2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

08/08/2012 11:27:00

merhabalar tatlı bebelerin güzel anneleri :)

Ayşegülcüm tatil dönüşü değil tatile gidiş yolculuğu bu :)) 2 gün sonra tatil başlasııınnnn :) 

Dilek geçenlerde benim de aklıma geldi yaa :(( çok zor günler yaşadı atlatabilmiştir inş. 

Özlem ve ayşegül bizim kızlar 3 er gün arayla doğmuş :) 17 benimkiler, 20 Özlem, 23 ayşegül :)) 

Neşecim bizimkilerde bölük pörçük uyuyorlar gündüzleri. Ama onlarda haklı sıcaklar mahvediyor. Bizimkilerde isilik çıktı boynunun altında falan...

handecim aynen öyle bi bakıyosun sabah olmuş sonra hooop akşam oluvermiş :) 
öptüm hepinizi 

08/08/2012 12:29:00

ooooooh zeynepcim süper o zaman :) ne bilim ben tatil dönüşü sandım neden öyle bir alaka kurduysam.. :)) nihayet bende haftaya gidiyorum Akyaka' ya, eşim malesef gelmeyeceğini söyledi, durumlar düzelsin diye bekliyormuş.. o böyle yaptıkça benden artık adım beklemesin, ben gider yaparm tatilimi hıh! :')

Neşem kıskandım valla senin şu süpürge işini bugün :( ben bi çalıştırdım mı masal feryat figan.. yüksek sesten çok korkuyor. hoş benim makina da sağlam ses çıkartıyor.. 

Hande' cim nasıl minnoşun? keyfi yerindedir umarım, alışabildiniz mi :) benim evin de işi çooooook ama tembelliğin dibine vuruyorum :( ara ara gidip 3-5 parça bişi ütüleyip, ortalığı şöyle bi düzenleyip çekiliyorum kenara :))

08/08/2012 15:27:00

selam nurti anneleri. ben de bir süredir sayfanızı takip ediyorum ve paylaşımlarınızdan yararlanıyorum. benim de 04.04 doğumlu afacan bir kızım var. bugün altını değiştiriken bezinde pembe-kırmızı leke gördüm. tabii hemen nette araştırdım, genel kanı su eksikliğiymiş ben de su verdim, daha önce de vermeyi denemiştim ama napsam içiremedim, allahtan bugün içti. idrar yolları enfeksiyonu bu ara baya yaygın oldu herkessten duyar oldum ondan endişelendim ama çok şükür ateşi falan yok. bu durumu yaşayan oldu mu? annelik içgüdülerim (tv da bir prof. demişti annelik içgüdünüze güvenin size doğru yolu gösterecektir) şu aşamada dr.a götüreye gerek yok diyor. zaten ptesi 4.ay kontrolü ve aşıları için götürmüştüm. bir sıkıntısı yoktu. haa bir de şu ferro sanol ün damlalığı ne zor akıtıyor öyle, akmıyor akmıyor sonra birden bir sürü akıyor sayamıyorum, döküp bi daha uğraşıyorum benim şişe mi bozuk ben mi beceremedim anlayamadım:)) sevgiyle kalın...

08/08/2012 22:15:00

Merhaba kızlar, gecelerin kadını geldi. Gün nasıl geçiyor anlamıyorum, bu saatlerde de halim kalmıyor, azıcık bakıniym internette diyorum, gözlerim kapanıyor. Gündüz arada derede bi facebook a bakıyorum yarım yamalak, işte o kadar. Aslında oturabilsem pcnin başına yapılacak işlerim var ama Masal hanım asker etti bizi...:)) Bu gün 20 günlük oldu efenim hamım kızımız. Dün benim dr kontrolüm vardı karşıya geçtik, dönüşte tam köprü girirşi bastı çığlığı,  aç çocuk tabii, bende acemi anne, nasıl emziricem napıcam, port bebeye bağlı çocuk, trafik köprüde kilit, M-jetleri salsak dışarı sağ sol yer gök araba... Eşim köprü

girişi durdu polislerin yanına benim hanım emziricek de dedi...:)) Polis otolarının arasında boğaza karşı ilk sokak emzirmemizi gerçekleştirdik. Pek komikti... Amannn işte Masalla hergün bir macera... Eminim sidede durumlar farklı değildir. Akşamları 21:00 - 00:00 arası bi durmuyor benimki kızlar neden acaba... Gece gündüz karmaşasımı yaşıyor çocuk acep? Hep memede ve hep memede uyumak istiyor zaten... Bana yapışık, kuala gibi bişiy bu:)) Çok itirazım yok emsin çocuk da, bu saatlerde benim memelerde hal kalmıyor... Nasıl sızlamak anlatamam. Hakikaten yoruluyorum. Sonra sabaha kadar minimum 2 saatte bir uyan emzir gaz çıkart uyut, sonra bi daha baştan... Gündüz biraz daha uzun süreli uyuyor... Bende durumlar böyle... Herkes iyidir umarım, geçmişe şöyle bi baktım, yeni gelen arkadaşlar hoşgeldi, bol bol yazın ha, öyle uzak durmayın sakınnn... Kız mıykladı kucağıma aldım, iki emdi, uyudu memenin üstünde sıpa, zor yazıyorum tek elle valla, tabanlaım yanıyor bir yandan, ay ne fena bu sıcaklar........... Yatırayım kızçeyi yerine bakalım ne kadar uyuyacak bende bu arada belki acıkk uyurum, herkesi kucaklıyorum kocaman, sevgiler.............

08/09/2012 04:53:00

Gecelerin kadını, M-jet lerin yaratıcısı seviyorum seni :))))) Allah kolaylık versin. Hem sıcaklar, hem bebisler Allah yardımcımız olsun. Bende fena yoruluyorum bu ara :( tek basıma olunca :(

D

Tabanlarım sızlıyor, oldugum yerde oglus kucağımda esneme hareketleri yapmaktan dizlerim mahvolmus durumda :(( ay bide bir sırt ağrım varki günlerdir sormayın gitsin. Gündüz o kadar anlamıyorum ama gece yatağa yattığımda, saga sola dönerken falan nasıl fena anlatamam. Yataktan miiiiiiii, yorgunluktan miiiiiiii bilemedim. Yatağımı unutmusum 4 ayda sanırım :p

Aaa bu arada sıcaktan bunalanlad buyrun Ankara'ya misafirim olun :))) burda gündüz eh sıcak oluyor ama nem cok olmadıgı için cok fazla bunaltmiyor... Ama akşamları oldukça serin. Geceleri uyandığımda üzerime bisey giyiyorum çünkü üşüyorum :))) cam kapı kapalı yatıyoruz valla... O yüzden alın bebeleri gelin valla :)))) yatacak yerimiz var cok şükür :))

Oglusun da hepinize selami var. Garibim dün aksamdan beri kakasini yapamadı. Sabahın 5 ınden sonra da artık huysuzlanip ikinip sikinmaya başladı. Bı yarım saat evvel uyuya kaldı kucağımda :)) şimdi yatiricam koltuğa. İnsallah uzun uyur da bende karnımı doyururum. Sabahım köründe uyanınca açlıktan bayiliyorumda bu saatlerde :)))) hadi öptüm sizi ben şansımı bir deniyeyim :)

08/09/2012 04:57:00

Yoncam bu arada dışarı çıkarken ben yanımda sal gibi ince bisey bulunduruyorum. Bizimkide zaman zaman huysuzlaniyor. Arabada emziriyorum. Atıyorum o salı omzuma rahat rahat emziriyorum. Yoksa bazen bı yerden bı yere gitmek işkence oluyor :)) emzirme örtüleri de var ama para verip almaya gerek varmı bilmiyorum. Ben aldım da 1 kere kullandım :)) sal da aynı gorevi görüyor yani :)))

08/09/2012 11:05:00

Ayşegülcüm sana da şimdiden iyi tatiller. Eşin seninle gelmediği zaman durumlar düzelecek mi ki? Babaanne işini  ne yaptınız gittiniz mi? 

yephek hoşgeldin aramıza... 

hayırdır yoncam ne kontrolü. 40'ında değil mi normalde kontrol ? Masal bebiş size 9-12 nöbeti yazmış desene :)) 

nesecim azıcık z.yağı ver oğluşa belki yapabilir kakasını. yapamayınca çok huysuz oluyorlar 

handecim bizimkiler de genelde kahvaltı ve yemek saatlerinde mızırdanıyorlar. Nöbetleşe yemek yiyoruz :))

08/09/2012 11:57:00

herkese selam,benim oğluş 3 gündür geceleri hiç uyumuyor,9da yiyor 12de acıkmış gibi bas bas bağırarak uyanıyor süt veriyorum içtiği gibi kusup çıkartıyor,bir dahada uyumuyor,sürekli mızık mızık,dönmek istiyor dönuncede susmuyor 10dk uyuya kalıyor o kadar.canım çıkmış durumda gücüm kalmadı gunduz zaten uyumuyor diş mi çıkartıcak bilmiyorum ama inanılmaz huzursuz.gülen düzenli yiyip uyuyan bebeğim 3 günde değişti.

08/09/2012 12:45:00

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim Neşe,Özlem,Aysel,ve adını unuttugum diğer arkadaşlar.Neşecim valla üşüttümü diye sormuşsun valla üşütmemesi için elimden geleni yapıyorum ama burası(akçay)inanılmaz sıcak gece emzirmeye uyandırdığımda su içinde cam kapıda açık tabi belki o sırada ter üstünde soğumuş olabilir.Zeynepcim senin kuzulardan incide herhalde diş çıkarıcak,valla bir çıkarsalarda rahatlasak diyorum.

Zeynep ve Özlemin bebekleri gibi benim oglumda koç olması planlı balıklardanJçok sakin olur diye bekliyordum ama öyle değilmiş.

Ayşegül ve Zeynep size iyi tatiller diliyorum umarım gönlünüzce geçer,bebekle ilk tatil mutlu anılarla dönersiniz inşallah.

Yonca senin köprü maceranda iyiymişJmekan falan dinlemem diyorsunJvalla bende arabanın içinde emzirmeye çalışırekn hayalet casper gibi oluyorum,meme ağzından çıkmasın diye kafamı örtünün içine sokuyorum falan inanılmaz komik görüntüler çıkıyor örtünün altında sürekli haraket halinde bir tip,ağlama sesleri,umutun şapırtıları falanJ

Hande gaz sancısı maalesef insanı usandıran bişey ama sabr etmek en iyisi geçiyor bir şekilde,umutta inanılmaz gaz sancısı çekti tabi onla beraber bende,neyseki geçti.gerçi gaz yerini diş çıkarma seramonisine bıraktı,32 diş var yahu her biri böylemi olucakJ

Gerçi ben diş diyorum ama belkide çocuğun başka sıkıntısı var,sorsalar ben üniversitede hoca,eşim doktor 3 gündür diş herhalde yaa diyip bekliyoruz,yarın doktora götürücem inşallah.buralar çok sıcak ama edremite hastaneye gitmem iki araba değiştirmem demek,beni geçtim bebek helak oluyor yolda,neyse Cumartesi eşim geliyor yanıma olmadı onu beklerim.

08/09/2012 13:03:00

Selam kızlaaar :) 

Yoncammm, bende almıştım o emzirme önlüklerinden ama boyundan bağlamalı diye sıkıntılar basıyo valla. Zaten masal hanımda pek üstü örtülsün istemiyor ama haliyle mecbur örtüyorum. Arabanın camlarına siyah gölgelik alıp taktık, onlar baya rahatlatyor beni. 

yephek, sende hoşgeldin aramıza ;) Masal' da da olmuştu aynı durum ama 1 kere karşılaştım.Dr a da sormamıştım açıkçası o sıralar kakasında da kan görmüştüm neyse ki heepsi geçti :) umarım sizde de tekrarlamaz ;) 

Zeynepcm, tişkürler ederim :) Babaanne işimiz şimdilik kaldı... Abisi ve kuzeniyle gitmeyi tercih etti. Bende bir daha seslenmedim. 

Neşeemmm serin uykulara hasretimmm :) Gerçi klimayı çalıştırıp uyuyoruz ama o da sadece bi serinlik versin diye, masal terlemesin diye. ama bize pek faydası olmuyor haliyle :)) 

Duygucum çok teşekkürler umarım güzel bir tatil olur gerçekten de.. iş öncesi ihtiyacım var :')
Bu dişler dediğin gibi baya sıkıntılı geçecek sanırım. Masal da öyle bir kaşıyor ki, eline ne geçirse atıyor ağzına cop cop cop emip kaşıyor. arabasına yatırıyorum emniyet kemerini, kucapıma alıyorum omzumu, emzik tutacağını vs kemiriyor hep :) geceleri de huysuzlanmaya başladı.. bakalım ne kdar devam edecek :( 

Hepinizi çok öpüyorum kızlarrrrrrrr, ha bu arada bi diyete başlıyorum bakalım işe yarayacakmı :D

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...