2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

08/04/2012 16:38:00

Kızlar ogluma kapıya takılan hoppalalardan almak istiyorum kullananlar memnun mu acaba alsam mi

08/04/2012 17:35:00

kızlar ek gıdaya başladınızmı ben hala sadece anne sütü veriyorum,erkenden verme anne sütünü beğenmez sonra dediler ama bilemiyorum,birde neyle başlıyım sizce?

08/04/2012 18:04:00

Kızlar ogluma kapıya takılan hoppalalardan almak istiyorum kullananlar memnun mu acaba alsam mi

08/04/2012 18:10:00

canım ben başladım ama benimki anne sütü almadığından ama tattır birşeyler bence cünkü yengem tattırmadı şimdi çocuk hiçbirşey yemiyor yemeyen çocuk çok zor :(

08/04/2012 19:43:00

Bende ondan korkuyorum zaten neyse tatil donusu artik kendim olucam yapabildigim kadar biseyler yapip yediricem.mesela karni yarik:)kelle paca:)ne dersiniz?valla annem olmadan kendimi sudan cikmis balik gibi hissediyorum.ama onunda biraz kafasini dinlemeye ihtiyaci var,hamilelikti dogumdu derken kabus gobi coktum kadinin basina resmen:)

08/04/2012 22:10:00

teşekkürler Handecim & Duygucumm :) aman havalara dikkat hakkatenden.. ben fena aldandım, soğuk suya dayandım.. e eşimde grip olunca bi şekilde bende de oluştu.

Duygu, ben ek gıdaya başladım. yoğurt mayalıyorum, hergün mutlaka 1 fincan mevye püresi veriyorum. Bebelac ın kaşık mamasından aldım muzlu.birde bisküvi aldım içine yarım ufalıyorum. arada tarha çorbası falan da veriyorum öyle işte :) bugün yoğurduna kayısı ve bir çay kaşığı da dövme pekmez koydum bayıldı :)

08/05/2012 01:20:00

İyi geceler kızlar... Yada iyi sabahlar mı demeliydim :(( yorgunum.. Eve geldiğimizden beri yani Ankaraya gündüzleri uyumayan cocuk geceleri de uyumuyor :(( neden böyle oluyor anlamiyorum. Gittikçe düzelir gözüyle bakıyorsun ama sanki hiç düzelmeyecekmis gibi.. Saglıgı yerinde cok şükür, suan için gazı da yok ama beşiğinde kimil kimil. Gündüz zaten dinlenemiyorum, o uyuyunca uyuyamiyorum bari geceleri uyusak dimi.. Allah başka dert vermesin ama biraz olsun dinlenebilseydim iyi olurdu :)

Mesela aldım kucağımda popoya pispis la uyudu. Kalkıp besigine koyayım en fazla 5 dk surer sanırım gözünü açması. Ay ayyy iste böyle. Sabahın 4 inde girersen anca böyle yazarsın herhalde.. İsin kötüsü bide aciktim :)) aysegulum gecmis olsun. Handecim sende dikkat et. Bu havalarda soğuk sulara ve klimalara dikkat. Suyu karıştırıp için yarı yarıya. Arada da normal sıcaklıkta iciyorum ben. Hadi öptüm hepinizi. İnsallah sağlam dalar da acmaz hemen gözünü sipacigim :))

08/05/2012 12:20:00

Valla Handecim daha 40 i çıkmadan başladı bu uyku sorunu. 2. Haftadan sonra. Doktora söyledim zamanla düzene girer dedi. Bir sıkıntısı olduğunu sanmıyorum :( öyle bir hali yok gibi. Cevremde de ay olarak yakın bebisler de aynı duydugum kadarıyla... Düzelir diye umuyorum. Yuzustu yatirinca güzel uyuyor ama başka türlü yağınca cok kısa sürede uyanıyor. Eskiden emzirirken uyurdu hemen koltuğa bırakırdim uyumaya devam ederdi.Şimdi memede uyumuyor gündüzleri. Uyumasın zaten biraz hazmetsin, gazı çıksın öyle uyusun. Ama geceleri uyuyor. Son hafta hariç geceleri de ayniydi arada uyumamazlik yapardı. Ama annemden kendi evime geldim ya geldim geleli hava degisimi mı, ortam degisikligi mı bilmiyorum etkiledi bişeyler. Geceleri bazen yarım saat bazen 1 saat arayala uyanıyor kaç gündür. Bakalım Allah büyük. İnsallah düzelecek. Allah hepimizin gönlüne göre versin. Ben artık dayanma gücü yerine bebeğimin uyumasını, düzene girmesini istiyorum Allah tan. Bazen doğru dua etmek lazım :))

08/05/2012 12:32:00

Neşecim ortam değişikliği çok etkiliyor kuzuları, yakında evine yeni düzenine alışır inşallah. Sadece bebiş değil sen de alışamadın, biranda yalnız kalınca boşluğa düştün, farkında olmadan geriliyorsun bence, bilmediğin bir şehir, tanımadığın bir ortam...sen gerilince bu bebişe de yansıyor ister istemez :( geçecek canım, sen de oğluşun da alışacaksınız, tabiki hergün her akşam deliksiz uyumayacak ama rahatlayacak kendi kendine oyalanmaya da başlayacak, zaman zaman zaman, sabır sabır sabır...

08/05/2012 12:34:00

anne kokusuna alisinca biraktigin anda anliyor veletler ;)) nesem rezene verdinmi hic? yine uyumadimi? yatir krndi yatagina sende uzan yanina :) ben suan oyleyimmm :P

of fena gribim maskede baydi ya :(( agzim burnum terledi be ya..masalda uyanir uyanmaz nana bakip basiyo kahkahayi cadi :))) umarim ona gecmeden atlatiriz bu gribi.. ev revir gibi oldu :))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...