Dukan Tatlıları

Ynt: Dukan Tatlıları

01/04/2012 10:12:00

şu soslu pancake var ya onun sosuna daha az tatlandırıcı koydum ben (bitter seviyorum) ve koyu kıvamlı bir şey oldu ve bence gayet başarılı bir çikolata sosu gibiydi

ayrıca sarellenin lightı var çok sık kullanılmamak şartıyla bir seçenek olabilir içindekilere baktım ben dukana arıza çıkaracak pek bir şey yok
ben20 kasımda aldığım bir kavanozu dün bitirdim, ki ev halkı da bayağı yedi ben ancak 3te birini falan yemişimdir bu sürede

01/04/2012 10:25:00

ÖZGECON'DAN:

Sıcak Çikolata

-1 kupa light sıcak süt
-1 tatlı kaşığı light puding
-Tarçın

01/04/2012 10:45:00

Dukan mermer kek tarifi:bildiğin kek oldu tadı..

5 yumurta

8 yemek kaşığı tatlandırıcı

1 kase yağsız yoğurt

8 yemek kaşığı yulaf kepeği

1 tatlı kaşığı kakao(seyir dönemi)

vanilya

fırını 180 derece ısıtın.kullanılacak kabı yağlı kağıtla kaplayın,yumurtanın sarısını-beyazını ayırın.(ikiside kullanılacak)kasede yumurta sarılarını,yulaf kepeğini,tatlandırıcı,yoğurdu iyice çırp.karışımı 2 ye böl ayrı kaba koy.1.karışıma vanilyayı ekle,2.karışıma kakaoyu ekleyip iki karışımıda iyice karıştırıp 10 dk bekletin.ayırdığınız yumurta beyazlarını köpürtüp,2 karışıma pay edin.kek kalıbına önce kakolu karışımı yayın,daha sora vanilyalı karışımı dökün.30 dk pişirin.bildiğin kek tadı olduuuuuuuu

(kuzeynil'den alıntıdır)

01/04/2012 11:20:00

başka dukanella (heroina'dan alıntı)
1 y kaşıgı az yaglı kakao
1 y kasıgı sut
6,7 damla tatlandırıcı
ben 1,2 damla badem aroması koyuyorum 10 dakika buzlukta tutuyorum gelip gidip kasık kasık yiyorum kıvam yogun gelirse kakaoyu azaltabilirsin

01/04/2012 11:22:00

Allah' ım harikasınız. Bir tatlı sever olarak 1 haftadır hiç tatlı yemiyorum ve hala bir tatlandırıcı da alamadım. Yani yoğurdun içine 1 tatlandırıcıyla şekerli yoğurt yapma fikri bile bana harika gelirken, bu tarifllerde ne böyle :)) Cennete mi geldim ben :) Yaşasın dukan!

01/04/2012 11:41:00

Dukan salep 1kasık y.kepeği 1 brdk yagsız sütle ve tatlandırıcıyla pişirip üzerine tarcın
(hayatto'dan alıntı)

01/04/2012 12:44:00

tarif facedeki gruptan

UNSUZ KEK :)

Malzemeler:

2 yumurta, 3 yemek kaşığı süt tozu, bir avuç goji berry, 3-4 damla vanilya aroması, 2 çay kaşığı kabartma tozu, 2 kaşık splenda
...
Yapılışı :

Yumurta beyazı ayrılır ve ayrı bir kapta mikserle kar beyazı olup katı kıvama gelene kadar çırpılır. Diğer kapta yumurta sarısı splenda ve 3 yemek kaşığı süt tozu ile çırpılır.. sarılı karışım beyaza yavaş yavaş eklenir. Zeytinyağıyla azıcık yağlanmış minicik bir borcamın altına gojiberryler serpilir.. Üzerine hamur dökülür ve fırında üstü kızarana pişirilir.. Ben erken çıkarmışım kabartısı açar açmaz indi ama yağlı bir kekten hiç bir farkı kalmadı ve topkekin üzümlü keklerinden zerre farklı olmadı tadı.. 

01/04/2012 14:53:00

hayat, cup cake'in tarifinde yulaf kepeği ya da buğday kepeği kullanmıyor muyuz?

01/06/2012 06:03:00

tadı hala damağımda :)))
Malzemeler

Kek için;

• 2 yumurta
  • 5 yemek kaşığı tatlandırıcı (ben 4 koydum)
  • 8 yemek kaşığı yulaf kepeği
  • Süt
  • Kakao
  • Vanilya aroması, kabartma tozu
Hazırlanışı

Yumurta ve tatlandırıcı çırpılarak, süt hariç diğer malzemeler eklenir. Kıvamı biraz koyu olacak şekilde süt ilave edilir. Pişirme kalıbına dökülerek 150 derece fırında yarım saat pişirilir.

Malzemeler

Sos için;

• 1.5 su bardağı süt
  • 1 kaşık tatlandırıcı
  • Kakao
Hazırlanışı

Bir kasede süt, tatlandırıcı ve kakao ısıtılmadan karıştırılır. Fırından çıkan sıcak kekin üzerine dökülür.

ben kekin şekerini azalttım fakat sosun kakaosu az gelmiş diye düşünüyorum (zaten gözkararı)

01/31/2012 08:23:00

Kabak Tatlısı

*1 kg bal kabağı
* 1 yemek kaşığı tatlandırıcı (splenta)
*1 su bardağı su

Kabaklar yumuşayıncaya kadar kaynatılır, soğuyunca yenilir. SP günlerinde öğlen öğünü olarak tükettim.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dukan Diyeti

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...