2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

09/04/2012 14:00:00

Kızlar işe başlayınca ne güzel yine eski günlerdeki gibi muhabbetler başladı, iyi tarafı bu oldu sanırım ;))
Çocuk olunca çok farklı oluyor herşey, öncelikler değişiyor, herşey bebişe göre ayarlanıyor, bir yere gitmeden kırk kere düşünüyorsun, 1 saat önceden hazırlığı başlıyor, yani markete giderken bile yanıma şunu alayım bunu alayım derken bir bavulla geziyorsun, onun uyku vakti, mama vakti, oyun vakti bilmemene... eşlerin birbiriyle diyaloğu da değişiyor tabi ister istemez, öyle güzel aşk sözcükleri falan hayal oluyor, varsa yoksa yavruş :)) bir de arad halledilmemiş sorunlar varsa daha da bir kopukluk oluyor tabi, ama hiçbir şey konuşmadan halledilemez, konuşup kendini anlatmak ve karşındakini de bir şekilde konuşturup anlamak lazım, tabi konuşmanın da bir sınırı var, kafa şişirmemek de gerek ;)) bizim de iletişim kopukluğumuz oluyor zaman zaman, neden eskisi gibi değiliz diye kendi kendime kurduğum zamanlar da, bazen alevlenip tartıştığımız... ama bebeğimizi aramıza alıp yatınca hereşey unutuluveriyor, dünyalar bizim oluyor sanki :))

09/04/2012 14:03:00

Neclacım hadi geçmiş olsun :) süt allerjisi için de test istedi demiştin, onun sonucu da çakmışmı bari?

09/04/2012 14:43:00

Suhande bence emzir,hem senin için rahat olur bende bebiş için..

Benim 5 aylık uçak araba yolculugu hepsini yaptı,emerek tabi :)

Benim tavsiyem yoksa bir tane emzirme önlüğü al, aciktigi zaman istediğin her yerde rahat rahat emzirebilirsin.

Seyir halinde için rahat etmezse yolda durur emzirirsin ;)

09/04/2012 21:03:00

Oooo hanımlarrr sohbet almış başını gitmiş vallaa maşallah eski peerformansa geri dönülüyor galiba :))

Özlemcim umarım gireceğin sınav çook süper ötesi geçer :)

Ayşegülcüm seninde eşinle arandaki sorunların azalmasına inan çok sevindim. Umarım bundan sonra çok daha huzurlu günleriniz olur.

Neclacım umarım sizinde düzelir aranız.

Eşlerle iletişim kurup konuşabilmek gerçekten çok önemli. Ben bu konuda gerçekten çok şanslıyım herşeyi oturup konuşabiliyoruz. Ama sadece problem olduğu zaman değil. Normal zamanlarda da havadan sudan ondan bundan konuşacak, paylaşabilecek çok şey bulabiliyoruz. Ama tabii kızlar doğunca pabuç hafiften dama atılır gibi oluyor :))

Öpüyorum hepinizi. Huzurlu vve mutlu günler diliyorum hepimizee :))

: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

09/05/2012 03:02:00

Benim doktor her 2 saate bir gogus sut yapar diyor kiz emdikten sonra bili ameda sut pompasi ile sagiyorum bazen bir kac damla bazen daha cok ama kendime damlaya damlaya gol ulur diyip biriktiriyorum:))

09/05/2012 06:12:00

Günaydınlar Nurtinin güzeller güzeli annişlerii :)

Ama ben bu fazlalıklar için gerekli bahanelerimizi göremedim kii :(( Neyse :') 

Necla' cım öncelikle çok sevindim tahlillerin güzel gelmesine.. Korkulacak birşey yokmuş ama ah biz anneler :)) en ufak bir şeyde panikleyip pireyi deve yapıyoruz :)) Bende baya paniklemiştim ki çok şükür bişicik çıkmadı :)) 
Ben ister istemez bakıcı bakmak zorundayım :( Annem Ocak ayına kadar bizimle olacak sonrasında kız kardeşimin yanında olacak.. O zamanları şimdiden hiç düşünmek istemiyorum :( 

Neşemm, öncelikle Allah sabırlar versin :)))) Yine oğluşun ve eşinle baş başa kalcaksın canımcım. Ama bu süpriz olayları emrivaki işleri bende hiç sevmemişimdir. O zamanlarda sakinken bile dellenesim geliyor :)) Tatile odaklan sen oooooh misler gibi ;) 

Hande' cim, Masal oto koltuğunda hiç durmuyor cadı.. zır zır ağlıyor ve kendini dışarı ittiriyor. hatta anlık bir dalgınlığımda hop diye çıkıverdi :)) Neticede bende kucağıma alıyorum, acıkırsa emziriyorum uyuyunca hemen yatırıyorum. Bu arada arabanın camlarına filtrelerden aldık onlar oldukça rahatlatıyor beni. 

Bu arada güzel bir haber vereyimmm, Masal Beril artık emekliyooooor :) 

09/05/2012 08:20:00

Günaydın güzel anneler, bugün sanki biraz daha iyiyim. Evden çıkarken ve işten eve geldiğimde Duru'ya ilk bakışta kopuyorum sonra düzeliyor gibi oluyorum. Ama özlemim aynı.

Neclacım ben Medela kullanıyorum inanılmaz güzel bir alet. 15 dakika da iki göğsümü de sağıyor ve acıtmıyor. Lansinoh'ta iyi diye duydum ama ben kullandığımı sana tavsiye ederim. Allah kolaylık versin, umarım sütün kesilmez.

Zeynepcim merhaba seni de çok özledim :) Allah nazardan koorusun sizi, muhabbetinizi arttırsın inşallah. Duru'm ile İnci nasıl? Herşey yolunda dimi? Kızlarla buluştuğumuzda konnuşmuştuk, gruptaki herkes çok cici çok tatlı bebişler doğurdu diye :) Gerçekten hepsi çok tatlı maşallah, allah hepsini nazardan saklasın.

Hepinize güzel birgün diliyorum. Öpüyorum ....

09/05/2012 22:09:00

Ayşegülcüm maşallah masalıma. Çok hızlı ilerliyor afferinn ona. Bizim de İnci yakında emekler herhalde epey çaba harcıyor :)

Banucum iyiler ikiside kızların. 17 sinde 6. ay aşıları yapılaack. Galiba onda da 3 aşı ve 1 tanede ağızdan toplam 4 aşı oluyormuş sanırım. Doktorcuma danışmak lazım doğru mu bilmiyorum ben öyle duydum.  bir de 17 sinde yola çıkacağız burda mı yaptırsam gidince mi yaptırsam bilemedim. Burda yaptırırsam ateşlenir ya da huysuzlanırlarsa kötü olur. Zaten uçakta basınçtan dolayı huysuz oluyorlar. Karar veremedim yani.

Ne çabuk 6 ay olmuş yaa hiç anlamadım valla daha dün gibi :))

Neclacım çok sevindim tahlillerin iyi olmasına çok şükür bişey çıkmamış

Çok öpüyorum hepinizi iyi geceler

09/07/2012 07:02:00

Herkese günaydınlaaaaaar,

Hande' cim Masal' ında uyku düzeni o aylarda öyleydi. Sonradan değişiyor hepsi :') Su verme bence emsin en güzeli ;) 

Masal Hanımda gece korkuttu beni, uykusunda yüzüstü dönmüş ve elini ağzına soktu sanırım birden tıkanıverdi çocuk, kusmuş birde. Korktu Panikledi kıyamam :( Bizde aynı şekilde... Sabah bıraktığımda da uyuyordu. Başımda felaket ağrıyor yaaaa... Deliricem resmen, ilacı da evde unutmuşum :( deliricem :'((

09/07/2012 08:08:00

Günaydın

Ayşegül geçmiş olsun sana da Masal'a da, kimsenin yanında ağrı kesici yokmu, migrenin falan yoktur inşallah...

Hande gayet normal bir döngü anlatmışsın, emzir daha erken gece beslememek için...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...