2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

09/01/2012 04:43:00

hos geldin pinaralya

09/01/2012 22:13:00

selam kizlar,uzun zamandir ugrayamadim herkesler iyidir umarimmm.Beni sorarsaniz bunalimdayim,pazaetesi ise basliorum yahu :/ saka gibi ne cabuk gecti zaman :(((

ama buda nurtiye daha cok vskit ayiracagm anlamina geliorr.optum hepiniziiii

09/02/2012 10:25:00

Mehaba kızlar, geçmişi hiç okumadan yazayım dedim. Masal her an uyanabilir:)) Beni merak etmiş olmalısınız. etmediniz mi yoksa:(( Ben şe geçmişin sayfalarına bakiym bi ara, yokluğum hissedilmiş mi? Neyse kızlar hiç bakamadım Nurtiye... Geçen hafta Eskişehir'e gittik, Babanesi masal' a mevlud okuttu. Masal 41 günlükkende yola çıktık, şimdi Bodrumdayız. Drcuğum beni cesaretli bulmuştun rahat olmaya çalışıyorum  ama nasıl 3,5 attığımı tahayyül edemezsin. :)) Ödüm kopuyor her şeyden ama bir yandan da çok steril bir hayatı olmasın bizimle yaşamayı öğrensin istiyorum. Sonra bir vicdan azabı, bakalım istiyor mu bu çocuk senin şartlarını, hayır demeye gücü yok ki bu çocuğun aldın yavruyu taa buralara getirdin filan... Bin tane düşünce... Gerçi Masal hanımın keyfi yerinde görünüyor. Bende maximum gayret gösteriyorum. 3 gündür buradayız. İlk otelimizi bize ve Masala uygun olmadığını gördüğümüz için hemen değiştirdik. Çok temiz müthiş sakin bir aparta geçtik ve tam bir ev ortamı sağladık. Zaten hayatımda bu kadar çok eşyayla tatile çıkmamıştım. ilk gün 20 dakika kadar denize girebildim... İyi zamanlama yapmak ve uyur uyumaz fırlamak gerekiyor. Bi soluklanayım derseniz vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz bakmışsınız diğer emzirme saati gelmiş. Benimki sürekli memede yaşadığı için...:)) Apartın havuzu var ama girmiyorum ne olur ne olmaz diye... Son derece korunaklı küçük bir beach önerdiler bize yakın, sabah gidip baktım, 3 den sonra Masalı da alıp gidicez bu gün. Zinhar güneşe çıkartmıyorum,  gölgede de olsa mutlaka koruyucu sürüyorum. Güneşten ve rüzgardan acaip tırsıyorum... Bu dönemler tatil için Bodrum çok uygun bebekli çocuklu aileler için bence kızlar aklınızda olsun... Çok sıcak değil, nem oranı düşük... İstanbul da bu kadar rahat edemezdi aslında ama yine de hep şöyle bir duygum var: Hiç bir şeye karar veremiyor, hiçbirşey onun kontrolünde değil ve derdini anlatamıyor ya, çok acıyorum müthiş üzülüyorum bu çaresizliğine ben bebeğimin... Bu acizlik duygusu içimi acıtıyor... Ama kesin bu onunla değil benimle ilgili bişeydir... Yani ben bendeki acizlik duygusunun karşılığına bakmalıyım bana neresi dokunuyor diye... Ah psikoloji bilimi yaktın beni bilmemek daha iyi bildikçe çukur, çamur oluyor bazı şeyler... Seni çok iyi anlıyorum drcuğum:))

Baba kız uyuyorlar şimdi bende m-jetleri dinlendiriyorum... Benim sıpanın çene kuvvetlendi galiba, bayağı sızlatıyor artık. Bi de dişler çıkarsa yandık:)) Neyse karnı doysun da... Sanırım 3-4 gün daha buralardayız. 10 undan önce dönücez İstanbul' a... Bu gün itibariyle notebook umu çıkarttım, daha sık girer bakarım herhalde... Tatil haberleriiii... Herkes iyidir umarım, iyisiniz di mi? Öpüyorum anneleri de, yavruları da....

09/02/2012 10:42:00

Merhabaaaaa.... Gelemedim birkaç gündür... Hayli telaseli ve yorucu 3 gun geçirdim. Perşembe 30 ağustos ta esim evdeydi, akşamına Bursa'dan annemler geldi. Benimde gunüm alışveriş ve hazırlık yapmaya çabalamakla gecti. Geldiler yemek, toparlanmak, yatakları hazırlamak falan derken saat gece yarısı oldu ve esim hariç herkes gee 2 de düştük yollara.. Sivas'a :)) cuma günü kardesimin yemin töreni vardı ona katılmak icin çıktık yola.. Hiç uyumadan vardık sag salim çok sukur. Doruk yol boyu uyudu ara ara uyandı emzirdim arabanın icinde daldı yine uykuya.. Tören bitimi aldık kardesimi geldik Ankara'ya :)) yani gece cikilan yolu geri donduk bu kez ee tabi yine hiç uyuyamadan :)) dorukta uyumadı dönüşte adam akıllı.. Ve normal olarak yollarda perişan oldu. Ara ara ağlama krizleri falan derken geldik evimize :)) banyo sonrası bir sızdı yavrucak saatlerce uyanmadı. Benimde isime geldi tabii o uykusuzluğun üzerine :) sonra evde gecen bir hafta sonu iste aile ile birlikte.. Bugun gittiler 2 saat evvel :( kardesim sabah gitti bugün teslim olacak tekrar birliğine :/

Aksama kv geliyor :/ bu yorgunluğun üzerine misafire devam 1 hafta bende sanırım.. Umarım doruk sakın olur da yorucu olmaz.. Bazen ki sanırım kalabalık oldugunda fazla huysuzluk yapıyor.. Basbasa daha sakın sanki yavrum..

Yaaa iste benden haberler böyle.. Uykusuzluktan ara ara basım sersemliyor.. Umarım Doruk uyur da bende biraz uyur aksama enerji toplarım :)

Hepinize sevgiler, çok çok öpücükler

09/02/2012 10:47:00

Yoncam iyi tatiller.. Bizde 15 inde gidiyoruz Antalya'ya kısmetse.. Bakalım bizim nasıl geçecek :) ama lütfen fazla endişeye kapılarak kendini yıpratma.. Kendi haline bırak,. Yavrucagin senin ve babası ile birlikte olmaktan son derece mutludur :)) gerisi teferruat ;)

09/02/2012 11:47:00

Tatile gitmekden bende cekiniyorum nasil gecti sizinkiler

09/02/2012 12:29:00

Vallahi hiç korkmayın kızlar, ben 40 günlük çocukla tatildeyim, şükür yolunda herşey, gerisi benim endişelerim kaygılarım ki, o da annelik durumundan... Sizinkiler büyük üstelik biraz dikkatle allaha emanet hiçbişey olmaz. Anneye zor oluyor elbet çok kolay olduğunu söyleyemem... Eski günlerdeki gibi değil elbette hayat... Giy bikinini güneşlen gece geceyi yaşa durumu yok. Dün gece evlilik yıldönümümüzdü bizim bi rakı balık yapalım dedik biz mesela, hani benim rakı içeceğim yok da, eşime hoşluk olsun, gittik bi rest' a, ilk yarım saat şahane,ne yediysen yedin, sonraki 2 saat emzir de emzir...:)) Sonra şöyle bişeye dönüştü, eşim beni besliyor çatalla, ben Masalı besliyorum memeyle...  Çok romantikti yani:)) Bi de aman üşümesin estimi aktı mı koktumu vesaire... Ama evde olmaktan iyi...  Ha bu arada bikini giyiyorummmm bilmem farkettinizmi? Oram buram diye de düşünmüyosun çokça, iyotdan sudan mümkün olduğunca faydalansın bedenim diye düşünüyorsun...  Öyle işte...

09/02/2012 16:11:00

Yoncam ne güzel haberlerini almak, iyi tatiller olsun :) biz de iki gündür tatildeyiz, yani biz olmaktan çıktık aslında bir baba giriyor denize sonra nöbeti devralıyor anne koşuyor, Özde kalabalıktan gürültüden pek hoşlanmadı, özellikle yemek saatleri rahat vermiyor onun dışında iyi çok şükür, nemli havaya da alışık değil bizimki biraz yadırgadı ama yine de tatil tatlidir, suya 20 dakika girip çıksan bile tüm gerginliğin gidiyor ;) tabiki eskisi gibi değil hiçbir şey Yoncam ;) şöyle düşün kaygılamdığın zaman, hepimiz bir zamanlar bebektik, derdimizi anlatamıyor, isteğimizi açıklayamıyorduk, ama hepimiz büyüdük ve unuttuuuk ;))

Neşem siz de yoruldunuz epey yollarda, tatil iyi gelir rahatlarsınız inşallah :)

Yeni arkadaşlar da hoşgelmişler...

09/02/2012 22:34:00

iyi geceler kızlarrr

Yaz geldi herkes tatile gitti diye galiba nurtiyi biraz boşladık sanırım :)

pınaralya hoşgeldin aramıza.

Ayşegülcüm şimdi işe başlamak ne zor gelecektir sana :( Masal'a kim bakacak sen işe başlayınca?

Yoncam hiç endişelenme. Masalın keyfi yerindedir eminim. Hep biirlikte güzel bir tatil geçirmeye bakın. Aman güneş kremini ihmal etme. Ben de şemsiyenin altında bile olsalar sürdüm hep. Yavaş yavaş tenleri hafiften esmerleşiyor işte :)) Denize de genelde atlet ve şapkayla soktum. Evlilik yıldönümünüzü de kutlarım nicee uzun seneler dilerim güzel yavrunuzla birlikte :)

Neşecim Doruk paşa doğar doğmaz yollara düştü :) Gezginci olacak kesin :) Dün gece eşim döndü ist.a biz kızlarla kaldık annemin yanında. Zor oldu ayrılmak tabii :( Ama ayın 15 inde istanbula dönüyoruz bizde annemle beraber. Antalyayı sana emanet ediyorum yani :))

Hepinizi öpüyorum iyi bakın evlatlara ve de kendinize... 

09/03/2012 07:09:00

Selam kızlar, günaydınlaaar.. :)

Sabah Meleğimle ağlaya sızlaya ayrıldık. Benim için çok zor geçiyor gün.. kendimi oyalamaya çalışıyorum aklım kızımda :(((

Zeynep'cim annem bakıyor şimdilik, bir yandan da bakıcı araştırmaları içerisindeyim :) 

Tatilcilerrrr tatiliniz çoooooooooomçok güzel geçsin inşallah, sağlıklı sıhhatli :) 

Yoncam aa denize sokmucanmı Masal kızımııı :') gerçi havalar da serinledi :((

Neşem, Özlemim,Zeynebim, Yoncamm ve tümm canlar herkese kocaman öpücüklerrr :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...