmde bütçem aptamile uygun olmasada bebelac alabilecek kapasitedeym ben onlara verme zararlı diyemem zaten üzülüyolar alamadıkları için bide ben tuz biber ekemem burda sorunca sanki kendileri formül mamayla büyümüşler gibi inek sütüne öcü gibi bakıyolar ben sorumu acaba veren varmı diye sordum eğer varsa süt veren arkdşa iyi bişiler demek istedim ayrıca bende düşünmüyo değilim vermeyi şimdi değil ama pirinç unu bile mama yapsak sütle yapılmıyomu hem de ben bunu sordum diye beni yargılamak yerine verme deyip geçsinler yada hiç cvp vermesinler madem saçma

07/26/2012 13:23:00

ayrıca gerçekten alerjisi olup olmadıgını merak ettiğim için bende iki kere verdm geçenlerde saklamıyorum hem doyana kadar içti hemde alerjik bişi çıkmadı hatta korkumdan aylık kontrolunde kan tahlili istedm süt içirdimdedim dr kızmadı hatta herkes saklasada yapan çok kızmıyoruz sadece demir eksikliği yapar diyoruz dedi kanı noral demiri normal yani hatta fazlasıylada sağlıklı cıktı dr seninki süte meraklı olck galiba dedi bu yüzden süte kötü yaklaşmıyorm ve burda böyle düşünen varmı diye merak ediyorum çevremdede içirenler oldugu için artık korkmuyorm sütten ama şu anda her ihtimale karşı vermiycem

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...