2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

08/11/2012 19:39:00

hoşçakalın canlar  :(( cehenneme gidiyorum 1 hafta kv lerdeyim memlekete gdyrm :(((((((((

08/11/2012 21:23:00

Drcuğum teşekkür ederim canım ama nazar değirdik çocuğa galiba bu gece canımıza okudu!!! aslında ara ara daha öncede yazdığım gibi 21:00 de başlayıp gece yarısına kadar süren krizlerimiz oluyor. Çılgınca emiyor sonra fazlasını kusuyor,epey bi fazlası oluyor tabii  memede uyuyor ve memeden ayrılınca fena ağlıyor. Dayanılmıyor bu ağlamalara tahmin edersinizki, içi parçalanıyor insanın. Şimdi babanın kucağında acık sakinleşti, çok emdiği için 1-2 saat emzirmiycem.  İkimizde perişan oluyoruz çünkü. Yeni anasözümü paylaşayım Annesinden Masala '' Savaşma çocuğum memeyle, memeyla savaşılmaz, memeyle sevişilir. '' Eşim bu gün duydu ilk defa ne diyosun yahu çocuğa dedi!  :)) Memeyle ilgili tavsiyelere de tsk ederim tatlım. Bende aynen söylediğin gibi yapıyorum, tokken ve kriz anlarında... İçim rahatladı sendende duyunca...  Bide bu gün  2. günü kaka yapmadı bu çocuk ızdırabı var belkide, bu günde bekleyelim yarın drunu arayalım dedik ama birde sana sorayım canım ne dersin bu işe? Bir anormallik mi var acaba? Bol bol işiyor ama kaka yok. 

Tatil meselesine gelince ben şanslı bi anneyim zira babamız çok yardımcı, hem ev işlerinde hemde Masalın bakımında... sezon kapalı olduğu için ikimizde evdeyiz ve çalışmıyoruz bu da büyük avantaj... Annelerde gitti, sıkışırsak ablamı çağırıyoruz, beraber bakıyoruz Masal' a... Eşim benden daha serin kanlı üstelik... Ben bi sorun çıktığında, çok ağladığında, ya da geçen su yuttu banyoda mesela, mala bağlıyorum, kal geliyor bana...  Belki bu sebeplerle cesaret edebiliyorum tatile... Eşimden dolayı yani. Bi tek mümkün olduğunca geceleri kaldırmamaya çalışıytorum onu ki birimiz dinlensin... Sende çok şanslısın bence, korkma hayatım, 2 tane dr çocuğun başında, ne güzel işte... Özde epey bi zorladı seni farkındayım ama çok da geliştirici olmuştur. Vallahi büyük sınavdan geçiyorsun sen kuzum. Hatta büyük kısmı geçtin bile, tatilden de hiç korkma... Üçünüze de çokkk iyi gelecek... Face de resimleri var Masalın sen görmedinmi Özlemcim... Benim notebookumda hiç fotoğraf yok yarın diğer bilgisayardan yükleyeyim buraya ama yinede... Bu arada aynı babası, fotokopi makinasından çıkmış gibiler... En yenilerinden eklerim...

Handecim İskenderun tatil öncesi bir deneme olur işte ne güzel:)) Herkese selam sevgi, kaçıyorum ben....

08/12/2012 19:17:00

Uykusuzluk insanda asabiyet yapan bir sey:)bakalim pimi kim cekecek:)

08/12/2012 20:06:00

Al benden de o kadar duygu... 2 haftadır sırtım tutuk.. Geceleri fena ağrıyor yatinca. Her sabah 6 gibi mesaim başlıyor ve bizim pasa dogru dürüst uyumuyor malumunuz :)) artık her gecen gün biraz daha çöküyor sanki vücudum. Yorgunluk hat safhada.. Ee tabi uykusuzlukta... Ay hele bu hafta sonu oldukça yogun gecti. Dün bursaya gittik. Bu sabah istanbula e ordan Ankara'ya eve dönüş :) benim Pimim çekilmiş gibi ama nerede patlamam daha dogru olur bilemiyorum :)) deli divane dolanıyorum :))

08/13/2012 15:09:00

arkadaşlar meraba..aranıza yeni katıldım.benimde 18 nisanda doğdu oğlum.4 aylık olmak üzere..gündüz uykularımız sıkıntılı biraz. benim oğlum gibi uyumayan bebişleriniz varsa dertleşelim :D

08/13/2012 18:50:00

Hande uyku mu dedin sen???hani şu gece yatınca insanların böyle derin derin gözlerini kapadıkları şeydi dimi o???:):):):)benim derin uykum yaklaşık 10dk:)

Sağolsun Umut efendi bu haftayı rekor kırarak geçirdi,insan evladı değil sanki:):).

Bugun sabah 5te artık yataga yanıma aldım uyku sersemi arkamı donmuşum iki yanında yastık vardı ordan becerip sağına dönüp(henüz soluna dönemiyor)benim sırtıma sokulmuş nerdeyse üstüne dönüyordum,deli çocuk ya allahtan daha ben dönmeden o çığlığı bastıda ben farkettim:)

5 gündür böyleyiz zaten sabah artık 7 oldumu dayanamıyorum kanguru almıştım alıyorum çocuğu saçımı bile toplamadan koyup kanguruya evden dışarı atıyorum kendimi,doğru fırına iki pogaça ordan deniz kenarına bir çay:)umut efendi ise bütün gece uyumayan o değilmiş gibi gülücükler peşinde:)

08/13/2012 20:13:00

selam kizlaaar,seymadem hosgeldin ;) oglusunla ayni gun benimde dogum gunum :)) koc erkekleri tam firlamadir :)

dun nihayet masal hanimi denize soktum :) plajin maskotu oldu cadi, cok sevdi suyu :))) yarin yine gircez bakalim alissin iyice :))

herkese cok opucukleeeeeer :**

08/14/2012 18:36:00

Herkese merhabalar...
umarım iyisinizdir hepiniz. Seymadem hoşgeldin.
Bizim tatilimizde başladı cuma gecesi itibariyle :) uçak yolculuğumuz fena sayılmazdı. İniş ve kalkışlarda basınçtan dolayı ağlamalar oldu tabi. Ama yine iyiydi bizim kızlar. Bir tane çocuk vardı uçağa bindi ağlamaya başladı indik hala ağlıyordu hem de hiç aralıksız. İnerken gördüm çocuğu kan ter içinde ağlamaktan.

Biz de denize soktuk kızları beklediğimden çok daha iyilerdi.Çok sevdiler denizi :) Gıkları çıkmadı ayakları falan sallayıp su sıçratmalar falan :))  Bugün akşam üstü dalgalıydı biraz deniz. Oturuyorduk kıyıda Duru ağlamaya başladı ben de aldığım gibi deniz kenarına :) ayaklarını falan sokuyordum. Ağlaması geçti. sonra bir dalga biz sırılsıklam :) Dedim yaygarayı koparacak ama hiç sesi soluğu çıkmadı :))

Ayşegülcüm öyle oluyorlar valla. Gelen seviyor giden seviyor. Geçen kadının biri geldi alablirmiyim kucağıma dedi biz de olur tabi dedik. aldı sevdi falan. yolda durdurup svenler ne ararsan var yani :))

hepinizi öpüyorum çoook iyi bakın kendinize ve bebelere :) fırsat buldukça uğrarım

08/14/2012 21:04:00

Oyyy kızlar denize girmişler:)) Aman canlar kızlara nazar boncuğu... Zeynepcim sen öyle isteyenin kucağına verebiliyomusun çocukları, ben verememmmmm:))) Dikkat edin canım aaa kızıyo Yonca teyze, çok güzel bizim bebeler, aman nazar değmesin... Çok sevindim ama suyu sevmelerine suyla ilişkisi iyi olan çocuk iyidir, hoştur, candır:))

Duygucum senin yazdıklarından sonra uykusuzum demeye utanıyorum. Ben yine baya uyuyormuşumda haberim yokmuş. Zaten birinciden sonra ikinciyi doğurmaya cesaret edenleri ben alınlarından ellerinden ayaklarından öperim... Benimde sırt durumları fena, nasıl bir ağrımak, uzun süreli emzirmekten mi oluyor, soğuyup terlemektenmi bilemiyorum ama omurgamı düz tutamıyorum ben :(( Geceleri yataktan kalkmak hakikaten zor arkadaşlar, ilk zamanlar can havliyle fırlıyordum, dikişlerin acısı filan banamısın demiyordum ama şu sıra hem dikişler, hem sırt, hem uykusuzluk vurdu beni... Günler üstüste eklenince yorgunluk katlanıyor acı hissedilir oluyor sanırım. Neyse bu gün hadi sen biraz uyu diyip göğsünde uyuttu da Masalı biraz kendime geldim. 1,5 saat uyumuşum deliksiz... Süperdi. Hani gece de uyuyorum gerçi 2 şer saatlik uykular ama gece daha tedirgin oluyorum, eşimde uyuyor sonuçta. Böyle teslim edince çocuğu tamamen gerçekten dinlendim acık. Hergün yapmalı bunu. Ahhh neyse bendende böyle işte, öpüyorum herkesi... 

08/15/2012 01:43:00

gunaydn kizlar. seymadem hos geldin canim

nasilsiniz

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...