2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

08/09/2012 18:24:00

bugün ilk defa Umut'a su verdim ,biberonu elinden zor aldım,50cc suyu bir çırpıda içti sadece anne sütü verdiğin için su verme diyorlardı ama o kadar sıcak ve huzursuz ki belki susuz kalmıştır diye düşündüm.siz su veriyor musunuz?ne kadar veriyorsunuz?

08/09/2012 18:50:00

bnmki mama içtgi için veryrm ben bırakana kadar biberonu içiryrm zaten günde bi kaç kez içiyo ondada 30 yada 50 cc hüpletiyo

08/09/2012 19:46:00

Selam kızlar... Ne var ne cok.. Bugün yordu beni oglusum.. Sırtım hala ağrıyor. Uyuyunca gecer insallah ( uyumak umudum var ) aysegulcum çık gel madem :)) sıcaklar seni bunaltmasin tabi prensesini de :)) Zeynep cim iyi yolculuklar, iyi tatiller sana canim. İnsallah coookk güzel gecer. Aysegulcum sanada iyi tatiller aynı sekilde..

Duygucum suyu sormussun. Ben sadece anne sutu alan bebeğin suya ihtiyacı olmadıgını biliyorum. Çünkü verdigimiz sutun %80 i su imis. Vermek istiyorsan verebilirsin. Ama miktarını bilemiyorum maalesef. Sadece sunu söyleyebilirim. Doktorumuz benden bu ay su vermemi istedi. Ama bunu istemesinin nedeni kilo alimini dengelemek. Yani anne sütunun yerine biraz su ile dengemizi için verdi. Bu donemde emen bebeğe asla su verdirmem ama sen 150 ml civarı ver gün icinde dedi. Herhalde seninde bu ölçülerde vermenin bir sakıncası olmaz. Ama tabii bir bilene sormak belki daha iyi olur yada daha tecrübeli birine :))) ayrıca bizim oğlan suyu icmiyor :( emzirme oncesinde vermeye çalışıyorum ama ağzını burnunu yamultarak eh iste biraz iciyor ama o doktorun dediği 150 ml bikac günde anca bitiyor. İste böyle... Basım ağrıyor benim bu arada yaa :(( ilaç almadan geçse bari :p

08/09/2012 19:58:00

Kızlar uyku gözümden akıyor, kısacık bişiy sorup kaçıcam... Bebelere yalancı meme vereniniz varmı, ne zaman vermeye başladınız? Dr umuz verebileceğimi söyledi... Ama nedense bi DİRENÇ VAR BU KONUDA BENDE, oysa rahat edebilirim emzikle yani hayatımı kolaylaştırabilir... Rica etsem siz ne haldesiniz kullanıyormusunuz bi yazarmısınız lütfen... Şimdi acil uyumam lazım:(( Yarın a cevaplarınızı bekliyorummmm, ona göre emzikleri dizicem masaya...:))) 

08/09/2012 21:59:00

Duygucum teşekkür ederim bizimde temennimiz güzel bir tatil :) biz sadece mama verdiğimiz için su veriyoruz. ben de diş çıkaracaklarını düşünüyorum çünkü çıkmadan 1-2 ay önce belirtileri başlıyormuş

hayırlısı olsun ayşegülcüm çok da üstelememek lazım oluruna bırakmak en iyisi.

teşekkürler neşecimmm

yoncam ben emzik bi kez vermeyi denedim almadılar ittiler diliyle. zaten pek de vermek istemiyordum üstelemedim. sonra bıraktırması zor oluyormuş

08/09/2012 22:03:00

duygucum bem su veriyorum.ama masal malesef biberon sevmiyor yaa :( cok az iciyor.. bi alistiramadim biberona..

yoncam ben emzige alistirdim cok rahat ettim.doktorumuz vrme falan dedi ama yok yaaaaa verdim ve cok mutluyum :)))

kizlar ben meyvepuresine yarim cay kasigi pekmez koyup veriyorum. bu demir damlasi mahfetti :( kabiz oldu yavrucak :(

neyse bugun erken uyudu bendekaciyorum. cok optumm :)

08/10/2012 14:32:00

Kızlar bu emzik meselesi beni epey düşündürüyor. hala vermedim, dün rahat bir gece geçirdik, nem oranı düşüktü belki ondan , emdi uyudu, emdi uyudu, uyku süreleride nispeten uzundu, gündüz uykuları zaten daha iyi... Hani beni de pek emzik niyetine kullanmadı yavru sağolsun... Ama dışarı çıktığımızda, tatilde ki tatile çıkmayı kesinlikle düşünüyoruz, rahat ederim diye düşünüyorum. Bir yandanda hiç mama biberon filan vermedim, memeden uzaklaşsın istemiyorum. Böyle konularda fikirlerde hep bir çeşitlilik var. :(( Kararsızım. Ayşegülcüm sen ne zaman vermeye başladın? Annelik hep bir çeşit endişeyle mutluluk arasında gidip gelmekmiş meğer. Gelgitli bir hadise yani. Dr haz duygusunun tatmin olması için kullanılabilir yalancı meme dedi çünkü gerçekten bizim mjetleri kullanıyormuş bu veletler tok olsalarda... Malum oral dönem işte bir tarafıylada tatmin edilmesi gerekiyor, emme duygusunun... Drcuğum siz ne dersiniz bu duruma?

Zeynepcim benim dr kontrolüm dikişlerim içindi bu arada 20 gün sonra tekrar kontrolüm var. Dikiş kontrolü:)) Herkese tektek yazamıyorum kusura bakmayın aslında anlatacak çok şey varda uzunca bi vakit bulsam. Hatta bir blog açacağım ama bakalım ne zaman...

Biz bu gün biraz dışarı çıkacağız. Dün yarı 40ını uçurduk:)) Teyzesine gittik. Bu günde Modaya gidicek kızım. Böyle işte öpüyorum herkesi akşama biraz daha yazarım, görüşürüz... 

08/10/2012 22:03:00

Hey yine merhaba:)) Handecim yaklaşık 1 saat önce emziği dayadık bizim kıza, allahım çok komikti, büyük bir hırsla emdi emdi, bu gün zaten bir emesi varki anlatamam, neyse sonra baktıki süt gelmiyor meme yalancı yani sinir yaptı, bende gel çocuğum dönüp dolaşacağın yer yine kürkçü dükyanı diyip açtım M-jetleri!!! Yapacak bişiy yok.:)) Bende memeden uzaklaşır diye korkumdan duruyorum yoksa aslında büyük rahatlık... Neyse canım dönem dönem bişeylere takılacağız belli oldu. Benim bu sıra takıntım bu, yalancı meme! Bu bitecek yenisi gelecek... Her gün her hafta yeni bir macera, anladım ben onu!!! :))

Biz 40 ı çıkarçıkmaz yani eylülün ilk haftası bir tatil planlıyoruz... Çok mu erken bilemiyorum, tedirginim biraz, ama bir yandanda gerçekten çok ihtiyacımız var. Biz Kemerde bir tatil köyü bakıyoruz, bebek dostu tatilköylerinden, bol gölgeli... Bodruma gideriz diye düşünüyorduk ama biraz esintili olur o tarihlerde diye vazgeçtik. Güney biraz daha sıcak olur. Champıon vilage' e bakıyoruz beldibinde ama henüz karar vermedik. Ben korkuyorum biraz Masal çok küçük daha... Ama dr umuz gidebileceğimizi söyledi. Ay bilemiyorum işte.. Bende çok yorgunum. Daha 20 gün önce herkes kendine bikini bakarken ben kendime emzirme sütyeni arıyordum...:)) A-a saat 1 e geliyor, iyi bile dayanmışım bu gece, zor uyuttuk kızı bende gidip yatayım, öpüyorum herkesi, sevgier....  

08/11/2012 07:52:00

Günaydın :)
Yoncacım kırkbir kere maşallah sana, tam beklediğim gibi dayanıklı çıktın valla, ben bırak yirmisini kırkını, 4 ayı doldurana kadar değil tatili dışarıda yemek yemeyi bile düşünemiyordum, o derece tükenmiş ve umutsuzdum, şimdi yeni yeni adapte ettim kendimi ve sonunda bayramda tatile çıkacağız biz de 4-5 gün :)) tekrar söylüyorum 4441 kere MAŞALLAHHH güzel anneye ve Masal Deniz'e ;)) Emzik olayına gelince korkacak birşey yok, ben öneriyorum bebiş alıyorsa ne ala... Açken değil de tok olduğunda mesela emzirip yerine bıraktığında verirsen sindirimine de gazına da fayda eder, zamanlamayı ayarlamak lazım...ama şartmı değil tabiki, eğer gazlı sıkıntılı uykusuz bir bebekse daha çok tavsiye ederim, ama uyumlu uslu bebekleri de emzikle yormanın bir anlamı yok bence :))
Ben hala uğraşıyorum, denemediğim şey kalmadı, ama almıyor da almıyor, alsa hem kendisi rahat edecek hem de biz, en azından uykuya dalarken kolaylık sağlayacak ama gel sen bunu Özdecon'a anlat!!! Şimdi bir de ağız kilitlemeyi öğrendi, karnı doydumu kapıyor ağzını sıkı sıkı, çok iştahsız bu kız yaa, anne sütünü hemen hemen bıraktı şimdi mamayı da istemiyor, böhüüüüü :((

08/11/2012 07:54:00

YONCAAAAA unuttum yazmayı, biz ne zaman göreceğiz Masal'ımızı, hiç resmi yok, bakalım bir kime benziyor güzellik ;))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...