Dukan Tatlıları

<1234>
01/04/2012 09:51:00

Dukan Tatlı Tarifleri

Ynt: Dukan Tatlıları

01/04/2012 10:00:00

Tarçınlı Zencefilli Kurabiye
(Tatlı kaşığı ile 15 adet çıkıyor)

4 yk yulaf kepeği
2 yk tatlandırıcı (Splenta Toz)
1 çay kaşığı karbonat
1 tatlı kaşığı yoğurt
1 yumurta
3 damla vanilya aroması
1 çay kaşığı tarçın
1 çay kaşığı toz zencefil

Yumurta ile yoğurt çırpma teliyle çırpılır, diğer bütün malzemeler eklenip çırpmaya devam edilir. Yağlı kağıt serilmiş tepsiye tatlı kaşığı ile hamur konulur. 180 C önceden ısıtılmış fırında 15 dk pişirilir.
(Çayın kahvenin yanında çok lezzetli oluyor, Dukanın her evresine uygundur.)

01/04/2012 11:21:00

ATAK&SEYİR KEKİ
2 yumurta
6 yemek kaşığı yulaf kepeği
5 yemek kaşığı tatlandırıcı
1 çay bardağı (aida) light süt
1 paket kabartma tozu
5 damla acı badem aroması (dr oetker)
1 çay kaşığı toz karanfil

yumurtayla tatlandırıcıyı çırpın, en son kabartma tozunu koyacak şekilde malzemeleri karıştırın (ben hepsini elde çırptım) küçük kare borcama dökün (veya kalıba) 170 ısıtılmamış fırında üzerinin rengi matlaşana kadar pişirin. Tabii ki kürdan kontrolü yapın, ama üzeri ıslak ve parlak görünüyorsa o bölüm iyi pişmemiş demek oluyor aklınızda olsun ;) sonra yanında çay, kahve, light süt neyle olursa koooooooca kekin çeyreğini yiyin gitsin gari :))))))

01/04/2012 11:33:00

http://dukandiyetim.blogspot.com/2010/11/cikolatali-kek.html
hemen deniyorum güzel olursa tekrar yazarım :)

01/04/2012 11:35:00

heroina belirtmek için yazayım bu kek GÜÇLENDİRME EVRESİ keki... atak ve seyirdekiler lütfen denemesin ;)

01/04/2012 11:37:00

tarifte güçlendirme yazdıgını görmedim... burda sorun olabilecek damla cıkolata ve bugday unu olur herhalde onun yerine de bugday kepegi kullanılabilir bence

01/04/2012 11:40:00

http://dukandiyetim.blogspot.com/2011/10/kakao-soslu-pancake.html
kakao soslu pancake
Malzemeler:
pancake:
1 yumurta
1 yk. splenda
1,5 yk. süttozu
1 çay kaşığı kab.tozu
3 damla vanilya aroması

sos:
1 yk splenda
1 yk süttozu
1 yk yağsız süt
1 çay kaşığı kakao

pancake için yumurta splenda ile beyazlaşana dek çırpılır.diğer malzemelerle krema kıvamına gelinceye dek çırpılmaya devam edilir.
yağsız ısınmış tavaya çay tabağı büyüklüğünde kaşıkla dökülerek arkalı önlü pişirilir.

sos malzemeleri iyice çırpılır ve pancakelerin üzerine dökülerek servis edilir.

lezzet müthiş... 2dir ben bu blogdaki kıvamı ve kalınlığı tutturamadım muhtemelen yeterince çırpmıyorum, ayrıca sosum da bu kadar akışkan olmuyor (ve sosun tatlandırıcısını yarıyarıya azalttım bitter sevdiğim için) ama MUHTEŞEMMMM

01/04/2012 11:41:00

hangi evreye ait olduğu altındaki labellarda görünüyor, keçiboynuzu unu da var içinde

01/04/2012 11:45:00

Cup Cake 

( 3. evrede daha uygun - 2. evrede kriz halinde :)))  )

2 yumurta 3 kasık yogurt 5 kasık kadar toz tatlandırıcı 1 kasık kakao birkac damla vanilya aroması kabartma tozu karıstırılıp silikon minik kalıplara  konur 10 kadar cıkıyor .
180 derecede 25 dakika kadar pişirilir 

( Yanlıslıkla 30 dak. tuttum hafif kurudular. Bende üzerini sütle ıslayıp kapalı kapta buzdolabında beklettim gece. Sabaha süt ile ıslak kek kahvaltısı yaptım. Güzel oldu.)

01/04/2012 12:07:00

dukanella tarifi buldum : ‎1 yk kakao, 7 yk süt tozu, 2 yk süt, 1 yumurta akı, 3 yk toz tatlandırıcı, 8 damla vanilya aroması (hayatto'dan arak ;))) 

01/04/2012 12:08:00

denedim begenmedim biliyormusun ..

Bende facedeki gruptan bulmustum galiba . Acaba alternatif tarifi olan var mıdır bunun için ..

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dukan Diyeti

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...