2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

Ynt: 2012 MART-NİSAN-MAYIS BEBEKLERİNİN GÜZEL ANNELERİ ;)

09/08/2012 00:02:00

Multi robot hangisini tavsiye ediyorsunuz arkadaslar

09/08/2012 20:51:00

golgem hoşgeldin aramıza :)

pınaralya ben robot, yoğurt mkinesi falan almadım. Çünkü robotton geçirdiğin herşey sıvı şekilde olacağı için çiğnemeyi öğrenmesinin zor olacağını düşünüyorum. Ben ekgıdaya başlarken meyveleri falan rendeledim önce sularını verdim. Daha sonra püre şeklinde yedirmeye başladım. Şimdi de sadece çatalla iyice ezerek veriyorum. Bizim kızlar şeftalili yoğurdu çok seviyorlar. Şeftaliyi eziyorum çatalla üstüne de günlük sütten mayaladığımız yogurttan koyuyorum öyle veriyorum. çorbaları da aynı şekilde iyice haşlayıp hafif eziyorum o şekilde yediriyorum. Kahvaltı falan da aynı şekilde.

handecim bizim inci de de olmuştu bi sefer öyle ateşlenmişti 2 gün kucaktan inmek istemedi. Sonra tekrar düzeldi. Seninki de aşıdan dolayı olabilir.

Ağrısı falan olsa kucakta da susmaz canım. dediğin gibi gazdan olabilir. kabızlığı falan yok değil mi ?

09/09/2012 06:38:00

herkese merhaba,
gruba yeni bir üye daha geldi:)

ismim Selda, nisan doğumlu bi oğlum var, Ege..

09/09/2012 07:57:00

tesekkur edrım h.bulduk kızlarr..

suhande bende bebegımı ısteyerek ve bılerek kucakcı yaptım.ıhh dese aldım kucagıma..kokumda kucagımda memede uyuttum hep..yenı dunyaya adapte olma suresınde yanında olmak adına..

sımdı benım kucagımdısında kımsede uyumuyo ne besıkte nede baskasında..zor oluor evet ama ben kasındım:)) cokta memenunum heran ıcıce olalım:))

tabı yemek ıs falan zor oluo..ben slıng alacagım evdede dısardada begımı rahatca kucakta tasıma ıcın..sanada onerırım..ergo baby aldım kızım begenmedı gerı gondermıdtım o zaman 3 aylıktı..

meı taı alcam 4 ayda tıbaren kullanılıo..sende wrap slıng alabılırsın bebegın henuz 2 aylık sanrım..

bebegını kucagına almaktan korkma..onun bu dunyada sadece annesı var...en azından sımdılık:)))

09/09/2012 07:57:00

egem h.geldın cnm sen gıbı bende yenıyım:)

09/09/2012 09:24:00

Kızlar 2 cocuk annesi olarak nacizane tavsiyem kucağa alıştırmayın. Mümkün mertebe kendisi oyalansın. Durmasını zaman alırsınız kucağınıza. Tabi herkesin kendi bileceği is. Öperim.

09/09/2012 10:06:00

ozlemcım valla banada cok dedıler kucaga alma alısır vs vss...

cok zorlanıyorum..ama onun mutlulugu super.. ana kucagına koydugumda yada oyun halısındayken kendımı ılgılenmıyo hıssedıorum ..hep benı ıstıyor.. daha 4.5 aylık ama baskasının kucagndayken bıle ben cagırdıgımda atılıyo..

sanırım benım bebegım kucaga dııl bana alıstı hahahaa:))

artık benım ıcın cok gec..alıstı:)

zamanla duzelır yahu..henuz cok kucukler en azından benım fıkrım bu

09/09/2012 10:21:00

Yeni arkadaşlar hoşgeldiniz cümleten :)
Ek gıda hazırlığı konusunda Necla ve Zeynepe katılıyorum, sadece cam rende ve tel süzgeç yeterli, bir de yoğurt mayalamak için günlük süt veya veya direk çiğ süt. Ben hayatımda ilk defa yoğurt mayaladım kızım için ve bundan sonra da ben yaparım herhalde, yoğurt makinasına falan gerek yok, güvenilir süt ve ilk mayalama için güvenilir ev yoğurdu bulmak yeterli, hatta yoğurt yerine probiyotikler ile bile mayalanabilir.
Kucak ve ilgi delisi bir kızım var benim de, bazen çileden çıkıyorum ama ağlamasına, çığlık atar gibi bağırıp kıpkırmızı kesilmesine dayanamıyorum, nasıl duymamazlıktan gelip öylece bırakılır kucağa alışmasın diye, çözebilmiş değilim ben bu durumu ;) kucağa alışmaması kendi kendine faha çok oyalanabilmesi anlamına geliyor aslında, bunun için de sürekli yatar pozisyondan kurtulup kendi başına hareket edebilmesi desteksiz oturabilmesi, ve bu sırada oyuncaklarıyla daha uzun süre oynayabilmesi lazım, bunlar için de biraz vakit var daha, hadi hayırlısı bakalım ;))

09/09/2012 10:50:00

İkinci cocuk oldugu icin sanirim ben cok rahatim ek gida konusunda. Yaniilkindeki gibi titiz degilim. Mevsiminde diye karpuz domates bile verdim ( bir dr umuz oyle demisti mevsiminde olan herseyi yiyebilir. Mevsim disiysa kacin )!simdilik cok istahli. Sebze corbasinni catalla eziyorum genelde. Meyva ve yogurda bayiliyor. Eline ekmek verince emiyor ( aslinda tehlikeli ) elinden alinca agliyor. Yogurdu koy sutuyle mayaliyorum. Hepimiz bu yogurttan yiyoruz. Dorukta gunluk yapardim. Simdi haftada 2 defa yapiyorum :)

09/09/2012 11:47:00

Selam hanımlar... Yeni arkadaslar hoş gelmiş Sefa getirmişler :))

Kucak ve alışmak :)) benim ilk kendi evime geldiğim donemde oldukça zorlandığım bir durumdu.. Annemde kaldığım sürede kalabalıkta bir ben bir annem, kardesim, babam, hafta sonları esim, gelen giden derken Doruk cok fazla kucakta zaman geçirdi ve bıraktığımız da ağlıyordu. Hatırlarsınız sadece kucakta uyuyor ve birakinca uyanıyor dıyordum ve tüm umudum kendi evime gelip kendi düzenimi kurmakti. Cok sukur kurdum sayılır geçiş süreci biraz zor oldu ama cok ağlamadigi sürece kucağıma almıyorum. Emziriyorum ve keyfi yerindeyse bazen sevmek icin alıyorum yada sıkıntısı oldugunda ama diğer vakitler ana kucağında yatıyor. Basından ayrilamiyorum tabii yalnız kalmak istemiyor evle ilgilenmek biraz zor ama en azından sürekli kucağımda değil. Ana kucağını önüme alıyorum onunla konuşuyorum oyuncakları ile dikkatini çekiyorum falan derken geçiyor bir sekilde. Yoksa tüm gun onun kucağımda kalması cok zor :)) handenin dediği gibi ne sırt ne bel kalıyor insan da :)) Dr cugumla aynı fikirdeyim kendi kendine oyalanmaları icin biraz erken sanırım. En azından bizim icin :)) artık uykusu geldiginde cok fazla direnmiyor. Onceden tüm gun neredeyse toplamda iki saat falan uyurdu ve uykusuzluk yüzünden sürekli huysuzdu. Şimdi biraz daha iyi gibi maşallah. Ara ara kısa kısa da olsa uyuyor. Gerçi bu seferde reflu rahatsız ettigi icin uyanıyor ama eskiye göre sanki biraz daha düzeldi uykusu. Ve artık omzumdan tüm gun ayakta oldugum yerde saga sola esneyerek uyutmuyorum. Oturduğum yerde dizlerimin üzerine bir yastık, yastığın üzerinde Doruk :) poposunu pispisliyarak uyutuyorum. Uyuyunca da aynen yastıkla koltuğa bırakıyorum.

Bide bu reflu fena biseymis. Gece uykuları cok sık bozuluyor. Refluden mı bilemiyorum ama daha fazla gaz olmaya başladı sanki. Gark

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...