2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

08/24/2012 10:22:00

ben benmkinin totoşu gibi yanık görünen pişik görmemiştim eğer benmkinin pişiği geçtyse seninki haydi haydi geçer :D çünki geçecek gibi değildi bildiğin yanık gibiydi hattta kanamada oluyodu nokta nokta :(( ilk başta travacort kullandık iki güne geçirdi bayyaa etkiliydi ama bebeklere ağır gelebilirmiş bıraktım hametanın pomadına başladım bi hafta snra azaldı 2 haftada yok oldu ilk ayımızda düzenli her alt açmada kullandım ikinci aya başladık bi hafta snra bıraktım 4 buçuk olduk hala tek kızarık yok :)

08/24/2012 10:24:00

Herkese merhabaaa, ben de uğramadım uzun zamandır, malum bildiğiniz acı olaydan dolayı tatilimiz iptal oldu, bayramı da evde geçirdik :( Allah kimseye yaşatmasın, küçük kızı sadece 1-2 kere gördüm, pek bir samimiyetimiz de yok aileyle ama olay o kadar acı ki söyleyecek söz bulamıyor insan ve ateş düştüğü yeri yakıyor gerçekten de... üstüne bir de bayramda Gaziantepte olan bombalı saldırı ve 4 tane masum çocuğun haince öldürülmesi, yaşları 13, 10, 4 ve 1, inanamıyorum gerçekten, bir çocuk hangi amaç uğruna hiç düşünmeden öldürülebilir, hangi vicdan yapar bunu, insan değil bunu yapanlar :((
Biraz da güzel şeylerden bahsedelim o halde, güzel ama ben katılamadığım için çatır çutur çatladığım bir durum, Neşe-Banu-Yonca buluşması :) Resimlerde çok ama çok tatlıydınız hanımlar, inşallah birdahakine hepbirlikte oluruz...Bu arada BANUM ne kadar naif, ne kadar samimi ve rahatlatıcı bir ses tonun var senin yaa ;)
SEYMADEM, motor gelişimle ilgili sormuşsun, dönmüyor olması hiçbirşeyi göstermez canım, benim kızım 5 aylık hala dönmedi, yanlara doğru dönüp zorluyor ama yüzüstü dönmüyor cadı, ama ellerini pek güçlü olmasa da kullanmaya başladı, desteksiz oturuyor, iletişimi son derece iyi, yani bunlar olduktan sonra dönmüyor diye takılmıyorum ben de... her çocuk farklı gelişiyor, kimileri dönmeden oturmaya, emeklemeden yürümeye başlıyor, hatta bazıları yürümeden koşuyor ;))
DUYGUCUM, ek gıda olayını çok zorlamadan, istemediği şeylere birkaç gün ara verip tekrar deneyerek sabırla yürütmek lazım, ki oğlun anne sütü aldığı için çok aceleye de lüzum yok bence :)
AYŞEGÜLÜM, demir takviyesi hali hazırda tartışmalı bir durum zaten, daha önce de bahsetmiştim, 4. 6. 9. aylarda kan seviyesine bakarak gerekliyse verelim diyen yayınlar var son zamanlarda, ben de düzenli vermiyordum zaten, şimdilik bıraktım, biraz araştırdıktan sonra bakıcam. AYSELCİM evet güneş faydalı ancak demir açısından değil yararı, güneş D vitamini kaynağı olduğu için faydalı, demir sadece gıdalardan alınabilir vücuda, karıştırmamak lazım ;)
HANDE öncelikle geçmiş olsun, mastit olmuşsun herhalde, geçmiştir umarım...Ben doğduğundan beri Bübchen pişik önleyici krem kullanıyorum, çok şükür şimdiye kadar çok kötü pişik olmadı, sebamed de iyidir, ama önleme aşamasında, ciddi pişiklerde başka şeylere başvurmak gerekebilir tabi...
YONCACAN siz nasılsınız, Masal Deniz nasıl, kolik saatleri aynen devammı? Bak belirli saatlerde olup geçiyorsa buna da şükretmek lazım, benimkinin öyle saat kavramı yoktu, 7 24 kıvranır ağlardı, ooof of ne günlerdi! Öpüyorum canım...
ZEYNEP, o kızlar nasıl şekerler öyle, koyma o kadar fotoğraf valla ben korkuyorum nazar değecek diye, maşallah tatil kuşlarına...
Atladığım birşey varmı bilmiyorum, varsa affola... Tez zamanda bir tatil istiyorum artııııkkkk, tatilim geldi benim hem de çoookkk :))

08/24/2012 10:27:00

Bir yanlışlığı düzelteyim hemen, tabiki desteksiz değil şimdilik destekli oturuyor :))

08/24/2012 10:31:00

bende nasıl desteksiz oturuyo dicektim benmkide 4 buçuk sadece tek tarafına yastık koyyrm yaslanıyo bayada kalıyo öyle oynayarak oturunca cok mutlu oluyo yatrnca ağlıyo :D

08/24/2012 16:23:00

ozlemcim, ay evet yaaa))) bende kafami kaldi))) haha))) cok guldum ....

08/26/2012 16:56:00

Herkese merhabalar
Bu aralar pek uğrayamıyorum. herkesler iyidir umarım.
Ayşegülcüm ben duymamıştım demir ve devit hakkında söylediklerini. Araştırayım bari.
Özlemcim çok sağol. Sizlerin nazarı değmez merak etme :) Valla çok keyifliler. Ağladıkça suya sokuyoruz susuyorlar tam su kuşu oldular :))
iyi bakın kendinize öpüyorum çok. uğramaya çalışıyorum fırsat buldukça

08/27/2012 09:43:00

zeynepcim ne güzel sen böyle anlatıkça ben suya sokmadığıma pişman oluyorum:)cesaret edemedim üşütür diye.artık seneye:)

bende tatil donusu yeni evime alışmaya çalışıyorum.bakıcı kadın işinee kararsız kaldım,konuştuklarımın uslupları hoşuma gitmedi.ders programın ayarlandıktan sonra bakmaya karar verdim,oglene kadar olursa annem bakabilceğini soyledi,annem başından beri ben bakarım diyor ama ben ayagından rahatsız oldugu için kıyamıyor bakıcı arıyordum.büyük şehirlerdeki fiyatlardan haberim yok ama burd 500-600arası istiyorlar,hiç pazarlık payıda yok yani o derece agırdan satıyorlar kendilerini:)izin alıp evde dursam daha karlı:)

08/31/2012 07:48:00

Kızlarrrrrrrr nerelerdesiniz, 4 gün olmuş kimsecikler uğramamış :)
http://ozlemom.com/?p=105 ANNELİK HALLERİMİZ

08/31/2012 09:37:00

pişik için kantaron yağı tavsiye ederim..bebişimin poposu yanık gibi olmustu pişik kremleri işe yaramadı,kantaron yagı kullandım ilk günden cok azalttı.üstelik acıyıda kesiyormus,web de araştırın faydalarını. 

08/31/2012 20:11:00

Herhaba araniza yeni katildim 2. Bebegim alyanaz 22 mayis dogumlu paylasimlariniz icin simdiden tesekkurler:))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...