2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

08/15/2012 03:27:00

Günaydın Aysel :) uykusuz, yorgun ama mutluyum, Allah'a şükürler olsun ;) sen nasılsın, görünmüyorsun hiç?

Zeynooo gördüm prenseslerin tatil fotolarını, bayıldım, maşallahhh :) biz de gidicez ya tatile, nasıl sokucam denize bakalım, banyo yaparken suyu çok seviyor, gıkı çıkmıyor, bir de başından su dökeceğimiz zaman hemen anlayıp pozisyon alıveriyor ki şahane, omuzkarını çekip kafasını eğip su dökülmesini bekliyor büyük adammış gibi :)) umarım denizi de sever... Ayşegül senin Masal da ikizler gibi denizkızı olmuş, siz yine de öyle her isteyenin kucağına vermeyin, korkarım ben de Yonca gibi...Kıyafetlemi girdirdiniz denize kızları, valla ben güneşte yanar diye korkuyorum, deniz havası bu, gölgede bile bronzlaşıyor insan

Amanın uyandı benimki yine, hadi görüşürüz, öptüm hepinizi ;))

08/15/2012 05:39:00

ozlemcim iyiyim canim/ yazilari okuyorum ama pek yazmiyorum))) ne yazayim diye)))  ben annemlerde yazliktayim /önümde deniz manzarası...))) beneimkide bi nevi tatil)

Buşrada sevdi burayı. hava çok güzel)
Buşracık geçen 10san. oturdu yardımsız))bi tek yenilik bu işte)
ben denize sokmadım bizim kızı. buranın denizi turkiyeninki gibi degil de... ben bile girmiyorum. havuzla idare ediyoz. inşaAllah önümüzdeki yıl türkiyeye gitmeyi düşünüyoz nasipse.o zaman denize sokarım artık)

08/15/2012 21:52:00

Kızlar Merhaba,

Bir geceyarısı yoklaması vereyim dedim. Yorgunluk uykusuzluk malumunuz...:)) Bizimki standard caz yapma faslını bitirdi, malum bizim gece 9 -12 nöbeti... Yahu nasıl bi inatla ağlıyor sanırsınız etinden et koparıyoruz. Meme emecekmiş, veriyoruz ayrılmıyor, ayrılıyor kusuyor, yine istiyor, veriyoruz şekerim bu sefer sinirinden yay gibi gerildiği için memeyi tutmayı beceremiyor... Bitirdi bizi yine... şimdi babanın göğsünde uyuyor, yerine götürüp yatırıcaz, korkuyoruz vallahi... sırtım ortadan ikiye ayrılacak gibi ağrıyor... dün gece kuzuydu bu gece içinden kurt çıktı çocuğun... gün gün değişiyor... yarın bizi neler bekliyor bilemiyorum. Bu gece ??? Ama al içine sok, nasıl bir sevgiyse artık, kıyamıyorsun. Ağladıkça soğuk soğuk ter döküyorum, içim buruluyor, pek feci bir duygu... Yatmam lazım, yeterince mızlandım bende size...:)) Gece maratonu başlıyorrrrrr................

Herkese gazsız, deliksiz uykularrrr  

08/16/2012 04:21:00

cumcumik, ya bitanecim hep ismini unutuyorum nedense)))bende akıl fikir kalmadı))

bendede ayni oyle oluyodu. bebiş agliyodu bende caresizlikten "neden agliyo" diyip agliyodum))) Allah yardim etsin AMİN

08/16/2012 09:25:00

Tunaydinlar hanımlar... Napar ne edersiniz ?? Ben malum Doruk pasa ile mücadeleye devam :))

Gun geçtikçe düzelir diye umut ediyorum hernekadar bu anlamda bir ışık göremesem de :) bak yine vizildamaya başladı. 2 dk yalnız bırakmaya gelmiyor hep gözünün önünde olacaksın çaresiz :)) onunla muhabbet edeceksin, arada saclarını oksayacaksin :)) iki dk yanlış kaldi diye bağırmaya başlayınca çok sinirleniyorum bazen ama o basına gelip te ne var diye konuşmaya başlayınca bir gülüşü var ki dünyaya bedel :)) bide aralarda aggiiii agggiiii ler olunca tadından yenmiyor... Bayram geldi kızlar. Yarın aksam istanbula yolculuk var. Sonradan da Bursa'ya. Bayram sonrası yone birkaç gun bursadayiz bizim oglusun 3 ay kontrolü ve aşıları var. Neyse bagirmalar ağlamaya dönüştü bem kaçar

Mucxxxxxxx

08/16/2012 09:30:00

Doktorcum ugrarsan eğer sana br sorum var.. Bizim ufaklik kusmadan önce çok bağırıyor ağlar gibi.. Bu da gaza mı işaret. Kusmalari kesilmiyor ama her emme sonrası kusmasada bazı huysuzluk sonrası kusuyor. Sıkıntısı buymuş diyorum ama bu ağlar gibi bagirmalari aklıma takıldı. Cevaplarsan çok sevinirim canım. Öpüyorum

08/16/2012 13:55:00

Neşecim reflüden olabilir, zaten kusmayı tetikleyen bir durum reflü, ayrıca kusma olmadan da huzursuzluk, ağlayarak uyanma vs neden olabilir. Bu dönemde genellikle ilk 6 aya kadar fizyolojiktir yani her bebekte olur ama bazısı tolere eder bazısı edemez. Kusmalar kilo alımını ve normal gelişimi etkilemediği sürece beklenebilir, aksi takdirde ilaçla tedavi başlananilir, tabi doğru beslenme ve yatış pozisyonu da semptomları azaltmada etkilidir. Gazı olduğu için ıkınıp ağladığında da özellikle tok olduğu zamanlarda baskı yapıp mide içeriğini yukarı doğru itiyor olabilir.

08/16/2012 21:33:00

yoncacım herkese vermiyoruz aslına bakarsan. çok nadir oluyor :)

Özlemcim banyoyu seviyorlarsa denizi de severler diye düşünüyorum. Bizimkilerde banyo yapmayı seviyorlardı. Elleri ayakları çırpıyorlardı şimdi de denizde yapıyorlar aynı şeyi :) önce vücudu ıslatıp alıştırdık sonra soktuk bir problem yaşamadık.Ben genelde atlet giydirip soktum. Sabah saati olunca 1-2 kez atletsiz soktum ama sürekli gneş kremi sürdüm. yavaş yavaş ayaklardan başladılar kararmaya yolda gidip gelirken falan :)

ayselcim maşallah büşraya bizimde inci yattığı yerden kafayı kalddırıp oturmaya çalışıyor. epey uzun süre o şekilde bekliyor :)

geçmiş olsun handecim çabuk düzelir inşallah

neşecim gerçekten o gülüşler olmasa insan bazen çileden çıkıyor :)

08/16/2012 21:35:00

Özlemcim yaa şimdi gördüm güncellemeni çok üzüldüm :( Başınız saolsun allah sabır versin ailesine, size... Allah kimseye yaşatmasın bu acıyı :(

08/19/2012 14:10:00

İyi bayramlaaaarrrrr kızlar... Sizleri öper, kuzuları kollarım

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...