2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

09/03/2012 21:07:00

Ayşegülüm, Banum, Özlemcim, Handecim ve çalışan tüm anneler gerçekten çok zor işiniz allah sizlere kolaylık versin. Ama bütün ayrılıklar böyle olsun inşallah sonunda kavuşabileceğinizi biliyorsunuz en azından.

Handecim küçük bir termos kullanabilirsin bencede. Ama buzluktan çıkardığını koyma bence çünkü ısıtmak falan problem olur. Yola çıkmadan önce sütünü sağıp koy termosa emziremeyeceğin yerde onu verirsin. İmkan olursa da emzirirsin. Termosta sıcaklığını uzun süre muhafaza eder zaten.

Ben mama verdiğim için hep öyle yapıyorum suyun sıcaklığını ayarlayıp termosa koyuyorum. Mama vereceğim zaman hazır oluyor ve çok pratik oluyor :)

Neclacım çok çok geçmiş olsun inşallah sonuçlar iyi çıkar. Haberlerini bekliyoruz. ,

Herkesleri çok öpüyorum iyi geceler diliyorum :)))

09/03/2012 21:25:00

Ben herzaman avent termoz cantaya koyuyorum soguk

Halde ebebek den araba cakmakligina takilip biberon isitan bir cihaz

Almistim aninda isitiyor onunla isitip veriyorum

Anne sutu normalde 24 saate bozulmaz ama o kis icin gecerli

Dedi benim doktorum hilal mocan yazin en fazla 3-4 sat beklet biberindaki sutu

Diyor bende bu sebeble donmus olarak aliyorum yanima

09/04/2012 05:58:00

Günaydın kızlar. Ayşegülcüm inşallah yeni birime geçersin ve kızına yakın olursun. Dün Duur beni gördüğünde hiç tepki vermedi. Anneannesinin arkasından bakıyor ona gülüyor :(( Onunla mutlu olması tabiki çok güzel ama beni unutmasın dimi :(( Allahım yardım et bize.... Kızlar ben gerçekten çok kötüyüm inşallah biran önce geçer bu halim.... Kızımın mutlu bir annesi olsun istiyorum.

Necla çok geçmiş olsun. Bizde topuk kanı aldırdığımızda aile hekimi bize bazen makinalar bzuk olabiliyor tekar almak gerekebilir dedi!!!!! Bakar mıısnız yaaa böyle öneml, birşey için dediklerine bak. Nasıl güveneceğiz peki çıkan sonuçlara? Bu testi hastanede biz çıkmadan Duru2ya yapmışlardı zaten değerler iyiydi. Doğum yaptığım hastanenin doktoru ile konuştum. Endişelenmeyin dedi biz herşeyine baktık sorun yok dedi. O yüzden rahatım.

Bebeklerinin yanında olan annelere sıkıntısız birgün diliyorum, bebeklerinden ayrı olanlara ise dayanma gücü diliyorum. İyi günler nurti güzel anneleri....

09/04/2012 06:14:00

Günaydınlaaar..

Banu' cum aynı şeyi ben yazacaktım. Masal da bana hiç tepki vermedi, anneannesinin kolunda, ben ona kızımmm diyip şebeklikler yaparken bana resmen suratını  çevirdi. Koskoca bir yumruk oturdu boğazıma :((( 

Annem de hep anlatıp dururdu, bende böyle bir tepki vermişim zamanında anneme... Ama yaşayınca hakikaten daha da bir koyuyor insana.. Sonra kucağıma aldım emzirdim oyunlar oynadık derken geçti .. 

Biz yine şanslı anneleriz, uygun koşullar sağlayamayıp bebişini sütten kesip ayrı bir şehre annesine gönderenleri de duymadım değil.. Ben asla öyle birşey yapmamm yapan nasıl dayanır hakikaten anlamış değilim.. 

Necla' cım bol bol fotosunu çekiyorum zaten, -ki 3, maksimum 4 saat arayla görüyorum kızçemi.. o da yetmez ama yetiyor diyelim. 
Bu arada TSH için MAsal' ı da  2. kez çağırmışlardı değerler yüksek çıktı diye. Fakat 2. tahlilde bir sıkıntı çıkmadı çok şükür.. Umarım sizde de birşey çıkmaz ;) 

Mutlu, güzel, sağlıklı günler diliyorummmm.. 

09/04/2012 06:23:00

Evet Ayşegülcüm haklısın .Zaten hep kendimi öyle teselli etmeye çalışıyorum. İyi taraflarını görmeye çalışıyorum ama şuan özlemiyle başederken bunlar bana teselli olmuyor. 

Geçicek buna inanıyorum. Tecrübeli arkadaşlarım biraz büyüdüğünde birine bıraksamda biraz kafa dinlesem diyeceksin diyor:)) Şuan için bu bana imkansız geliyor :))

09/04/2012 06:29:00

:)) aynı şeyleri duyuyoruz. Bilemiyorum ama bana da imkansız geliyor.. 

Sağlığı yerinde olsun da şişirsin kafamı hiiiiiiiiiiiiiiiiiç dert değil :) 

09/04/2012 06:55:00

Günaydın

Kızlar ise baslamissiniz hadi hayırlı olsun. İnsan kıyamıyor kuzusunu bırakıp gitmeye. Ama alışılıyor zamanla. Bir de bakıcı olayı var. Hem bakiciyla iyi olsun isteriz hem de kıskanırız. İsten dönüp Ruzgar bakıcısına kapıyı Acma gitme diye agladikca Gülsem mı ağlasam mı bilemezdim. Ama merak etmeyin nolursa olsun hiç kimse annenin yerini tutamaz baba bile. Öperim hepinizi

09/04/2012 07:05:00

Günaydın güzel yürekli annelerimmm :))
Banuuu Ayşegüülll ne olur yapmayın böyle, varya bir sıkıntı kapladı içimi, şeytan diyor bas istifayı ama olmuyor işte, bunca sene ne hayallerle çalıştım durdum ama şimdi elimi kaldırasım gelmiyor mesleğim adına, bu da çok koyuyor aslında bana, yani çocuk da yaparım kariyerde deyip yapabilenlere helal olsun valla, gerçekten mesleklerine aşık bu insanlar, çocuklarını ikinci plana atabiliyorlar, ben yapamıycam galiba :(( Çalışmam lazım, önümde çok önemli bir sınav var ama ben kalem oynatabilmiş değilim henüz, oysa ailece tüm hayatımızı etkileyebilecek bir sınav, Allahım bana güç ver!
Henüz annenin arkasından ağlayacak, ayrılık kaygısı yaşayacak dönemlerde değil minikler, daha çok küçükler, o yüzden tepki vermeyişleri, ama o günler de gelecek, belki arkanızdan ağlayınca daha çok üzüleceksiniz hanımlar takmayın bu konuya bence ;))
Neclacım hiiiççç birşey çıkmaz o testten, sonucunu ilet ama bize ;)
Anne sütü havalar sıcak olduğundan 24 saat dayanmaz ama 2-3 saat idare eder, üstelik şimdi arabalar da klimalı ortam serin, yolculuğun ilk saatlerinde sağdığın sütü ver, ilerleyen saatlerde de emzir derim Hande, emzirmek büyük kolaylık aslında, bu kolaylığı kullan...
Güzel birgün olsun, iştekilerin işi hemencik bitsin, zaman pırrrrr diye geçsin, bebişler mutlu sağlıklı olsun, tatilciler bol bol deniz güneş görsün, stres atsın, herşey çok ama çok güzel olsun... :))

09/04/2012 07:06:00

Aaaa adaşım da gelmiş, buraya uğramaz olmuştun son zamanlarda, bir eksiklik vardı :))

09/04/2012 07:08:00

Ya yazacak fırsat olmuyor adasim. Cok şey var yazmak istediğim aslında

ama

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...